5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

Artykuł uaktualniony 5 dni

Przez ostatnie 10 lat pracowałem w Agencjach. Te kilka ładnych lat dało mi wiele do myślenia na temat, dlaczego klienci nie powinni współpracować z agencjami. Poniżej lista wniosków:

Problemem “Juniora”

Kolejny problem nazwałbym problemem “Juniora”. Polega on na tym, że często proces sprzedażowy jest prowadzony przez gwiazdę i najlepszą osobę w kwestiach merytorycznych docelowo sam projekt jest prowadzony przez niedoświadczoną osobę. Jeśli klient trafi na bystrego i pracowitego młodego człowieka nie odczuje różnicy jeśli jednak będzie to leniwy i niekompetentny obibok łatwo się domyślić jaki będzie efekt.

Sprzedaż za wszelką cenę

Innym częstym problemem jest tak zwana sprzedaż za wszelką cenę. Bardzo duże wymaganie co do ilości sprzedaży powodują wysoki poziom desperacji w szeregach handlowców. Kończy się to obietnicami na poziomie dobrej klasy Mercedesa w cenie 15 letniego Golfa. jest to dobry przepis na wielu niezadowolonych klientów.

Wąska specjalizacja

Zamykanie się na swoją specjalizację jest też częstym grzechem agencji , jakimi bardzo często są Agencje SEO. Obecnie SEO nie istnieje bez działań szeroko rozumianych jako strategie conent-marketingowe. Bez wsparcia Social-Media, dobrych autorów, wysokiej jakości treści, kreatywności i myślenia analityczno-biznesowego daleko nie zajedziemy. To wymaga wysiłku, wiedzy i pieniędzy. Taki zestaw w przyrodzie występuje niezwykle rzadko

Dynamiczne środowisko

Ciągłe zmiany i ewolucja wyszukiwarki nie pozwala też ustabilizować metod działania i samego biznesu SEO. W ciągu 10 lat przeszliśmy kilka wielkich zmian. Pozwoliłem je sobie zebrać i pogrupować w kolejności: Katalogi -> SWL -> Zaplecza -> Filtry i Bany -> Link Baiting . Te ewolucja spowodowała wykluczenie wszystkich łatwych metod działania dzięki czemu można powiedzieć dwie ważne rzeczy “Szacunek dla Google za skuteczność” i mniej przyjemny Panom od SWL dziękujemy.

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *