5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

Przez ostatnie 10 lat pracowałem w Agencjach. Te kilka ładnych lat dało mi wiele do myślenia na temat, dlaczego klienci nie powinni współpracować z agencjami. Poniżej lista wniosków:

Rozbieżność celów

Rozbieżność celów. Agencje skupione są wyłącznie na generowaniu swojego zysku. Efektem tego jest to, że agencja dostarcza minimalną jakość i nakład pracy potrzebny do utrzymania klienta. W idealnej sytuacji dla Agencji klienci pozostają na zielonym polu minimalnie ponad czerwonym obszarem. Gwarantuje to agencji przetrwanie i generowanie zysków. Klient niestety otrzymuje półprodukt o wątpliwej jakości.Jedynym sposobem na to by wzrosła jakość dostarczanej usługi jest zwiększenie nakładów ponoszonych przez klienta to powoduje pojawienie się kolejnego ograniczenia wynikającego z poziomu opłacalności. Jaka jest granica kosztów, po której klient powinien zdecydować się na utworzenie własnego zespołu?

Problemem “Juniora”

Kolejny problem nazwałbym problemem “Juniora”. Polega on na tym, że często proces sprzedażowy jest prowadzony przez gwiazdę i najlepszą osobę w kwestiach merytorycznych docelowo sam projekt jest prowadzony przez niedoświadczoną osobę. Jeśli klient trafi na bystrego i pracowitego młodego człowieka nie odczuje różnicy jeśli jednak będzie to leniwy i niekompetentny obibok łatwo się domyślić jaki będzie efekt.

Sprzedaż za wszelką cenę

Innym częstym problemem jest tak zwana sprzedaż za wszelką cenę. Bardzo duże wymaganie co do ilości sprzedaży powodują wysoki poziom desperacji w szeregach handlowców. Kończy się to obietnicami na poziomie dobrej klasy Mercedesa w cenie 15 letniego Golfa. jest to dobry przepis na wielu niezadowolonych klientów.

Wąska specjalizacja

Zamykanie się na swoją specjalizację jest też częstym grzechem agencji , jakimi bardzo często są Agencje SEO. Obecnie SEO nie istnieje bez działań szeroko rozumianych jako strategie conent-marketingowe. Bez wsparcia Social-Media, dobrych autorów, wysokiej jakości treści, kreatywności i myślenia analityczno-biznesowego daleko nie zajedziemy. To wymaga wysiłku, wiedzy i pieniędzy. Taki zestaw w przyrodzie występuje niezwykle rzadko

Dynamiczne środowisko

Ciągłe zmiany i ewolucja wyszukiwarki nie pozwala też ustabilizować metod działania i samego biznesu SEO. W ciągu 10 lat przeszliśmy kilka wielkich zmian. Pozwoliłem je sobie zebrać i pogrupować w kolejności: Katalogi -> SWL -> Zaplecza -> Filtry i Bany -> Link Baiting . Te ewolucja spowodowała wykluczenie wszystkich łatwych metod działania dzięki czemu można powiedzieć dwie ważne rzeczy “Szacunek dla Google za skuteczność” i mniej przyjemny Panom od SWL dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *