Google Ads News

obszar roboczy 1

Artykuł uaktualniony 9 miesięcy

Nowe typy kampanii

Google Ads Editor w wersji 1.2 obsługuje teraz kampanie aplikacji dla kampanii “Engagement i Discovery”. Te typy kampanii można tworzyć i edytować teraz na dużą skalę za pomocą Edytora.

Nowe funkcje

Udostępnione listy wykluczających słów kluczowych

Listy wykluczających słów kluczowych można udostępniać na różnych kontach, stosując je w udostępnionej bibliotece edytora. Pomoże to oszczędzić czas na manualnych działaniach i skróci czas powtarzalnych czynności.

Błędy do przeszukiwania

Użytkownicy korzystający z Google Ads Editor mogą teraz wyszukiwać określone błędy we wszystkich kampaniach i kontach, do których mają dostęp. Teraz, gdy zobaczysz element oznaczony konkretnym błędem, możesz szybko zlokalizować wszystkie inne miejsca, w których występuje ten problem.

Skrócone okienko edycji

Puste pola będą teraz ukryte w okienku edycji. Ułatwi to znalezienie potrzebnych pól. Jeśli przyzwyczaiłeś się do tej opcji zawsze możesz wrócić do poprzedniej wersji.

Nazwy obrazów

Edytor wyświetla teraz nazwę obrazów pobranych z konta Google Ads. Gdy nowy obraz zostanie przesłany do edytora, zostanie dodany do Google Ads z nazwą pliku jako nazwą obrazu. To udogodnienie ułatwi zarządzanie obrazami i wymusi nazywanie obrazów zgodnie z wymogami kampanii.

Maksymalizuj wartość konwersji dla kampanii w sieci wyszukiwania

Strategia “Maximize Conversion” jest teraz obsługiwana w kampaniach w sieci wyszukiwania. Google sugeruje, by pole „docelowego ROAS” w tej strategii jest niedozwolone, dlatego należy je pozostawić puste.

Uaktualnienia Merchant Center

Dzięki reklamom produktowym dostępnym teraz na ponad 50 nowych rynkach. Obecnie mam już 95 rynków ogółem dzięki temu firmy globalne zwiększą swój zasięg bardziej niż kiedykolwiek.

Reklama jest możliwa teraz jednocześnie do wielu krajów, które korzystają z tego samego języka. Na przykład, jeśli prześlesz informacje o produkcie w języku niemieckim w Niemczech, produkty te mogą być automatycznie dostępne do wyświetlania w innych krajach niemieckojęzycznych, takich jak Austria i Szwajcaria. System automatycznie rozpoznaje kraje dzięki czemu możesz ułatwi to zarządzanie wysyłką zakupionych towarów.

Jeśli nie masz jeszcze feed’a, możesz szybciej przesyłać swoje produkty dzięki automatycznym kanałom, dostępnym we wszystkich 95 krajach od listopada. Wystarczy włączyć Merchant Center, aby zaindeksować witrynę i wyodrębnić najbardziej aktualne informacje o produktach.

Łatwiej zarządzaj swoimi produktami w Google Ads

Nowy Merchant Center został przeprojektowany z bardziej zrozumiałymi i wygodniejszymi workflows, prostszą nawigacją i większą ilością informacji o programie. Jednym z przykładów to włączenie automatycznych ulepszeń obrazów w celu usunięcia nakładek promocyjnych na zdjęciach produktów. Możesz także przetestować dodatkowe możliwości promocji i sprzedaży swoich produktów.

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.