Na co zwrócić uwagę przy łączeniu serwisów?

Na co zwrócić uwagę przy łączeniu serwisów

Na co zwrócić uwagę przy łączeniu serwisów

Oceń Nas post

Informacja na temat zmian struktury, zaskoczyła mnie. Choć widać było wiele sygnałów mówiących o tym, że Google powinno zmienić swoją strukturę. Oddzielenie Google od nie związanych z Internetem biznesów wyjdzie prawdopodobnie na dobre. Zarówno tym flagowym produktom takim jak wyszukiwarka, Android, Youtube, Gmail czy Google Maps jak i tym nowym. Tym starym pozwoli się to równomiernie rozwijać i umacniać hegemonię. Nowe pomysły będą miały bardziej start-up’owe środowisko. Ze swojego doświadczenia wiem, oczywiście w mikroskali, że łączenie nowych biznesów z istniejącymi w pełni ustrukturowanymi biznesami nie wpływa dobrze na nowe ryzykowne pomysły.

Nowa struktura Google

Stare struktury mają przewagę nad tymi nowymi, są dochodowe i wewnętrznie silniejsze od nowych rozwijających się struktur. Nie zakładam by Google miał problemy z wytwarzaniem przyjaznego środowiska

dla nowych pomysłów ale ta zmiana ewidentnie daje znać, że Google to coś więcej niż Wyszukiwarka i Internet. Ambicje Larrego i Brina sięgają dalej i szerzej.

Alphabet będzie firmą matką, w której skład będzie wchodziło stare Google i inne nowe pomysły. szefem Google pozostanie Sundar Pichai, który od jakiegoś czasu był “Super Szefem”. Alphabet będzie prowadził działania długo-planowe i będzie inwestował jak zapowiadają właściciele na niespotykaną dotąd skalę. Cóż to będzie zobaczymy. Może sztuczna inteligencja, roboty? Czas pokaże.

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *