23 stycznia 2022

Digital Project Management- specjalizacja czy zbędna teoria?

Project management brzmi dla niektórych enigmatycznie, ale digital project management…to dopiero jest zagadka.
19 stycznia 2022

Ahrefs

Co nowego w Ahrefs Przejdź  Ahrefs.com jest jednym z głównych narzędzi używanych w SEO  i MarTech do analizy profilu linków i pozycjonowania stron.
19 grudnia 2021

Najlepsze narzędzia SEO w 2022 roku

Bardzo często słyszę pytanie jakie narzędzia SEO polecasz i dlaczego. Poniżej postarałem się stworzyć listę narzędzi do pozycjonowania stron najbardziej efektywnych i skutecznych w tym temacie.
11 grudnia 2021

Projektowanie stron internetowych w 2022

Obecnie możesz uruchomić stronę internetową w kilka minut.Warto jednak rozróżnić czym jest optymalnie zbudowana strona internetowa a strona porostu opublikowana. Projektowanie stron internetowych w 2021 od czego zacząć
7 grudnia 2021

Pozycjonowanie YouTube 2022

Pozycjonowanie filmów na Youtube to bardzo ciekawy i intratny proces. W niektórych kategoriach tematycznych może być znakomitym sposobem na skokowy wzrost sprzedaży usług lub towarów. Jak zatem zabrać się do pozycjonowania filmów na YouTube.
5 grudnia 2021

Najszybsze hostingi dla WordPress w 2022

Najszybszy hosting dla WordPress w 2021 jakie rozwiązania spełniają kryterium.
30 listopada 2021

Copywriting

Odbiór treści internetowych jest inny niż treści drukowanych. Zamiast czytać od lewej do prawej i wiersz po wierszu, użytkownicy witryny skanują stronę w poszukiwaniu fraz lub słów kluczowych, które przykują ich uwagę.
29 listopada 2021

Kampania Remarketing w Google Ads najlepsze praktyki

Co to jest Remarketing? Jakie są najlepsze strategie remarketingowe dla Google Ads? To pytanie często zadają klienci którzy chcą skutecznie prowadzić tego typu kampanie.
17 listopada 2021

Co to jest HTTP/3

Porównanie HTTP/2 a HTTP/3 HTTP/3 jest następcą HTTP/2. Biorąc pod uwagę, że przejście z HTTP/1.1 na HTTP/2 zajęło 16 lat, czy zająć się tematem HTTP/3?
15 listopada 2021

Co to jest HTTP/2?

HTTP/2 sprawi, że nasze strony internetowe będą działały szybciej. Będą szybsze, prostsze i niezawodne — rzadkie połączenie — umożliwiając nam wiele problemów związanych z protokołem HTTP/1.1.
9 listopada 2021

Czym jest cache warming?

Często pytacie nas, czy warto zaimplementować tzw. cache warming i czy faktycznie zwiększa on prawdopodobieństwo wczytywania danych z pamięci podręcznej, a co za tym idzie przyspiesza ładowanie się stron.
25 października 2021

Jak dobrać słowa kluczowe dla Twojego sklepu internetowego?

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Jak dobrać słowa kluczowe? Czy zadajesz sobie takie pytanie? Wyszukiwanie słów kluczowych […]
18 października 2021

Mapowanie emocji i diagnoza punktów zapalnych

Mapowanie emocji i diagnoza punktów zapalnych. Bilans pozytywnych i negatywnych emocji w marketingu. Jak się czują Twoi klienci?
14 października 2021

Dane strukturalne, rich snippets

Czym są dane strukturalne? Funkcja audytu witryny Które elementy danych strukturalnych identyfikuje audyt witryny?
11 października 2021

Błędy 5xx

Hypertext Transfer Protocol, a więc protokół przesyłania dokumentów hipertekstowych (HTTP) służy do komunikacji między przeglądarkami internetowymi a serwerami.
4 października 2021

Toksyczne linki

Ocenianie linków w tym narzędziu jest łatwe ze względu na to, że masz wgląd w wynik toksyczności, jak również w toksyczne markery, które na ten wynik wpłynęły.
8 września 2021

Persona

Kim jest persona marketingowa i jak się nią posługiwać? Personalizacja i precyzyjne dostosowanie się do potrzeb klienta stają się coraz ważniejszymi warunkami sukcesu w każdym biznesie...
25 sierpnia 2021

Aktualizacja algorytmu Google TITLE

Jednym z głównych sposobów, w jaki ludzie określają, które wyniki wyszukiwania mogą być odpowiednie dla ich zapytania, jest skanowanie tytułów pojawiających się na stronie.
3 sierpnia 2021

Piramida Marki Diltsa

Piramida Marki – w oparciu o poziomy neurologiczne opracowane przez Roberta Diltsa
28 lipca 2021

Link Building aktualizacja algorytmu Google

Link Building aktualizacja algorytmu Google. Nowa aktualizacja algorytmu lipiec 2021, link building
23 lipca 2021

Aktualizacja treści: dlaczego jest ważna dla SEO

Dlaczego aktualna treści jest wartościowa? Odpowiedź, moi drodzy jest prosta. Zarówno czytelnicy jak i Google chcą treści aktualnych zgodnych z obecną sytuacja.
22 czerwca 2021

Wady i zalety reklamy w sieci

Dlatego jeśli chcemy, aby nasza firma odniosła sukces, logiczne jest reklamowanie się tam, gdzie większość osób spędza pół dnia.
22 czerwca 2021

Model Brand Star

Artykuł uaktualniony 6 dni Model Brand Star jest wynikiem starań i realizacji projektów wielu marek. Charakteryzuje […]
18 maja 2021

CRO optymalizacja konwersji

Aby witryna e-commerce przynosiła zyski, klient musi nie tylko trafić na Twoją stronę, ale też pozostać na niej wystarczająco długo, by dokonać zakupu.
12 kwietnia 2021

Zarabianie na social mediach w 2022

Zarabianie na social mediach. Rok 2020 był dla nas wszystkich jednym, wielkim roller coasterem. Wiele można o nim powiedzieć.
25 marca 2021

Najlepsze narzędzia do webinarów w 2021r.

Najlepsze narzędzia do webinarów w 21 to temat wielu dyskusji postarałem się przejęć rozwiązania które mogą Ci pomóc w ich swobodnym prowadzeniu.
25 marca 2021

Mikrodane – czyli rich snippets w sklepie internetowym

Czy mikrodane są ważne dla sklepy internetowego? Salesforce and Publicis Sapient, amerykańska firma zajmująca się digital marketingiem wyliczyła, że 87% konsumentów korzysta z wyszukiwarek przed zakupem.
24 marca 2021

Rich snippets – najlepsze praktyki dla każdego rodzaju strony

Każdy rodzaj strony czy produktu może skorzystać na uzupełnieniu kodu o dane strukturalne. Co warto wiedzieć o tych mikrodanych o makro możliwościach?
22 marca 2021

Core Core Web Vitals – darmowe i szybkie rozwiązania dla zbyt wolnej strony

Czy Core Web Vitals są istotne dla Twojej strony? Uzyskanie 100% w Google Szybkość Witryny nie jest łatwe.
12 marca 2021

Tone of Voice w B2C i B2B

Na początku powinnismy odpowiedzieć sobie na następujące pytania co to jest co Tone of Voice. Dlaczego w Conetnt Marketing bardzo zwraca się uwagę na zasady komunikacji i Tone of Voice.
25 lutego 2021

Od czego zacząć pozycjonowanie za granicą?

Pozycjonowanie za granicą warto zastanowić się jak do tego podejść. Często Twoje usługi albo produkty na zagranicznych rynkach mają mniejszą konkurencję,
23 lutego 2021

Indywidualne podejście czy automatyzacją w SEO i Content Marketingu?

W ostatnich latach dynamicznie zmieniała się zarówno branża, jak i podejście klientów do agencji SEO. Współpraca zaczęła nabierać większego znaczenia.
22 lutego 2021

Dlaczego warto współpracować z agencją butikową SEO?

Ale agencji SEO jest tak wiele, że znalezienie odpowiedniej firmy może stanowić nie lada wyzwanie. Czy agencją butikowa SEO to dobre rozwiązanie?
19 lutego 2021

Copywriting złote zasady

Jednym z najsłynniejszych cytatów dotyczących copywritingu jest ten przypisywany Joe Sugarmanowi, który mówi o tym, że celem nagłówka jest sprawienie, byś przeczytał pierwsze zdanie.
18 lutego 2021

Webinar dobre praktyki

Do rozmiarów plagi urosły webinary, posługujące się technikami znanymi z prelekcji TED: atrakcyjny, klikalny tytuł i powierzchowna historia.
17 lutego 2021

PPC copywriting

Czy PPC copywriting jest trudne i warte optymalizacji? PPC, czyli pay-per-click to model reklamy internetowej, rozliczanej nie za wyświetlenie reklamy, ale za kliknięcie w link.
16 lutego 2021

Google Moja Firma

I to taka, która może jednocześnie skierować klienta bezpośrednio pod Twój adres, uwiarygodnić Twoją ofertę recenzjami zadowolonych klientów i pokazać zdjęcia zarówno z zewnątrz, by łatwiej znaleźć Twoją siedzibę...
6 lutego 2021

Najszybsza.pl recenzja

Ostatnio wiele czasu spędzam na przeszukiwaniu różnych rozwiązań wspierających budowanie stron internetowych. Natrafiłem na ciekawy projekt naszybsza.pl. Sam dobór brandu może sugerować tworzenie stron, które szybko się Tworzy lub stworzone strony szybko się ładują.
7 stycznia 2021

Google Lighthouse teraz z alternatywnymi bibliotekami JavaScript

Google Lighthouse jest nieocenionym narzędziem dla deweloperów i specjalistów SEO. dostarcza szczegółowych informacji na temat możliwych ulepszeń w zakresie wydajności i bezpieczeństwa strony.
9 grudnia 2020

5 wskazówek SEO, które przyciągną uwagę i zwiększą sprzedaż na święta

Okres świąteczny i koniec roku to bardzo intensywny i stresujący czas dla marketerów i specjalistów SEO.
5 grudnia 2020

Tworzenie stron internetowych na WordPress

Tworzenie stron internetowych opartych na CMS Wordpress, zapytaj o ofertę i dowiedz się jak ten proces powinien wyglądać. Kordowski Digital może Ci w tym pomóc.
4 grudnia 2020

Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Po siedmiu miesiącach przerwy Google właśnie wydało nową aktualizację algorytmu
29 listopada 2020

Wiele linków kontekstowych w polecanych fragmentach treści

Wiele linków kontekstowych w polecanych fragmentach treści
27 listopada 2020

Tworzenie stron internetowych

Zwróć uwagę na fakt związany z budową silnej i rozpoznawalnej marki. Ponieważ Twoja marka i jej prezentacja jest kluczową wartością Twojej firmy, ważne jest, aby zachować spójność marki we wszystkich punktach styku z klientami.
27 listopada 2020

Ścieżki kariery w IT – co warto wiedzieć?

Jak nie utknąć na jednym stanowisku na lata tylko piąć się po szczeblach kariery?
24 listopada 2020

Odznaka Gwarancji Google

Niedawno Google zrobił ogromny postęp dzięki promocji lokalnych usług za pomocą dwóch podstawowych “certyfikatów zaufania”
7 listopada 2020

Linkedin

Linkedin od czego zacząć optymalizację profilu. Wielu z nas chętnie wspiera inne marki w budowaniu ich zasięgu i rozpoznawalności. Jest to nasz chleb powszedni. Promujemy firmy w Google, na Facebook i Linkedin.
27 września 2020

Marketing Automation Cele

Artykuł uaktualniony 12 miesięcy Marketing Automation jest jednym ze składników tortu marketingowego. Występuje najczęściej wraz z […]
17 września 2020

SEOMatch Senuto

SEO Match Senuto to najnowszy projekt ze stajni Senuto Damiana Sałkowskiego. Jest to projekt, który mam przyjemność prowadzić.
3 września 2020

Jak bezpiecznie zmienić hosting naszej strony biznesowej

Firmowa strona internetowa to w obecnych czasach, zwłaszcza w dobie pandemii i ograniczenia kontaktów społecznych, główne źródło nowych klientów a także dochodów firmy.
19 czerwca 2020

Social Media strategia

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc Strategia mediów społecznościowych to proces, w którym realizujesz plan zwiększenia widoczności Twojej […]
12 czerwca 2020

Lider jaki powinien być?

Trzeba przyznać, że każda kultura korporacyjna oparta jest na innej filozofii, która zakłada, że istnieje niewiele uniwersalnych prawd dotyczących skutecznego zarządzania. Niemniej jednak istnieją pewne „złote” zasady, które pozwalają osobom na stanowiskach kierowniczych wykonywać swoje obowiązki bardziej skutecznie. Oto kilka zasad na które warto zwrócić uwagę
10 czerwca 2020

Google Analytics kilka porad dla początkujących

Google Analytics to bardzo potężne narzędzie analityczne. W rękach sprawnego specjalisty może generować wiele korzyści dla Twojego biznesu. Warto zacząć od tego, że głównymi składowymi Google Analytics są filtry i widoki. Polecam rozpoczęcie pracy od konfiguracji określonych widoków Google Analytics.
30 maja 2020

Public relations od czego zacząć

Z definicji Public relations to bardzo istotna składowa działań marketingowych. Specjaliści ds. Public relations pomagają organizacjom, firmom lub osobom prywatnym budować pozytywny wizerunek w społeczeństwie.Odbywa się to poprzez różne darmowe lub płatne kanały komunikacji.
5 maja 2020

Jak znaleźć skuteczną Agencję SEO

Od czego zacząć wybór agencji SEO? Odpowiedź na to pytanie wydaje się relatywnie prosta.
21 kwietnia 2020

AMP

AMP lub Accelerated Mobile Pages to projekt typu open source wspierany przez Google i Twitter.
14 marca 2020

Przekierowania

Przekierowanie to proces przełączania jednego adresu URL na inny adres URL. Jest często stosowane w przypadku działań SEO i pozycjonowania. Przekierowani to proces występujący na poziomie serwera.
13 lutego 2020

Wtyczki AdSense do WordPress

Częstym pytaniem jakie spotykam jest. Jakie są najlepsze wtyczki AdSense do WordPressa? Poniżej zebrałem kilka moich własnych propozycji i rekomendacji.
7 lutego 2020

Google AdSense

Google AdSense jest najczęściej używaną przez wydawców w siecią reklamową Internecie. Dzięki niej możesz
3 lutego 2020

Up-Selling i Cross-Selling w 2022

Prawdopodobieństwo sprzedaży produktu istniejącemu klientowi wynosi 60–70% , a dla nowych klientów tylko 5–20%. Logicznie rzecz biorąc, istnieje wiele strategii skoncentrowanych dokładnie na istniejących klientach, a wśród nich są Up-Selling i Cross-Selling.
22 stycznia 2020

RODO a profilowanie

Artykuł uaktualniony 10 miesięcy Marketing jako działanie jest tym skuteczniejszy, im bardziej precyzyjne są informacje i […]
20 stycznia 2020

Ultrasonic Cross-Device Tracking

Na fali dyskusji o czekających nas zmianach w sposobie monitorowania użytkowników serwisów w oparciu o ‘3rd party cookies’, postanowiliśmy przypomnieć nieco inny temat, który z uwagi na swoją istotę postrzegany jest jako bardzo ciekawy.
10 stycznia 2020

Audyt Treści

Czy jest Ci potrzebny Audyt Treści? Czy jesteś pewien, że Twoje działania mają sens i że przynoszą profit? Jeśli tego nie wiesz przeczytaj ten artykuł!
6 stycznia 2020

Wtyczki SEO do Magento

Magento to jeden z ciekawszych systemów CMS wspierających sklepy internetowe w skutecznej sprzedaży online. Poniżej postarałem się zebrać najbardziej przydatne wtyczki SEO do Magento.
17 grudnia 2019

Chatbot

Chatbot to oprogramowanie, wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji (AI). Morze symulować rozmowę (lub czat) z użytkownikiem w języku naturalnym za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości, stron internetowych, aplikacji mobilnych lub telefonu.
14 grudnia 2019

Jak zarabiać na blogu

Wielokrotnie zastanawiałem się nad tym jak można zarabiać na blogu. W zależności od tematyki można wyselekcjonować kilka skutecznych metod zarabiania na blogu. Poniżej przygotowałem zestawienie tych które według mnie warto sprawdzić. Zwracam uwagę na kluczowe aspekty takie jak: wielkość potencjalnego dochodu, słabe strony i łatwość zastosowania.
27 listopada 2019

eBook

Jeśli jesteś specjalistą od digital marketingu i chcesz wywrzeć wrażenie na potencjalnych klientach, potrzebujesz ebook-ów w swojej strategii content marketing i digital marketing.
25 listopada 2019

Infografika

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Infografika może być niezwykle skutecznym sposobem wyświetlania informacji odbiorcom Twoich produktów i […]
20 listopada 2019

SEMRush

SEMRush zapewnia kompletny zestaw narzędzi, które pomagają analizować i śledzić projekty SEO. Począwszy od planowania listy słów kluczowych i planowania treści ...
18 listopada 2019

Podcast najlepsze narzędzia

Przedstawione poniżej narzędzia stosowane do obsługi podcastów mogą sprawić, że Twój program będzie bardziej wydajny i będzie wyglądał bardziej profesjonalnie.
12 listopada 2019

Specjalista SEO

Jakie umiejętności powinien mieć specjalista, ekspert SEO? W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na to dość trywialne pytanie, aczkolwiek nie do końca zdefiniowane na rynku pracy. Zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena i mam nadzieję, że będzie się różniła od oceny was czytających ten artykuł.
9 listopada 2019

Narzędzie SEO MOZ

Narzędzie SEO MOZ to bardzo przydatne narzędzie SEO z wieloma funkcjonalnościami na wysokim poziomie. Na uwagę zasługują Open Site Explorer i Keyword Explorer czyli analiza linkowania i narzędzie do podpowiedzi słów kluczowych.
8 listopada 2019

Google Ads News

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Nowe typy kampaniiSpis treściNowe typy kampaniiNowe funkcjeUdostępnione listy wykluczających słów kluczowychBłędy do […]
7 listopada 2019

Rodzaje Contentu

Artykuł uaktualniony 6 dni Content marketing stał się jedną z najpotężniejszym elementem składowym strategii digital marketing […]
4 listopada 2019

7 grzechów głównych Influencera

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc Najczęściej popełniane błędy przez influencerówSpis treściNajczęściej popełniane błędy przez influencerówPazerność grzech pierwszyPycha […]
1 listopada 2019

BrandVerity

Brandverity to bardzo wyspecjalizowane i ciekawe narzędzie. Posiada dwie kluczowe i unikalne funkcje. Analizuje wyniki płatne Google, Bing i Yahoo i wykrywa nadużycia w reklamach Google.
30 października 2019

Majestic SEO

Majestic SEO jest bardzo ciekawym narzędziem. Jest jednym z pierwszych z jakimi miałem styczność w swojej karierze eksperta SEO.
28 października 2019

BERT najnowszy algorytm wyszukiwania Google

BERT to najnowszy algorytm wyszukiwania Google, stworzony w celu lepszego zrozumienia języka naturalnego. Google wprowadza największą zmianę ...
24 października 2019

Wyszukiwanie słów kluczowych narzędzia

Temat wyszukiwania słów kluczowych jest bardzo ważnym etapem działań w wyszukiwarkach. Dotyczy to zarówno działań w SEO jak i w Google Ads. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi ...
21 października 2019

Ścieżka klienta w kontekście analizy

Ścieżka klienta w kontekście analizy Analiza ścieżki klienta to połączenie wszystkich punktów styku w czasie. Tych dobrze przemyślanych w kontekście na przykład marketing automation i tych nieco mniej, jakimi są kampanie display’owe.
18 października 2019

Sklep internetowy, E-commerce

Jak zbudować sklep Internetowy? Zastanawiasz się co Twój sklep powinien móc robić? Zaczynasz od zera i nie wiesz jak do tego podejść?
8 października 2019

Google Ads od czego zacząć?

Jest to artykuł grupujące najważniejsze punkty, które powinniśmy odhaczyć na naszej liście w trakcie ustawienia nowego konta Google Ads. W między czasie rzućcie okiem na najnowsze zmiany w Google Ads.
4 października 2019

Mapowanie User Journey

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Podstawowe pytania jakie powinniśmy zadać podczas projektowania i analizy naszego produktu z […]
3 października 2019

Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Na poniższym wykresie widać hegemonię google jesli chodzi o wyszukiwarki w Polsce(98%). […]
1 października 2019

Jak dodać stronę do Baidu.com

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Jak dodać swoją stronę do Baidu.com. Wbrew pozorom nie jest tak bardzo […]
11 września 2019

Influencer marketing

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Wszystko co powinieneś wiedzieć o influencer marketingu Co to jest influencer marketing?Spis […]
6 września 2019

Sztuka jako reklama, czy reklama jako sztuka?

Artykuł uaktualniony 2 lata MarcinKordowski.com wspiera młodych artystów. Karolina jest pierwszą w naszej grupie. Zapraszam wszystkich […]
30 sierpnia 2019

Jak pisać bloga?

To pytanie powinno brzmieć raczej: jak pisać bloga, którego czytają ludzie? Nie sztuką jest bowiem pisanie dla samego pisania.
12 sierpnia 2019

Najlepsze wtyczki do wordpress do LP

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Porównanie najlepszych wtyczek LP WordPress (2019)Spis treściPorównanie najlepszych wtyczek LP WordPress (2019)Najlepsze […]
8 sierpnia 2019

AI Sztuczna inteligencja

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Czym jest sztuczna inteligencja? Czy powinniśmy się jej obawiać? Postaram się odpowiedzieć […]
8 sierpnia 2019

Projektowanie aplikacji mobilnych 11 kluczowych zasad

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Projektowania aplikacji mobilnych w 2021 jest ciekawym zagadnieniem dotykającym wielu obszarów. Między […]
31 lipca 2019

CMS, system zarządzania treścią co to jest?

Polecane systemy CMS w 2021 Po pierwsze, co oznacza skrót „CMS”? CMS to skrót od Content Management System”. Możesz zobaczyć kilka odmian tego terminu, ale wszystkie odnoszą się do tej samej koncepcji.
30 lipca 2019

Wyzwania we wdrażaniu technologii marketingowych.

Artykuł uaktualniony 6 dni Ekosystem martechowy (Digital Hub model) podlega ciągłej ewolucji, a każdego roku pojawiają […]
22 lipca 2019

MarTech i Digital Hub

Agencja czy wewnętrzny zespół Digital Hub?
28 czerwca 2019

Algorytmy Machine Learning w Marketingu

Artykuł uaktualniony 11 miesięcy W jaki sposób wykorzystywane są algorytmy w marketingu?Spis treściW jaki sposób wykorzystywane […]
1 kwietnia 2019

Senuto

Artykuł uaktualniony 1 dzień Senuto jest kolejnym narzędziem SEO, które chciałbym opisać i ocenić na moim […]
21 marca 2019

Pytania rekrutacyjne do specjalisty SEO

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Dzisiaj chciałbym poruszyć ciekawy dla mnie temat pytań, które warto zadać w […]
14 marca 2019

Co sprawia, że Bot, Chatbot jest tak inteligentny?

Chatbot to nowe słowo w biznesie i wciąż nie jest prawidłowo zdefiniowane i wymaga doprecyzowania. Od prostych botów typu Q&A odpowiadających na proste pytania po inteligentne rozwiązania dostarczające konwersacje na wysokim poziomie.
11 marca 2019

Rodzaje i modele atrybucji w Google Analytics

Temat atrybucji jest bardzo ciekawy. Nie ma w nim jednej objawionej prawdy na temat tego jaki wybrany model jest najlepszy. Na szczęcie Google dostarcza nam kilka opcji.
4 marca 2019

Darmowe CRM dla WordPress WooCommerce

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Poniżej zamieszczam zestawienie najlepszych rozwiązań CRM dla WooCommerce, sklepu internetowego użytego w […]
27 lutego 2019

Sposoby optymalizacji Wyniku Jakości(quality score) w Google Ads

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Wynik Jakości(quality score) słów kluczowych jest to parametr, który ma istotny wpływ […]
22 lutego 2019

Wtyczki SEO do Drupal

Drupal jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Sam w sobie jest dobrze przygotowaną platformą do działań optymalizacyjnych pod kątem wyszulkiwarek takich jak Google, Bing, Yandex czy Baidu.
19 lutego 2019

Google Search Console

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc W czym może mi pomóc Google Search Console?Spis treściW czym może mi […]
10 grudnia 2018

Content Marketing

Artykuł uaktualniony 11 miesięcy Szkolenia i konsultacje z Content Marketing cennik usługSpis treściSzkolenia i konsultacje z […]
29 listopada 2018

Chatbot dla początkujących

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Na przestrzeni ostatnich 3 lat liczba użytkowników Messenger wzrosła z 200 tys. […]
6 października 2018

Przydatne wtyczki SEO do WordPressa w 2022

Wordpress to najpopularniejszy SEO CMS jaki kiedykolwiek powstał. Jest on najlepszy dlatego, że posiada znakomite wtyczki i dodatki zwiększające możliwości podstawowej implementacji WP. Poniżej przygotowałem zestawienie tych które według mnie, czyli subiektywnie, są najlepsze.
6 września 2018

Weekly Digital Hits

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Weekly Digital Hits 20-09-2018Spis treściWeekly Digital Hits 20-09-2018Telegram pokazał język iOSFacebook – […]
6 czerwca 2018

10 rzeczy, które możesz zrobić w Google Search Console

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Google Search Console jest nieocenionym darmowym narzędziem dla właścicieli stron internatowych. Google […]
21 maja 2018

Polubiłam wroga czyli GDPR z perspektywy Project Managera

Artykuł uaktualniony 11 miesięcy GDPR (ang. Global Data Protection Regulation) w Polsce szerzej znany jako RODO […]
12 maja 2018

Wtyczki SEO do Joomla

Wtyczki SEO do Joomla
9 maja 2018

Brand. ‘12 sposobów przyrządzania podrobów’.

Artykuł uaktualniony 1 tydzień BrandSpis treściBrandTożsamość markiZadowolić wszystkich…SkojarzeniaBrand kolory mają znaczenie Powiedzieliśmy sobie w tym miejscu, […]
7 maja 2018

CRM i Marketing Automation. Harmonia, czy współzawodnictwo?

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc CRM i Marketing Automation. Trudne wybory.Spis treściCRM i Marketing Automation. Trudne wybory.Różnice […]
2 maja 2018

Digital Transformation

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Digital Transformation – Transformacja Cyfrowa nie dla każdego.Spis treściDigital Transformation – Transformacja […]
7 kwietnia 2018

CRM & SEO?

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Część 2Spis treściCzęść 2Jeszcze o integracjiSłowa kluczoweKontent Jeszcze o integracji Kontynuując rozważania […]
6 marca 2018

Skuteczne pozycjonowanie stron, na czym to polega?

Pozycjonowanie stron internetowych jest to potoczna nazwa, która powstała w Polsce. Odnosi się do części marketingu internetowego, czyli Search Engine Optimization, w skrócie SEO. Pozycjonowanie stron to nic innego jak optymalizacja naszej strony pod kątem wymagań wyszukiwarek Internetowych takich jak Google, Bing czy Yandex.
2 marca 2018

Kluczowe elementy dla Facebooka, YouTube’a, Instagrama, Twittera i LinkedIn

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc Wymieniona przez mnie 5 kanałów społecznościowych, stanowi główne platformy social media, na […]
15 lutego 2018

3 podstawowe błędy początkujących w social media

Artykuł uaktualniony 11 miesięcy Zamiast pisać o 3 rzeczach, o których powinno się pamiętać, przygotowująca kampanię […]
12 lutego 2018

Project Manager czy Forward Manager?

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc Jak zacząć cykl poświęcony zarządzaniu projektami? Najlepiej od początku, a zatem pozwólcie, […]
7 lutego 2018

Jak dodać stronę do Google

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Roboty Google indeksują sieć regularnie. Analizują strukturę każdej odwiedzanej stron. Zbierają informacje […]
6 lutego 2018

Jak napisać dobry artykuł na potrzeby Internetu

Są osoby, którym pisanie przychodzi bardzo łatwo. Dla innych, stworzenie artykułu to jak przejście przez drogę pełną wybojów i pułapek.
2 lutego 2018

Jak mierzyć znajomość marki, brand?

Jak mierzyć znajomość marki, brand?Spontaniczna, Wspomagana, Pierwsza Wymieniona Marka Standardowe mierniki mierzące znajomość marki
11 stycznia 2018

Najlepsze systemy CMS do SEO

Najlepsze systemy CMS do SEO Lista najpopularniejszczych systemów CMS
9 stycznia 2018

Optymalizacja SEO w prostych 5 krokach dla początkujących

Artykuł uaktualniony 4 tygodnie Na czym polega optymalizacja SEO? Na czy polega pozycjonowanie stron? Co to […]
10 listopada 2017

Konferencja DEMIST 2017

Artykuł uaktualniony 6 dni Podsumowanie konferencji DEMIST 2017Spis treściPodsumowanie konferencji DEMIST 2017Sztuczna inteligencja w marketingu cyfrowymdr inż. Artur […]
20 października 2017

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe w SEO

Artykuł uaktualniony 1 tydzień SEO Old Fashion w erze Sztucznej InteligencjiSpis treściSEO Old Fashion w erze […]
19 października 2017

News: Data Gran AI

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Optymalizacja kampanii reklamowych z użyciem Data Gran Kolejny krok w kierunku optymalizacji […]
18 października 2017

Czy CRM za darmo ma sens? Praktyczne rady na rok 2022

Czy System CRM za darmo ma sens? Jakie ma ograniczenia? Jakie funkcjonalności będą obowiązkowe a jakie do niczego Ci się nie przydadzą? Na co zwracać uwagę przy wyborze CRM?
16 października 2017

News: BOT w CRM?

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Jak zautomatyzować procesy dzięki zastosowaniu botów w CRMSpis treściJak zautomatyzować procesy dzięki […]
12 października 2017

News: Apple blokuje reklamy podążające za użytkownikami

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Nowa wersja systemu iOS 11 i macOS High Sierra będzie blokowała reklamy […]
9 października 2017

Content BOT – Storytelling

Korzystając z usług botów w różnych sytuacjach i kontekstach możemy częstokroć wyciągnąć podobne wnioski. Jednym z nich jest ‘niewystarczająco ludzki’ obraz narzędzia. Konwersacje są sztuczne, ograniczone do podstawowych dla danej dziedziny pojęć. Niejako wymuszone.
6 października 2017

ChatbotConf 2017 Wiedeń

Od 2 do 3 października miałem okazje uczestniczyć w konferencji ChatbotConf 2017. Jest to druga edycja konferencji poświęconej chatbotom.
25 września 2017

Warsztaty SEO na Kongres Marketing Online Wrzesień 2017

Artykuł uaktualniony 6 dni Już 29 września odbędzie się kolejne szkolenie prowadzone przeze mnie. Tematyka szkolenia […]
11 sierpnia 2017

Mobile SEO 2021 i mobile first index w 2021

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Zgodnie z informacjami płynącymi z samego Google jak również z publikacji specjalistów […]
7 sierpnia 2017

Marketing Automation. Wprowadzenie.

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Marketing Automation – definicja(?)Spis treściMarketing Automation – definicja(?)Marketing Automation – 5 obszarów […]
17 lipca 2017

CRM. Zanim wybierzesz.

Artykuł uaktualniony 1 tydzień 5 pytań, z którymi musisz się zmierzyć.Spis treści5 pytań, z którymi musisz […]
4 lipca 2017

AI Content Marketing

Artykuł uaktualniony 1 tydzień AI Content Marketing: trochę statystyki na początek.Spis treściAI Content Marketing: trochę statystyki […]
25 czerwca 2017

Słownik Digital Marketing

Artykuł uaktualniony 2 miesiące Osobista lista inteligentnych słówekSpis treściOsobista lista inteligentnych słówekSłownik Digital Marketing ogólne pojęciaSłownik […]
22 czerwca 2017

Sztuczna Inteligencja i Bot

Chatbot (chat robot) to program będący w stanie wykorzystując język naturalny rozmawiać z użytkownikiem rozumiejąc jego intencje i udzielać odpowiedzi według zdefiniowanych specyficznych reguł biznesowych.
16 czerwca 2017

CRM a Brief Story

Artykuł uaktualniony 6 dni
16 czerwca 2017

CRM, a Sztuczna Inteligencja (Artificial Inteligence)

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Sztuczna Inteligencja wokół nasSpis treściSztuczna Inteligencja wokół nasNo dobrze, ale co tak […]
13 czerwca 2017

Jakie parametry są istotne w SEO?

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Zastanawiasz się jakie czynniki mają wpływ na naszą widoczność w SEO. Dobrym […]
5 czerwca 2017

Mobile First Index w 2021

Algorytm Google obecnie używa wersji desktop-owej jako głównego źródła informacji na temat poziomu optymalizacji strony. Mobilna wersja jak na razie, nie jest tą pierwszą i nadrzędną w procesie rangowania stron.
31 maja 2017

Strategia CRM

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc Kilka słów w temacie strategiiSpis treściKilka słów w temacie strategiiCRM – DefinicjaKlient […]
29 maja 2017

Szkolenia i Konsultacje CRM

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Cennik usług CRMSpis treściCennik usług CRMKonsultacje i Audyt– CRMSzkolenia zamknięte – CRMTechnologiaBiznesSzkolenia […]
25 maja 2017

Mobile-UX

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Część 1 “Mobile UX”Spis treściCzęść 1 “Mobile UX”Lubimy rozmawiaćProste rozwiązaniaLubimy podróżować Obserwując […]
23 maja 2017

CRM & SEO?

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Od kilkunastu już lat zwykliśmy traktować CRM, jako integralny element środowiska biznesowego. […]
5 maja 2017

Szkolenie, Konsultacje i Strategia SEO – Oferta

Artykuł uaktualniony 5 dni Zapytaj o ofertęSpis treściZapytaj o ofertęSEO – Cennik usługUsługa SEO, pozycjonowanie stronAudyt […]
4 maja 2017

CRM

CRM - Zarządzanie Relacjami z Klientem obejmujące zarówno obszar biznesu, jak też wspierających go technologii. Pojęcie odnosi się do całokształtu strategii, taktyk i operacji realizowanych...
14 stycznia 2016

Panda na stałe częścią algorytmu

Artykuł uaktualniony 1 rok Panda 4.2 W styczniu pojawiła się niespodziewanie, ważna zmiana w algorytmie Google. […]
11 grudnia 2015

RankBrain: Sztuczna inteligencja Google

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Co to jest RankBrain?Spis treściCo to jest RankBrain?Pre-RankBrain i Post-RankBrainJakie cechy ma RankBrain?Sztuczna inteligencjaWnioski: […]
15 października 2015

Widoczność w wyszukiwarce, spojrzenie globalne

Artykuł uaktualniony 5 dni Kluczowe Parametry w SEOSpis treściKluczowe Parametry w SEOSłowa KluczoweGlobalna widocznośćLuki Contentowe Zastanawiałeś […]
7 października 2015

Content Marketing w 6 krokach

Artykuł uaktualniony 5 dni Chciałbym opisać, w kilku krokach na co powinniśmy zwrócić uwagę  gdy decydujemy się na […]
24 sierpnia 2015

Na co zwrócić uwagę przy łączeniu serwisów?

Jak często zdarza się wam uczestniczyć w procesie połączenia dwu serwisów? Jak wykonać cały proces by nie stracić dotychczasowych parametrów ruchu, połączyć treści tak by wygenerowały więcej niż naturalną sumę ruch jednego i drugiego serwisu?
11 sierpnia 2015

Alphabet gigant, który pojawił się nagle. Porządki w Google

Artykuł uaktualniony 1 tydzień Informacja na temat zmian struktury, zaskoczyła mnie. Choć widać było wiele sygnałów […]
6 sierpnia 2015

Modele rozliczeń w SEO

Artykuł uaktualniony 5 dni Jest kilka modeli rozliczeń stosowanych przez agencje SEO. Opłata abonamentowa, w której […]
30 lipca 2015

Czy mała firma powinna mieć swoja strategię marketingową? Wywiad z samym sobą.

Artykuł uaktualniony 5 dni Strategia jest nieodłącznym elementem działań w wielu dziedzinach życia. Jest jednym z […]
25 lipca 2015

5 powodów dla których nie powinno się współpracować z Agencją SEO

Przez ostatnie 10 lat pracowałem w Agencjach. Te kilka ładnych lat dało mi wiele do myślenia na temat, dlaczego klienci nie powinni współpracować z agencjami. Poniżej lista wniosków: