Pozycjonowanie w USA

Pozycjonowanie w USA

Pozycjonowanie w USA

5/5 - (9 ocen)

Pozycjonowanie w USA to bardzo ciekawy temat. Jeśli poszukujesz wsparcia w pozycjonowanie Swojej strony w Stanach Zjednoczonych, to znalazłeś się we właściwym miejscu. Nasz zespół ma kilkoletnie doświadczenie w działaniach SEO w ponad 30 krajach. Stany zjednoczone to wymagający kierunek charakteryzujący się wysokim poziomem wiedzy na temat SEO i pozycjonowanie stron internetowych.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Stanach Zjednoczonych to oczywiście Google i Bing, a także Yahoo!.

Poniżej znajdziesz najświeższe informacje o procentowym udziale poszczególnych wyszukiwarek w USA.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w USA, pozycjonowanie w USA czy pozycjonowanie USA
Pozycjonowanie usa

Z powyższego zestawienia wynika, że głównym źródłem użytkowników i sprzedaży w USA wśród wyszukiwarek jest Google z ponad 87% udziału w rynku. Oznacza to, że nasza główna uwaga kieruje się w stronę optymalizacji i działań w wynikach wyszukiwania Google.

Specyfika rynku Stanów Zjednoczonych to również ciekawa lektura. Ludność Stanów zjednoczonych to według danych Banku Światowego 329,5 miliona w 2020. Dodatkowo jest to największa gospodarka o produkcie krajowym brutto 2020 sięgająca w 20,94 tryliarda USD według  Banku Światowego. Jak widać z danych, jest to łakomy kąsek dla każdego biznesu. Przede wszystkim jest to kąsek dla biznesów internetowych. W porównaniu z pozycjonowaniem w Chinach jest o wiele łatwiejsze i nie wymaga tak wielu dodatkowych działań niezwiązanych z samym pozycjonowaniem WWW.

Jaką domenę wybrać? Pozycjonowanie USA

Choć może się wydawać, że temat jest prosty i nie wymaga większego wysiłku i decyzja czy domena ma być .us, czy .com jest prosta. Wersja .us bardziej pasuje do pozycjonowania w Stanach Zjednoczonych. Jest to błędne podejście. Jeśli weźmiesz pod uwagę wymagania związane z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek, SEO domena .com jest o wiele lepsza niż .us.

Wyszukiwarka Google częściej obdarza wersję com wyższym autorytetem. Dodatkowym plusem, domeny .com jest możliwość dotarcia do użytkowników w innych krajakach anglojęzycznych, takich jak Kanada, Australia, Wielka Brytania czy Indie. Jeśli chcesz przede wszystkim targetować na Stany Zjednoczone i kierować swoją witrynę na rynek amerykański, ustaw w zakładce „International Targeting” w Google Search Console na USA.

Jakiego języka używać?

Język angielski różni się w wersji brytyjskiej i w wersji amerykańskiej. Te różnice dotyczą też pozostałych krajów Indii, Singapuru Filipin, Australii czy Nowej Zelandii. Warto też pamiętać o wersji językowej skierowanej do hiszpańskojęzycznych mieszkańców USA. Warto też testować język sprzedażowego w Google Ads.

Tłumaczenia czy, native speaker?

Google i inne wyszukiwarki niechętnie rankują strony duplikowane, ale nie traktują tłumaczenia z innych języków jako duplikacja treści. Oznacza to, że polskie, francuskie czy niemieckie witryny mogą być bezpośrednimi tłumaczone na język angielski.

Globalne firmy przyjmują różne podejścia. Na przykład producent samochodów Ford używa w każdej witrynie unikalnych treści pisanych. Jest to kosztowne i czasochłonne podejście, ale bardzo wzmacniające działania SEO, pozycjonowanie stron www. Pomaga to przyciągnąć użytkowników wyszukujących hasła „generyczne”, takie jak „samochody kompaktowe”, i umożliwia dostosowanie witryny do wymogów lokalnych. Optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie unikalnej treści dla stron najwyższego poziomu, czyli pillar pages, z translacją 1 do 1 na niższych poziomach.

Warto uwzględnić w planowaniu treści różnic lokalnych dotyczących języka, dialektu i kultury. Istnieje wiele różnic między angielskim w USA i Wielkiej Brytanii, to samo dotyczy hiszpańskiego, francuskiego i arabskiego. Tłumaczenie kierowane na kraj oznacza, że możesz uwzględnić lokalne odniesienia kulturowe i geograficzne, nadając komunikacji autentyczny charakter.

Na koniec tematu tłumaczenia warto zwrócić uwagę na wykorzystanie tłumaczy natywnych. Ich przewaga jest niepodlegająca dyskusji. Jeśli nie mamy takich tłumaczy, warto skorzystać z dwuetapowej ścieżki. W pierwszym kroku tłumaczymy z języka np.: polskiego na angielski amerykański, następnie edytor natywny poprawia tekst by napisany językiem dopasowanym do odbiorców.

Linkowanie ze stron zlokalizowanych w USA

Linkowanie Twojej strony to proces, w którym warto uwzględnić wydawców, strony internetowe kierowane na USA. Twoje działania powinny być połączone z linkowanie wewnętrznym i budową treści zgodnie z wymogami wyszukiwarki Google.

Linki powinny dodatkowo być dobierane zgodnie z regułami dla pozostałych krajów. Uwzględniaj w tym procesie wysokiej jakości źródła oraz powiązane tematycznie.

Jeśli nie znasz języka, zatrudnij tłumaczy native speakerów lub copywriterów, aby zidentyfikować wiarygodne witryny i tworzyć wysokiej jakości treści.

Twoje strony w mediach społecznościowych w języku polskim nie są najlepszym rozwiązaniem, w USA warto budować komunikację w języku angielskim, w stylu dopasowanym do USA i Twoich odbiorców.

Lokalne pozycjonowanie, SEO lokalne w Stanach Zjednoczonych

Stany Zjednoczone to bardzo duży kraj i co za tym idzie, lokalne pozycjonowanie w USA jest bardzo istotnym elementem działań SEO w USA.

Google Moja Firma to kluczowe narzędzie służące do wyszukiwania lokalnego – ponieważ Google, co zrozumiałe, najczęściej udostępnia treści, które może obsługiwać i weryfikować. Google Moja Firma jest ich narzędziem SEO Google, które na pewno pomoże Twojej firmie zaistnieć lokalnych wynikach wyszukiwarki Google.

Wystarczy, że zrobisz to:

 • Utwórz i zweryfikuj stronę Google Moja Firma
 • Korzystaj z Postów Google na swoim koncie
 • Zachęć swoich klientów do dzielenia się opiniami

Odpowiadaj autentycznie na recenzje i komentarze. i cały czas uaktualniaj swój profil.

Jakie są koszty?

Najważniejsze informacje o cenach usług SEO w USA:

 1. Średnie koszty SEO wynoszą 100-250 USD za godzinę pracy amerykańskich agencji SEO
 2. Koszty miesięczne często wahają się od 2500 USD do 10 000 USD
 3. Średni plan SEO kosztuje 2819 USD miesięcznie (wg. Ahrefs)
 4. Zagraniczne firmy SEO mogą pobierać opłaty w wysokości 10–50 USD za godzinę
 5. Szablonowe pakiety SEO stają się coraz mniej popularne
 6. Aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzebne są niestandardowe strategie SEO
 7. Ceny SEO są zazwyczaj niższe w przypadku kampanii lokalnych, SEO lokalne
 8. Wyższe koszty SEO dla witryn eCommerce
 9. Firmy SEO mogą pobierać dodatkowe opłaty za tworzenie treści, przeważnie koszty z punktu 2 nie wliczają opłat za tworzenie treści i budowania linków

Przykładowy cennik podstawowego planu SEO

Podstawowe plany SEO mogą wynosić od 250 do 3000 USD miesięcznie i zazwyczaj obejmują:

 • Zakres lokalny / regionalny
 • Analiza słów kluczowych (50-100 słów kluczowych)
 • Ustawienia i konfiguracja Analytics
 • Konsultacje SEO
 • Tworzenie tagów tytułowych i metatagów
 • Tworzenie linków wewnętrznych, linkowanie wewnętrzne
 • Edycja i optymalizacja treści
 • Podstawowa optymalizacja techniczna
 • Miesięczny raport niestandardowy
 • Miesięczne statusy

Przykładowy cennik planu SEO dla ogólnokrajowego projektu:

Ceny Planów rozszerzonych SEO, mogą wahać się od 5 000 USD do 25 000 USD + miesięcznie i zazwyczaj obejmują:

 • Konkurencyjne słowa kluczowe / Koncentracja w całym kraju
 • Badanie słów kluczowych (ponad 500 słów kluczowych)
 • Ustawienia i konfiguracja Analytics
 • Comiesięczna konsultacje o strategiczne
 • Tworzenie tagów tytułowych i metatagów
 • Techniczne SEO – (Robots.txt, Sitemap, itp.)
 • Optymalizacja czasu ładowania stron / Optymalizacja obrazów
 • Tworzenie linków wewnętrznych, linkowanie wewnętrzne
 • Tworzenie treści, optymalizacja i edycja
 • Zaawansowana optymalizacja kodu
 • Tworzenie linków poza witryną, link building
 • Optymalizacja konwersji
 • Testy AB
 • Mapa cieplna / raporty użyteczności
 • Miesięczny raport niestandardowy
 • Comiesięczne spersonalizowane spotkania statusowe

FAQ, najczęstsze pytania

 1. Jakiego języka używać?

  Język preferowany w USA to angielski w wersji amerykańskiej. Najlepiej by treści były przygotowane przez natywnych piszących.

 2. Jaką domenę wybrać?

  Najczęściej stosowaną domeną jest .com. To rozwiązanie gwarantuje wyniki nie tylko w USA, ale także w Indiach, Singapurze, Filipinach, UK, Australii czy Nowej Zelandii.

 3. Ile kosztuje pozycjonowanie stron WWW w USA?

  Koszty prowadzenia działań w USA są relatywnie wysokie. Wynikają z bardzo konkurencyjnego otoczenia oraz wysokich nakładów finansowych i czasowych poniesionych przez istniejące strony WWW. Nasze działania będą wymagały czasu i intensywnych działań promujących. Budowanie autorytetu to kolejny obszar zarówno kosztowny czasowo, jak i finansowo. Nasze działania w USA zaczynają się od budżetu 3000 USD miesięcznie.

 4. Na co zwracać uwagę w trakcie działań link building?

  Pozyskiwanie linków w USA jest żmudnym procesem. Najczęściej jest to proces wymagający bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi wydawcami. OutReach bo tak się nazywa ten proces, gwarantuje naturalne linki z bardzo dobrych stron o wysokich parametrach SEO. Odradzamy innych działań polegających na kupowaniu linków.

 5. Google Ads czy SEO w USA

  Rekomendujemy jednoczesne działania zarówno płatne, jak i działania organiczne. Google Ads może dostarczyć wiele informacji ważnych dla SEO i w drugą stronę. Reklamy w Google pozwolą zweryfikować poszczególne słowa kluczowe i ich rentowność biznesową.

 6. Jakie są najpopularniejsze Social Media w USA?

  Najpopularniejsze kanały Social Media w Stanach Zjednoczonych to Facebook 73.48%, Pinterest 9.18%, Twitter 8.44%, Instagram 5.68%, YouTube 1.4%, Reddit 1.04%. Dane na podstawie wyników z StatCounter.

 7. Jakie są najpopularniejsze wyszukiwarki w USA?

  Najpopularniejsze wyszukiwarki w USA to Google 87.8%, Bing 6.17%, Yahoo! 3.13%, DuckDuckGo 2.54, Ecosia 0.1%, YANDEX 0.09%. Dane na podstawie wyników z StatCounter.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz wsparcia w działaniach SEO, warto skorzystać ze wsparcia agencji lub eksperta SEO. Ważne jest, by dany specjalista miał doświadczenie i licznych copywriterów natywnych znających wymagania rynku USA.

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

2 Comments

 1. David bloger pisze:

  Ile kosztuje pozycjonowanie w usa dla frazy truck driver?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *