Najlepsze narzędzia SEO w 2023 roku

Najlepsze narzędzia SEO w 2021 roku

Najlepsze narzędzia SEO w 2021 roku

4.6/5 - (9 ocen)

Jakie narzędzia do pozycjonowania stron warto używać w 2023?

Bardzo często słyszę pytanie, jakie narzędzia SEO polecasz i dlaczego. Poniżej postarałem się stworzyć listę narzędzi bez, których pozycjonowanie stron będzie mniej efektywne i nieskutecznych.

Więcej na temat tego, co to jest SEO.

Najlepsze narzędzia SEO: cennik

NazwaKoszt roczny w PLN od…Koszt roczny w USD od…Koszt roczny w EUR od…
Senuto.com990 PLN240 USD213 EUR
SpyFu1554 PLN396 USD339 EUR
SurferSEO2778 PLN708 USD605 EUR
Ahrefs3884 PLN990 USD847 EUR
Google Search Console0 PLN0 USD0 EUR
SEMRush5650 PLN1440 USD1232 EUR
Screaming Frog(1 licencja)800 PLN204 USD175 EUR
MOZ934 PLN238 USD204 EUR
Majestic1962 PLN500 USD470 EUR
KWfinder1055 PLN269 USD230 EUR
Google Trends0 PLN0 USD0 EUR
SEMstorm990 PLN240 USD213 EUR
Boostsite226 PLN57 USD50 EUR
Siteliner0 PLN0 USD0 EUR
Cenniki narzędzia SEO Google
 1. Co brać pod uwagę przy wyborze narzędzia SEO?

  Oprócz oczywiście ceny najważniejszym elementem jest zestaw funkcji i ich zakres. W przypadku gdy szukasz narzędzia SEO do analizy treści, warto by takie narzędzie miało duże bazy słów i obsługiwało te języki, które Cię interesują. W przypadku gdy chcemy mieć bardzo dokładne narzędzie do konkretnych potrzeb np. analizy technicznej serwisu, warto wybrać specjalizujące się w tym narzędzie. Polecam SurferSEO

 2. Jakie narzędzia polecasz do analizy linków?

  Pozycjonowanie stron internetowych bez wsparcia sprawnego narzędzia do analizy profilu linków może być bardzo nieefektywne. Mój zestaw narzędzi do analizy linków składa się w kolejności odpowiednio z Ahrefs.com, Majestic. Do najlepszych narzędzi seo w tym zakresie wskazałbym Ahrefs. Moja ocena jest oparta na 17 latach doświadczeń, gdzie w tym zakresie nigdy nie zawiodłem się na Ahrefs.

 3. Jakie narzędzie polecasz w do analizy słów kluczowych w Polsce?

  Bezapelacyjnie największą bazę słów ma SENUTO. Mimo że polski rynek nie jest mały, to największe narzędzia nie posiadają tak dużej i tak często uaktualnianej bazy.

 4. Jakie jest najlepsze uniwersalne narzędzie SEO

  W tym zakresie warto wskazać dwa narzędzia SEMRush i Ahrefs. Niemniej wskazałbym SEMRush jako najbardziej uniwersalne narzędzie SEO.

 5. Czy warto korzystać z darmowych narzędzi SEO?

  Ze wszystkich narzędzi do pozycjonowania stron internetowych, z jakimi się spotkałem, to jest jedno, bez którego nie wyobrażam sobie pracy. Jest to Google Search Console.

 6. Najlepszy SEO crawler, czyli narzędzie do skanowania witryn dla Ciebie to?

  Najlepsze narzędzie to Screaming Frog działa on niezawodnie w serwisach do 0,5 M URL do większych serwisów warto skorzystać z innych rozwiązań.

 7. Czy wystarczy mi Google search console?

  Google search console jest jednym z kluczowych narzędzi. Niestety jest on niewystarczające, jeśli chodzi o zaawansowane działania SEO.

Zamów ofertę SEO!

Boostsite

Boostsite Pricing, Features, Reviews & Alternatives | GetApp

Boostsite jest narzędziem do zaawansowanego audytowania serwisów internetowych, którego celem jest przede wszystkim przyspieszenie pracy w SEO oraz generowanie eksperckich rekomendacji. Wyróżnia się unikalnymi rozwiązaniami, takimi jak np. algorytm Boost Rank, który jest wskaźnikiem pokazującym jakość optymalizacji On-Site czy obszerną bazą konkretnych obszarów do poprawy wraz z rekomendacjami jak to zrobić. 

Dodatkowym atutem narzędzia jest fakt, że skanuje ono cały kod HTML każdej podstrony, w związku z czym jest w stanie podać rekomendacje, których inne narzędzia (pobierające jedynie konkretne elementy ze strony) nie będą w stane zaprezentować. Wyróżnikiem spośród konkurencji jest również sekcja “Tools”, która umożliwia walidację i tworzenie sitemap w XML, tworzenie audytu w PDF z gotowymi podpowiedziami czy hurtową optymalizację zbyt dużych obrazków dla całego serwisu.

Wszystkie pobierane kwestie są również oddzielnie grupowane, listując podstrony błędne, przekierowania, podstrony wyindeksowane – wchodząc w coraz to bardziej szczegółowe aspekty.

Narzędzie ma również transparentną Roadmapę, w której są już zaplanowane nowe funkcjonalności, które pojawią się w 2022 roku.

Spyfu: narzędzia SEO

Spyfu narzędzie SEO
Logo Spyfu

Spyfu to narzędzie do analizy fraz kluczowych i zapytań w Google. Oferuje analizy SEO, analizy PPC, badanie słów kluczowych, sprawdzanie SERP i analizę konkurencyjnych domen. Jedną z najbardziej interesujących funkcji jest Spyfu Kombat. Dzięki tej funkcjonalności mamy możliwość analizy konkurencji pod kątem podobnych fraz.

Według strony internetowej Spyfu, PC Mag przyznało firmie Spyfu odznakę „wybór redaktorów” i zostało również sklasyfikowane przez G2crowd jako część „50 najlepszych narzędzi do marketingu w 2020”.

Dodając to narzędzie do swojego zestawu, będziesz mógł analizować dowolne domeny i sprawdzać ranking w wyszukiwarce Google. Jak podano w witrynie Spyfu, w ten sposób będzie można zobaczyć „każde słowo kluczowe kupione w AdWords, każdy bezpłatny ranking i wszystkie odmiany reklam w ciągu ostatnich 14 lat”.

Ceny zaczynają się do 33 USD.

Surferseo analiza treści i ranking pozycji

Surferseo analiza treści i ranking pozycji

SurferSEO to jedno z najlepszych narzędzi do optymalizacji tyreści. Najważniejszą funkcją narzędzia jest analiza artykułów napisanych na blogu. Użyj Surfera, aby przeanalizować wyniki na pierwszej stronie Google dla wybranego słowa kluczowego.

Następnie na podstawie uzyskanych informacji, zoptymalizuj swoją stronę. 

Chodzi o to, że wyniki pierwszej strony możemy uznać za najlepsze. Wynika to z tego, że dobrane zostały przez algorytm Google.

Najważniejsze funkcje:

 • Analizator SERP: szczegółowy opis parametrów na pierwszej stronie Google
 • Edytor treści: wyszukiwarka fraz kluczowych LSI
 • NLP: analiza treści pod kątem oczekiwanych fraz kluczowych dla par adres strony i danego słowa kluczowego
 • Badanie fraz kluczowych: znajdź nowe wybrane słowa kluczowe.
 • Wyszukiwania słów kluczowych
 • Analiza konkurentów
 • Planowanie treści

Ceny zaczynają się do 59 USD.

Ahrefs

Ahrefs jest jednym z najczęściej polecanych narzędzi do analizy linków i pozycjonowania stron internetowych na świecie. Technologia stojąca za Ahrefs jest bardzo efektywna. Wniosek, który pojawia się po analizie, jest taki, że niewiele jej brakuje do technologii Google. Ahefs, jeśli chodzi o moc obliczeniową, dorównuje najlepszym. Możliwości, jakie kryją się za Ahrefs są niebagatelne. Narzędzie wskazuje, które części witryny wymagają ulepszeń, dzięki czemu jesteś w stanie zapewnić najlepszą pozycję w rankingu i najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej Google.

Ahrefs narzędzia SEO
Ahrefs narzędzia SEO

Nie znam lepszego narzędzia do analizy struktury linków niż Ahrefs. Baza, jaką posiada Ahrefs jest w stanie zaspokoić potrzeby zarówno użytkowników z Europy, Azji, jak i obydwu Ameryk. Nie jest to oczywiste dla większości użytkowników. Wielkość bazy, jaką posiada Ahrefs pokrywa prawie wszystkie kraje od tych bardzo zaawansowanych w zakresie SEO, jak i tych mniej. Analiza słów kluczowych w tym narzędziu SEO jest na wysokim poziomie. Reasumując, przewagą Ahrefs jest właśnie to, że sprawdzając profile linków w Armenii, czy USA możemy być pewni, że dane są kompletne.

Ceny zaczynają się do 82 USD.

PageSpeed Insights

PageSpeed Insights (PSI) to narzędzie Google, które służy do analizowania wydajności witryn internetowych. PSI odczytuje kod HTML i CSS witryny i ocenia je pod kątem potencjalnego optymalizowania. Może również zidentyfikować elementy, które mają negatywny wpływ na szybkość ładowania strony, takie jak niewłaściwa funkcja JavaScript lub obrazki o wysokiej rozdzielczości. Narzędzie pomoże Ci poprawić szybkość ładowania stron i uzyskać lepsze wyniki SEO.

Google Search Console darmowe narzędzie SEO

Google Search Console: Najlepsze narzędzie SEO Oferowane za darmo dla każdego, kto ma witrynę internetową. Search Console od Google pozwala monitorować i raportować obecność Twojej witryny w wyszukiwarce google w SERP. Wystarczy, że zweryfikujesz swoją witrynę internetową, dodając kod do swojej witryny lub potwierdzając ją przez Google Analytics. Od razu otrzymujesz dostęp do najistotniejszych parametrów strony. Możesz przesłać mapę witryny do indeksowania, sprawdzić widoczność, zidentyfikować błędy czy dodać stronę do indeksu Google.

Google Search Console narzędzia SEO
Google Search Console, narzędzia SEO

Co prawda posiadanie Google search console nie gwarantuje sukcesu, niemniej pozwala kontrolować najważniejsze parametry wpływające na widoczność twojej strony internetowej i odpowiednio manipulować tymi parametrami. Największą zaletą GSC jest to, że nie wymaga ono opłat. W zamian daje informacje z pierwszej ręki. Więcej dowiesz się z artykułów.

Jak dodać stronę do Google

SEMRush

Nie ma narzędzi SEO, bez SEMRush – ulubione wsparcie dla wielu specjalistów SEO. Z punktu widzenie eksperta, ważne jest to, że możesz łatwo ocenić parametry, rankingi i zachodzące w nich zmiany, także nowe możliwości, jakie wyłaniają się z analizy zebranych danych.

SEMRush
SEMRush narzędzia SEO

Jedną z najpopularniejszych funkcji tego narzędzia jest analiza porównawcza domen, umożliwiająca łatwe porównywanie witryny z konkurencją. Jeśli szukasz raportów analitycznych, które pomogą Ci lepiej zrozumieć dane wyszukiwania w witrynie, SemRush jest właściwym narzędziem. Co więcej, czy analizujesz ruch, czy konkurencję, zawsze możesz porównać słowa kluczowe i domeny oraz wyciągać wnioski na ich podstawie, dla wybranej grupy domen. Ponadto, narzędzie do sprawdzania parametrów SEO na stronie pozwala w łatwy sposób monitorować widoczność, a także znaleźć rekomendacje dotyczące poprawy wydajności witryny. Więcej informacji znajdziesz na semrush.com. Polecam szczególnie do analizy konkurencji w wynikach Google zarówno płatnych i organicznych.

Ceny zaczynają się do 99.95 USD.

Senuto: Analiza Widoczności

Senuto.com jest polskim narzędziem do analizy widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Zaletą Senuto jest szerokie podejście do analizy fraz. System analizuje cały czas wyniki wyszukiwania i sprawdza pozycje dla ponad miliona fraz w Polsce. Dzięki czemu proste wpisanie adresu strony umożliwi nam sprawdzenie, na jakie frazy jesteśmy widocznie. Nie musimy wpisywać konkretnych fraz. System wyświetli nam wszystkie frazy powyżej 10 zapytań miesięcznie, na jakie nasza strona jest widoczna w Top3, Top10 i Top50.

SENUTO narzędzia SEO
SENUTO narzędzia SEO

Wiem, że narzędzie prężnie się rozwija i kolejne ciekawe funkcjonalności pojawią się niebawem. Trwają pracę nad bardzo innowacyjnymi narzędziami wspierającymi pracę nad treściami, planowaniem, analizą i rekomendacjami. Więcej na senuto.com

W praktyce SENUTO to także znakomita wyszukiwarka słów kluczowych.wyszukiwania słów kluczowych

Ceny zaczynają się do 990 PLN rocznie.

Brightedge: Narzędzia do SEO i Content Marketing

Brightedge narzędzia SEO
Brightedge

Kolejne narzędzie na mojej liście to narzędzie Brightedge. Jest to narzędzie, które dostarcza nam dane z obszarów:

 • SEO i Google Adwords(Ads)
 • Content Marketing
 • Social Marketing
 • Lokalnego SEO
 • Wspiera optymalizację mobilnego SEO

Ilość funkcjonalności jest bardzo duża, stąd poświęcę na to narzędzie oddzielny wpis. Niemniej najważniejsze zalety Brightedge to działanie we wszystkich krajach, niezależnie od wielkości. Posiadane bazy są bardzo duże. Analiza widoczności jest globalna, czyli widzimy nie tylko wskazane przez nas frazy, ale również wskazane przez nas listy słów.

Największa zaleta to analiza contenu, luk contentowych. Sprawdź więcej szczegółów

Screaming Frog crawler SEO

Screaming Frog jest uważana za jedną z najlepszych narzędzi SEO przez ekspertów. Wersja desktop umożliwia analizę strony ad hock. Ważne jest, że możemy badać nie tylko własną stronę, ale też inne. Największą zaletą Screaming Frog jest szybkość, z jaką można uzyskać wgląd do analizy. Jest to najszybszy „clawler”- szybszy niż większość narzędzi SEO obecnie dostępna. To narzędzie daje nam informacje o duplikowanej treści, błędach, złych przekierowaniach i obszarach wymagających poprawy w budowaniu linków. Narzędzie SEO Spider zostało uznane za najlepszą funkcję przez większość najlepszych ekspertów SEO na świecie. Jest to doskonałe narzędzie do analizy stron WWW, jak i sklepów internetowych.

Screaming Frog narzędzia SEO
Screaming Frog narzędzia SEO

Osobiście używam go do analizy struktury serwisu oraz do analizy „duplicate content„. Więcej o narzędziu znajdziesz na screamingfrog.co.uk/seo-spider/

Moz

Niezależnie od tego, czy szukasz rekomendacji słów kluczowych, czy analizy dotyczącej indeksowania witryny, Moz jest niezaprzeczalnie potężnym narzędziem. MOZ wśród wielu zalet posiada jedną kluczową- darmowy pasek narzędzi MozBar, który można pobrać za darmo. Dzięki niemu można obserwować parametry SEO podczas przeglądania dowolnej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SEO, powinieneś również rozważyć sprawdzenie MozCon, dorocznej konferencji o tematyce SEO i nie tylko. Więcej o SEO MOZ znajdziesz na moz.com

Podobnie jak Google search console, Google Trends jest dostępne od lat w wersji całkowicie darmowej. Jest to jedno z bardziej niedocenianych darmowych narzędzi SEO. Nie tylko dostarcza informacji na temat fraz kluczowych, ale też pokazuje ilość zapytań w ujęciu czasowym. Oferuje również także wgląd do trendów w szerszym kontekście. Informacje te mogą być bardzo wartościowe, na każdym etapie rozwoju firmy. Znajdziesz tu wiele informacja na temat analizy słów brandowych i generycznych.

Analiza fraz kluczowych jest prosta i pozwala wybrać dowolną geolokalizację, kraj zakres czasowy. W ułamku sekundy otrzymujesz informacje na tematy, takie jak najczęściej zadawane pytania, wzrosty i spadki zapytań, zainteresowanie w czasie i lokalizacje geograficzne w zależności od zainteresowania. Jeśli nie masz pewności, które słowa kluczowe są dla Ciebie najlepsze, to tu znajdziesz wiele sugestii. Podobnie jak Search Console jest to znakomite SEO narzędzie dla Ciebie.

Więcej znajdziesz na trends.google.com/trends

Planer słów kluczowych Google Ads (AdWords)

Analiza słów kluczowych pod kątem ich przydatności dla naszego serwisu jest jednym z najbardziej istotnych etapów kampanii SEO. Dokładnie tak jak i kampanii w płatnych wynikach Google Ads. Bezpłatne narzędzie planer słów kluczowych służące do analizy fraz kluczowych jest częścią Google AdWords(Ads). W prosty sposób przeanalizujemy naszą domenę i znajdziemy propozycje dla naszej domeny oraz przeszukamy swoje listy słów w celu pozyskania nowych.

Z mojego punktu widzenia połączenie działań związanych z płatnymi i organicznymi wynikami Google jest kluczowe w procesie optymalizacji. Google Adwords (Ads) dostarcza nam wielu informacji na temat fraz kluczowych. Dzieje się to nie tylko na etapie wyboru słów, ale także w następnych krokach. Adwords pozwala nam testować słowa kluczowe pod kątem wartości wyszukiwań, wartości generowanej sprzedaży. Możemy także analizować Landing Page w Ads i w wynikach organicznych. Quality Score pokazuje, częściowo stopień dopasowani LP do potrzeb klienta i algorytmu Google. Pamiętaj, że Do korzystania z narzędzi Google potrzebne jest konto google.

Siteliner narzędzia SEO

Siteliner jest jednym z ciekawszych narzędzi SEO. Identyfikuje i rozwiązuje, potencjalne problemy prawne wynikające z duplikacji treści. W prosty i łatwy sposób analizuje adresy URL, dopasowuje słowa, wartości procentowe i strony. Siteliner jest dostarczony przez twórców Copyscape, przodującego narzędzia do wykrywania plagiatów online oraz wykrywania duplikatów treści.

Narzędzie analizuje serwis inteligentnie. Jest w stanie rozpoznać obszary objęte klauzulami no-index i analizuje tylko dostępne dla robotów obszary serwisu.

Ubersuggest trakowanie słów kluczowych

Ubersuggest, opracowany przez Neila Patela, to bezpłatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych. Narzędzie to pomaga identyfikować słowa kluczowe, a także intencję, jaka towarzyszyła użytkownikom w trakcie poszukiwań. Dostarcza setki sugestii i propozycji słów kluczowych.

Wskaźniki, które Ubersuggest zawiera w swoich raportach, to liczba słów kluczowych, konkurencja, CPC, trendy, sezonowość. Warto używać w obszarze SEO, jak i płątnych działań PPC. Ubersuggest może pomóc Ci określić, czy słowo kluczowe jest warte uwagi.

Majestic SEO narzędzia SEO

Mmajestic SEO jest narzędziem dedykowanym analizie linków zwrotnych do twojej witryny. To narzędzie SEO dostarcza danych, które pomogą Ci zbudować lepszą kampanię linków, co pozwoli Twojej stronie poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania.

Majestic dostarcza bardzo funkcjonalną metrykę Flow Ratio podobną do metryk SEO MOZ, ale w innym ujęciu, bardziej globalnym. Umożliwia ona analizę przepływu mocy linków. Majestic ma bardzo dużą bazę linków, która jest często uaktualniana.

Oprócz analizy linkowania Majestic dostarcza informacje dotyczące słów kluczowych, analizy wyników wyszukiwania, klikalności poszczególnych fraz kluczowych w zależności od zajmowanych pozycji, porównywania parametrów różnych domen.

KWFinder narzędzie SEO do analizy słów kluczowych

KWFinder narzędzie SEO do analizy słów kluczowych
KWFinder narzędzia SEO

Narzędzie do analizy fraz SEO, takie jak KWFinder, pomaga wyszukać odpowiednie słowa kluczowe dla twojej strony w wynikach wyszukiwania. Poczynając od tych z długiego ogona, kończąc na perełkach z grupy generycznych słów. Eksperci używają tego narzędzia SEO, do analizy fraz kluczowych.

Możesz dzięki niemu generować różnego typu raporty dotyczące linków zwrotnych i rankingów SERP wyszukiwarce Google (strona wyników wyszukiwania). Narzędzie KWFinder Rank Tracker pomaga w łatwym określeniu pozycji w rankingu google.

Najważniejsze funkcje narzędzia

 • Analiza słów z długiego ogona
 • Analiza słów konkurencji
 • Sugestie z Google Suggest
 • Zbiorcze importowanie słów
 • Filtrowanie słów, które nie są dochodowe
 • Lokalne badanie fraz kluczowych
 • Dokładna ocena trudności
 • Liczba wyszukiwań i wskaźniki
 • Analiza SERP i wskaźniki SEO
 • Alternatywa dla Planera słów

Ceny zaczynają się do 29.99 USD.

SEMstorm

SEMSTORM - Content marketing, SEO Rank traker and Research Tools
SEMstorm narzędzia SEO

SEMstorm jest narzędziem SEO oferującym monitoring pozycji, analizę stron pod kątem parametrów technicznych, analizę słów kluczowych, propozycję treści. Większość funkcji jest podobna do funkcji dostępnych w narzędziach takich jak SENUTO.com czy SEMrush.com

Darmowe narzędzia do Audytu SEO online

Jest wiele dostępnych narzędzi SEO, które dostarczają darmowych rozwiązań wspierających optymalizację strony. Pierwszym z nich jest ScreamingFrog. Poniżej podstawowe narzędzia seo, które mogą ci pomóc w procesie optymalizacji Twojej strony.

Darmowa wersja ScreamingFrog

W tej wersji mamy wiele ciekawych możliwości analizy naszego serwisu. Niesyty wersja darmowa ma jedno ważne ograniczenia, czyli ilość adresów URL, które mogą być przeanalizowane. Ta liczba to 500. Dotyczy to zarówno URL HTML, jak i innych CSS JavaScript czy obrazków. Dla małej strony jest to wystarczające rozwiązanie. Wadą ScreamingFrog jest to, że jest to narzędzie dla osób technicznych i o wysokim poziomie wiedzy SEO. Nie dzieli się wnioskami, lecz podaje surowe dane do analizy. Rekomendacje wymagają wiedzy na dość wysokim poziomie.

Neil Patel SEO Analyzer

Neil Patel SEO analyzer darmowe narzędzie SEO
Neil Patel SEO Analyzer narzędzia SEO online

SEO Analyzer Neila Patela to całkowicie darmowe narzędzie. Możesz skorzystać z niego, gdy potrzebujesz darmowego audytu SEO. Narzędzie analizuje krytyczne parametry SEO, na przykład znaczników tytułu, znacznika meta opisu lub pliku Robots.txt. Zapewnia również ciekawą funkcję – analizę konkurencji. Twoja konkurencja zostanie poddana szczegółowej analizie, dzięki czemu możesz łatwo porównać swoją witrynę. Ogólnie rzecz biorąc, narzędzie jest bardzo proste i łatwe w obsłudze.

Artykuł uaktualniony 7 dni

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

12 Comments

 1. Michał pisze:

  Mam pytanie Szukam narzędzia SEO, które będzie darmowe i łatwe w obsłudze. Potrzebuję go do Analizy Słów kluczowych w Polsce i w Niemczech. Jakie polecasz?

  • marcin@postin.pl pisze:

   Hej,
   dzięki za komentarz, w Polsce najlepszym narzędziem jest senuto.com. Baza i ilość danych jest największa wśród znanych mi narzędzi. Jeśli chodzi o Niemcy to ze względy na to że jest to jeden z największych rynków na świecie ilość dobrych narzędzi jest znacznie większa. Mogę subiektywnie polecić SEMRusch, Spyfu i Ahrefs.com

 2. Lena pisze:

  Super artykuł! 🙂

 3. Warto wspomniec o edytorze tekstu SEO z polskim interfejsem uzytkownika Article Insights

 4. Piotrek pisze:

  A ja myślalem, że świat kończy się na aHrefs 🙂
  Dzięki za dodatkowe pomysły.
  Może jakiś artykuł z promocjami na koniec roku, bo tych nie brakuje

  • Marcin Kordowski pisze:

   No świat się nie kończy na ahrefs. Obserwując wymienione narzędzia najbardziej rozwijającym się jest semrush.com.

 5. mic pisze:

  Z jakiego powodu pominąłeś kompletnie Semstorm?

 6. Część z tych narzędzi wykorzystujemy już na co dzień. Zabieramy się za testy tych, których do tej pory “nie dotykaliśmy” 🙂

  • Marcin Kordowski pisze:

   Jak przetestujecie, dajcie znać w komentarzu czy te nowe narzędzia coś dołożyły do arsenału SEO 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *