Najlepsze narzędzia SEO w 2021 roku

Narzędzia SEO

Narzędzia SEO

Jakie narzędzia SEO warto używać w 2021?

Bardzo często słyszę pytanie, jakie narzędzia SEO polecasz i dlaczego. Poniżej postarałem się stworzyć listę narzędzi do pozycjonowania stron najbardziej efektywnych i skutecznych w danym temacie.

Więcej na temat tego, co to jest SEO.

Cennik narzędzia SEO, ceny od…

Nazwa Nazrędzia SEOKoszt roczny w PLN od…Koszt roczny w USD od…Koszt roczny w EUR od…
Senuto.com198 PLN51 USD43 EUR
SpyFu1554 PLN396 USD339 EUR
SurferSEO2778 PLN708 USD605 EUR
Ahrefs3884 PLN990 USD847 EUR
Google Search Console0 PLN0 USD0 EUR
SEMRush5650 PLN1440 USD1232 EUR
Screaming Frog(1 licencja)800 PLN204 USD175 EUR
MOZ934 PLN238 USD204 EUR
Majestic1962 PLN500 USD470 EUR
KWfinder1055 PLN269 USD230 EUR
Google Trends0 PLN0 USD0 EUR
Cennik narzędzia SEO, ceny od…
 1. Co brać pod uwagę przy wyborze narzędzia SEO?

  Oprócz oczywiście ceny najważniejszym elementem jest zestaw funkcji i ich zakres. W przypadku gdy szukasz narzędzia SEO do analizy treści, warto by takie narzędzie miało duże bazy słów i obsługiwało te języki, które Cię interesują. W przypadku gdy chcemy mieć bardzo dokładne narzędzie do konkretnych potrzeb np. analizy technicznej serwisu, warto wybrać specjalizujące się w tym narzędzie.

 2. Jakie narzędzia polecasz do analizy linków?

  Mój zestaw narzędzi do analizy linków składa się w kolejności odpowiednio z Ahrefs.com, Majestic. Najlepsze narzędzie w tym zakresie to Ahrefs. Moja ocena jest oparta na 17 latach doświadczeń, gdzie w tym zakresie nigdy nie zawiodłem się na Ahrefs.

 3. Jakie narzędzie polecasz w do analizy słów kluczowych w Polsce?

  Bezapelacyjnie największą bazę słów ma SENUTO. Mimo że polski rynek nie jest mały, to największe narzędzia nie posiadają tak dużej i tak często uaktualnianej bazy.

 4. Jakie jest najlepsze uniwersalne narzędzie SEO

  W tym zakresie warto wskazać dwa narzędzia SEMRush i Ahrefs. Niemniej wskazałbym SEMRush jako najbardziej uniwersalne narzędzie SEO.

 5. Darmowe narzędzie SEO, które polecasz?

  Ze wszystkich narzędzi SEO, z jakimi się spotkałem, to jest jedno, bez którego nie wyobrażam sobie pracy. Jest to Google Search Console.

 6. Najlepszy SEO crawler dla Ciebie to?

  Najlepsze narzędzie to Screaming Frog działa on niezawodnie w serwisach do 0,5 M URL do większych serwisów warto skorzystać z innych rozwiązań.

Spyfu narzędzie SEO

Spyfu narzędzie SEO
Logo Spyfu

Spyfu to narzędzie do analizy słów kluczowych i zapytań w Google. Oferuje analizy SEO, analizy PPC, badanie słów kluczowych, sprawdzanie SERP i analizę konkurencyjnych domen. Jedną z najbardziej interesujących funkcji jest Spyfu Kombat. Dzięki tej funkcjonalności mamy możliwość analizy konkurencji pod kątem podobnych fraz.

Według strony internetowej Spyfu, PC Mag przyznało firmie Spyfu odznakę „wybór redaktorów” i zostało również sklasyfikowane przez G2crowd jako część „50 najlepszych narzędzi do marketingu w 2020”.

Dodając to narzędzie do swojego zestawu, będziesz mógł analizować dowolne domeny i sprawdzać ranking w Google. Jak podano w witrynie Spyfu, w ten sposób będzie można zobaczyć „każde słowo kluczowe kupione w AdWords, każdy bezpłatny ranking i wszystkie odmiany reklam w ciągu ostatnich 14 lat”.

Ceny zaczynają się do 33 USD.

Surferseo analiza treści i ranking pozycji

Surferseo analiza treści i ranking pozycji

Najważniejszą funkcją narzędzia jest analiza artykułów napisanych na blogu. Użyj Surfera, aby przeanalizować wyniki na pierwszej stronie Google dla wybranego słowa kluczowego.

Następnie na podstawie uzyskanych informacji, zoptymalizuj swoją stronę. 

Chodzi o to, że wyniki pierwszej strony możemy uznać za najlepsze. Wynika to z tego, że dobrane zostały przez algorytm Google.

Najważniejsze funkcje:

 • Analizator SERP: szczegółowy opis parametrów na pierwszej stronie Google
 • Edytor treści: wyszukiwarka słów kluczowych LSI
 • NLP: analiza nastrojów
 • Badanie słów kluczowych: znajdź nowe słowa kluczowe.
 • Koszty narzędzia znajdziesz tu

Ceny zaczynają się do 59 USD.

Ahrefs: Najlepsze narzędzia SEO

Ahrefs jest jednym z najbardziej polecanych narzędzi SEO na świecie. Technologia stojąca za Ahrefs jest bardzo efektywna. Wniosek, który pojawia się po analizie, jest taki, że niewiele jej brakuje do technologii Google. Ahefs, jeśli chodzi o moc obliczeniową, dorównuje najlepszym. Możliwości, jakie kryją się za Ahrefs są niebagatelne. Narzędzie wskazuje, które części witryny wymagają ulepszeń, dzięki czemu jesteś w stanie zapewnić najlepszą pozycję w rankingu Google.

Ahrefs narzędzia SEO
Ahrefs

Nie znam lepszego narzędzia do analizy struktury linków niż Ahrefs. Baza, jaką posiada Ahrefs jest w stanie zaspokoić potrzeby zarówno użytkowników z Europy, Azji, jak i obydwu Ameryk. Nie jest to oczywiste dla większości użytkowników. Wielkość bazy, jaką posiada Ahrefs pokrywa prawie wszystkie kraje od tych bardzo zaawansowanych w zakresie SEO, jak i tych mniej. Analiza słów kluczowych w tym narzędziu SEO jest na wysokim poziomie. Reasumując, przewagą Ahrefs jest właśnie to, że sprawdzając profile linków w Armenii, czy USA możemy być pewni, że dane są kompletne.

Ceny zaczynają się do 82 USD.

Google Search Console: Darmowe narzędzia SEO

Google Search Console: Najlepsze narzędzie SEO Oferowane za darmo dla każdego, kto ma witrynę internetową. Search Console od Google pozwala monitorować i raportować obecność Twojej witryny w Google SERP. Wystarczy, że zweryfikujesz swoją witrynę internetową, dodając kod do swojej witryny lub potwierdzając ją przez Google Analytics. Od razu otrzymujesz dostęp do najistotniejszych parametrów strony. Możesz przesłać mapę witryny do indeksowania, sprawdzić widoczność, zidentyfikować błędy czy dodać stronę do indeksu Google.

Co prawda posiadanie Search Console nie gwarantuje sukcesu, niemniej pozwala kontrolować najważniejsze parametry wpływające na widoczność twojej strony i odpowiednio manipulować tymi parametrami. Największą zaletą GSC jest to, że nie wymaga ono opłat .W zamian daje informacje z pierwszej ręki. Więcej dowiesz się z artykułów.

Google Search Console i Jak dodać stronę do Google

SEMRush – Narzędzia SEO

Nie ma narzędzi SEO, bez SEMRush – ulubione wsparcie dla wielu specjalistów SEO. Z punktu widzenie eksperta, ważne jest to, że możesz łatwo ocenić parametry, rankingi i zachodzące w nich zmiany, także nowe możliwości, jakie wyłaniają się z analizy zebranych danych.

Jedną z najpopularniejszych funkcji tego narzędzia jest analiza porównawcza domen, umożliwiająca łatwe porównywanie witryny z konkurencją. Jeśli szukasz raportów analitycznych, które pomogą Ci lepiej zrozumieć dane wyszukiwania w witrynie, SemRush jest właściwym narzędziem. Co więcej, czy analizujesz ruch, czy konkurencję, zawsze możesz porównać słowa kluczowe i domeny oraz wyciągać wnioski na ich podstawie, dla wybranej grupy domen. Ponadto, narzędzie do sprawdzania parametrów SEO na stronie pozwala w łatwy sposób monitorować widoczność, a także znaleźć rekomendacje dotyczące poprawy wydajności witryny. Więcej informacji znajdziesz na semrush.com

Ceny zaczynają się do 99.95 USD.

Senuto: Analiza Widoczności

Senuto.com jest polskim narzędziem do analizy widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Zaletą Senuto jest szerokie podejście do analizy fraz. System analizuje cały czas wyniki wyszukiwania i sprawdza pozycje dla ponad miliona fraz w Polsce. Dzięki czemu proste wpisanie adresu strony umożliwi nam sprawdzenie, na jakie frazy jesteśmy widocznie. Nie musimy wpisywać konkretnych fraz. System wyświetli nam wszystkie frazy powyżej 10 zapytań miesięcznie, na jakie nasza strona jest widoczna w Top3, Top10 i Top50.

SENUTO narzędzia SEO
SENUTO

Wiem, że narzędzie prężnie się rozwija i kolejne ciekawe funkcjonalności pojawią się niebawem. Trwają pracę nad bardzo innowacyjnymi narzędziami wspierającymi pracę nad treściami, planowaniem, analizą i rekomendacjami. Więcej na senuto.com

Ceny zaczynają się do 29 PLN.

Brightedge: Narzędzia do SEO i Content Marketing

Brightedge narzędzia SEO
Brightedge

Kolejne narzędzie na mojej liście to narzędzie Brightedge. Jest to narzędzie, które dostarcza nam dane z obszarów:

Ilość funkcjonalności jest bardzo duża, stąd poświęcę na to narzędzie oddzielny wpis. Niemniej najważniejsze zalety Brightedge to działanie we wszystkich krajach, niezależnie od wielkości. Posiadane bazy są bardzo duże. Analiza widoczności jest globalna, czyli widzimy nie tylko wskazane przez nas frazy, ale również wskazane przez nas listy słów.

Największa zaleta to analiza contenu, luk contentowych. Sprawdź więcej szczegółów

Screaming Frog: Narzędzia SEO crawler

Screaming Frog jest uważana za jedną z najlepszych narzędzi SEO przez ekspertów. Wersja desktop umożliwia analizę strony ad hock. Ważne jest, że możemy badać nie tylko własną stronę, ale też inne. Największą zaletą Screaming Frog jest szybkość, z jaką można uzyskać wgląd do analizy. Jest to najszybszy „clawler”- szybszy niż większość narzędzi SEO obecnie dostępna. To narzędzie daje nam informacje o duplikowanej treści, błędach, złych przekierowaniach i obszarach wymagających poprawy w budowaniu linków. Narzędzie SEO Spider zostało uznane za najlepszą funkcję przez większość najlepszych ekspertów SEO na świecie.

Screaming Frog narzędzia SEO
Screaming Frog

Osobiście używam go do analizy struktury serwisu oraz do analizy „duplicate content„. Więcej o narzędziu znajdziesz na screamingfrog.co.uk/seo-spider/

Moz: Narzędzia SEO

Moz

Niezależnie od tego, czy szukasz rekomendacji słów kluczowych, czy analizy dotyczącej indeksowania witryny, Moz jest niezaprzeczalnie potężnym narzędziem. MOZ wśród wielu zalet posiada jedną kluczową- darmowy pasek narzędzi MozBar, który można pobrać za darmo. Dzięki niemu można obserwować parametry SEO podczas przeglądania dowolnej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SEO, powinieneś również rozważyć sprawdzenie MozCon, dorocznej konferencji o tematyce SEO i nie tylko. Więcej o SEO MOZ znajdziesz na moz.com

Moz narzędzia SEO
Moz

Google Trends jest dostępne od lat. Jest to jedno z bardziej niedocenianych darmowych narzędzi SEO. Nie tylko dostarcza informacji na temat słów kluczowych, ale też pokazuje ilość zapytań w ujęciu czasowym. Oferuje również także wgląd do trendów w szerszym kontekście. Informacje te mogą być bardzo wartościowe, na każdym etapie rozwoju firmy. Znajdziesz tu wiele informacja na temat analizy słów brandowych i generycznych.

jak-google-trends-pomaga-w-dzialaniach-marketingowych

Analiza słów kluczowych jest prosta i pozwala wybrać dowolną geolokalizację, kraj zakres czasowy. W ułamku sekundy otrzymujesz informacje na tematy, takie jak najczęściej zadawane pytania, wzrosty i spadki zapytań, zainteresowanie w czasie i lokalizacje geograficzne w zależności od zainteresowania. Jeśli nie masz pewności, które słowa kluczowe są dla Ciebie najlepsze, to tu znajdziesz wiele sugestii. Podobnie jak Search Console jest to znakomite SEO narzędzie dla Ciebie.

Więcej znajdziesz na trends.google.com/trends

Planer słów kluczowych Google Ads (AdWords)

Analiza słów kluczowych pod kątem ich przydatności dla naszego serwisu jest jednym z najbardziej istotnych etapów kampanii SEO. Dokładnie tak jak i kampanii w płatnych wynikach Google Ads. Bezpłatne narzędzie Google służące do analizy słów kluczowych jest częścią Google AdWords(Ads). W prosty sposób przeanalizujemy naszą domenę i znajdziemy propozycje dla naszej domeny oraz przeszukamy swoje listy słów w celu pozyskania nowych.

Planer słów kluczowych Google Ads narzędzia SEO
Planer słów kluczowych Google Ads

Z mojego punktu widzenia połączenie działań związanych z płatnymi i organicznymi wynikami Google jest kluczowe w procesie optymalizacji. Google Adwords (Ads) dostarcza nam wielu informacji na temat słów kluczowych. Dzieje się to nie tylko na etapie wyboru słów, ale także w następnych krokach. Adwords pozwala nam testować słowa kluczowe pod kątem wartości wyszukiwań, wartości generowanej sprzedaży. Możemy także analizować Landing Page w Ads i w wynikach organicznych. Quality Score pokazuje, częściowo stopień dopasowani LP do potrzeb klienta i algorytmu Google.

Majestic SEO

Majestic.com SEO jest narzędziem dedykowanym analizie linków zwrotnych do twojej witryny. To narzędzie SEO dostarcza danych, które pomogą Ci zbudować lepszą kampanię linków, co pozwoli Twojej stronie poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania.

Majestic dostarcza bardzo funkcjonalną metrykę Flow Ratio podobną do metryk SEO MOZ, ale w innym ujęciu, bardziej globalnym. Umożliwia ona analizę przepływu mocy linków. Majestic ma bardzo dużą bazę linków, która jest często uaktualniana.

Majestic SEO narzędzia SEO
Majestic SEO

Oprócz analizy linkowania Majestic dostarcza informacje dotyczące słów kluczowych, analizy wyników wyszukiwania, klikalności poszczególnych słów kluczowych w zależności od zajmowanych pozycji, porównywania parametrów różnych domen.

KWFinder narzędzie SEO do analizy słów kluczowych

KWFinder narzędzie SEO do analizy słów kluczowych
KWFinder

Narzędzie do analizy słów kluczowych SEO, takie jak KWFinder, pomaga wyszukać odpowiednie słowa kluczowe dla twojej strony. Poczynając od tych z długiego ogona, kończąc na perełkach z grupy generycznych słów. Eksperci używają tego narzędzia SEO, do analizy słów kluczowych.

Generują dzięki niemu raporty dotyczące linków zwrotnych i rankingów SERP (strona wyników wyszukiwania). Narzędzie KWFinder Rank Tracker pomaga w łatwym określeniu pozycji w rankingu.

Najważniejsze funkcje narzędzia

 • Analiza słów kluczowych z długiego ogona
 • Analiza słów kluczowych konkurencji
 • Sugestie z Google Suggest
 • Zbiorcze importowanie słów kluczowych
 • Filtrowanie słów kluczowych, które nie są dochodowe
 • Lokalne badanie słów kluczowych
 • Dokładna ocena trudności słów kluczowych
 • Liczba wyszukiwań i wskaźniki słów kluczowych
 • Analiza SERP i wskaźniki SEO
 • Alternatywa dla Planera słów kluczowych

Ceny zaczynają się do 29.99 USD.

6 Comments

 1. Michał pisze:

  Mam pytanie Szukam narzędzia SEO, które będzie darmowe i łatwe w obsłudze. Potrzebuję go do Analizy Słów kluczowych w Polsce i w Niemczech. Jakie polecasz?

  • marcin@postin.pl pisze:

   Hej,
   dzięki za komentarz, w Polsce najlepszym narzędziem jest senuto.com. Baza i ilość danych jest największa wśród znanych mi narzędzi. Jeśli chodzi o Niemcy to ze względy na to że jest to jeden z największych rynków na świecie ilość dobrych narzędzi jest znacznie większa. Mogę subiektywnie polecić SEMRusch, Spyfu i Ahrefs.com

 2. Lena pisze:

  Super artykuł! 🙂

 3. Warto wspomniec o edytorze tekstu SEO z polskim interfejsem uzytkownika Article Insights

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *