Najlepsze narzędzia SEO w 2020 roku

Narzędzia seo zestawienie na 2019

Bardzo często słyszę pytanie jakie narzędzia SEO polecasz i dlaczego. Poniżej postarałem się stworzyć listę narzędzi do pozycjonowania stron najbardziej efektywnych i skutecznych w tym temacie.

Więcej na temat tego co to jest SEO.

Ahrefs: Najlepsze narzędzia SEO

Ahrefs jest jednym z najbardziej polecanych narzędzi SEO na świecie. Technologia stojąca za Ahrefs jest bardzo efektywna. Wniosek który pojawia się po analizie jest taki, że niewiele jej brakuje do technologii Google. Ahefs, jeśli chodzi o bycie największymi robotami sieciowymi dorównuje najlepsym. Możliwości, jakie się kryją za Ahrefs są niebagatelne. Narzędzie wskazuje, które części witryny wymagają ulepszeń, dzięki czemu jesteś w stanie zapewnić najlepszą pozycję w rankingu Google.

Ahrefs narzędzia SEO
Ahrefs

Nie znam lepszego narzędzia do analizy struktury linków niż Ahrefs. Baza, jaką posiada Ahrefs jest w stanie zaspokoić potrzeby zarówno użytkowników z Europy Azji czy obu Ameryk. Nie jest to oczywiste dla większości użytkowników. Wielkość bazy, jaką posiada Ahrefs pokrywa prawie wszystkie kraje od tych bardzo zaawansowanych w zakresie SEO jak i tych mniej. Analiza słów kluczowych w tym narzędziu SEO jest na wysokim poziomie. Reasumując, przewagą Ahrefs jest właśnie to, że czy sprawdzamy profile linków w Armenii czy USA możemy być pewni, że dane są kompletne.
Więcej dowiesz się z artykułów:

Ahrefs

Google Search Console: Darmowe narzędzia SEO

Google Search Console: Najlepsze narzędzie SEO Oferowane za darmo dla każdego, kto ma witrynę internetową. Search Console od Google pozwala monitorować i raportować obecność Twojej witryny w Google SERP. Wystarczy, że zweryfikujesz swoją witrynę internetową, dodając kod do swojej witryny lub potwierdzając ją przez Google Analytics. Od razu otrzymujesz dostęp do najistotniejszych parametrów strony. Możesz przesłać mapę witryny do indeksowania, sprawdzić widoczność, zidentyfikować błędy czy dodać stronę do indeksu Google

Co prawda posiadanie Search Console nie gwarantuje sukcesu, niemniej pozawala kontrolować najważniejsze parametry wpływające na widoczność twojej strony i odpowiednio manipulować tymi parametrami. Największą zaletą GSC jest to, że nie wymaga ono opłat w zamian daj z pierwszej ręki wartościowe informacje. Więcej dowiesz się z artykułów

Google Search Console i Jak dodać stronę do Google

SEMRush – Narzędzia SEO

Nie ma narzędzi SEO, bez SEMRush, wydają się on być ulubionymi wsparciem w dla wielu specjalistów SEO. Z punktu widzenie eksperta, ważne jest to, że możesz łatwo ocenić parametry, rankingi i zachodzące zmiany w nich, także nowe możliwości jakie wyłaniają się z analizy zebranych danych.

Jedną z najpopularniejszych funkcji tego narzędzia jest analiza porónawcza domen, umożliwiająca to łatwe porównywanie witryny z konkurencją. Jeśli szukasz raportów analitycznych, które pomogą Ci lepiej zrozumieć dane wyszukiwania w witrynie SemRush jest włąściwym narzędziem. Dodatkowo, czy analizujesz ruch, cz nawet konkurencję, zawsze możesz porównać słowa kluczowe i domeny wyciągać wnioski na ich podstawie, dla wybranej grupy domen. Ponad to, narzędzie do sprawdzania parametrów SEO na stronie pozwala w łatwy sposób monitorować widoczność, a także znaleźć rekomendacje dotyczące poprawy wydajności witryny. Więcej informacji znajdziesz na semrush.com

Senuto: Analiza Widoczności

Senuto.com jest polskim narzędziem do analizy widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Zaletą Senuto jest szerokie podejście do analizy fraz. System analizuje cały czas wyniki wyszukiwania i sprawdza pozycje dla ponad miliona fraz w Polsce. Dzięki czemu proste wpisanie adresu strony umożliwi nam sprawdzenie na jakie frazy jesteśmy widocznie. Nie musimy wpisywać konkretnych fraz. System wyświetli nam wszystkie frazy powyżej 10 zapytań miesięcznie, na jakie nasza strona jest widoczna w Top3, Top10 i Top50.

SENUTO narzędzia SEO
SENUTO

Wiem, że narzędzie prężnie się rozwija i kolejne ciekawe funkcjonalności pojawią się niebawem. Trwają pracę nad bardzo innowacyjnymi narzędziami wspierającymi pracę nad treściami, planowaniem, analizą i rekomendacjami. Wiecej na senuto.com

Brightedge: Narzędzia do SEO i Content Marketing

Brightedge narzędzia SEO
Brightedge

Kolejne narzędzie na mojej liście to narzędzie Brightedge. Jest to narzędzie, które dostarcza nam dane z obszarów:

  • SEO i Google Adwords(Ads)
  • Content Marketing
  • Social Marketing
  • Lokalnego SEO
  • Wspiera optymalizację mobilnego SEO

Ilość funkcjonalności jest bardzo duża stąd poświęcę na to narzędzie oddzielny wpis. Nie mniej najważniejsze zalety to, że Brightedge działa we wszystkich krajach od najmniejszych do największych. Posiadane bazy są bardzo durze. Ma analizę widoczności zarówno globalną, czyli widzimy nie tylko wskazane przez nas frazy, jak i analizuje wskazane przez nas listy słów. Analizuje technicznie naszą stronę i jest to dość dokładna analiza. Największa zaleta to analiza contenu, luk contentowych. Sprawdź więcej szczegółów

Screaming Frog: Narzędzia SEO crawler

Screaming Frog jest uważana za jedną z najlepszych narzędzi SEO przez ekspertów. Wersja desktop umożliwia analizę strony ad hock. Ważne jest ze możemy badać nie tylko włąsną stronę, ale też inne Największą zaletą Screaming Frog jest ​​szybkość, z jaką można uzyskać wgląd do analizy, jest to najszybszy “clawler” szybszy niż większość narzędzi SEO obecnie dostępna. To narzędzie daje nam informacje o zduplikowanej treści, błędach, złych przekierowaniach i obszarach wymagających poprawy w budowaniu linków. Narzędzie SEO Spider zostało uznane za najlepszą funkcję przez większość najlepszych ekspertów SEO na świecie.

Screaming Frog narzędzia SEO
Screaming Frog

Osobiście używam go do analizy struktury serwisu oraz do analizy “duplicate content“. Więcej o narzędziu znajdziesz na screamingfrog.co.uk/seo-spider/

Moz: Narzędzia SEO

SEO Moz nadal pojawia się, jako jedno z najlepszych narzędzi SEO, które wspiera pracę wielu ekspertów. Najważniejszą zaletą Moz zawsze była jego aktualność, mimo regularnych zmian algorytmu Google Moz zawsze, jako pierwszy wprowadzał odpowiednie zmiany. Dodatkową wartością MOZ jest dostęp do wielu materiałów o najwyższej, jakości merytorycznej.

Moz narzędzia SEO
Moz

Niezależnie od tego, czy szukasz rekomendacji słów kluczowych, czy analizy dotyczącej indeksowania witryny, Moz jest niezaprzeczalnie potężnym narzędziem. Podsumowując, MOZ wśród wielu zalet posiada jedną kluczową darmowy pasek narzędzi MozBar, który można pobrać za darmo, dzięki czemu można obserwować parametry SEO podczas przeglądania dowolnej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat SEO, powinieneś również rozważyć sprawdzenie MozCon, dorocznej konferencji o tematyce SEO i nie tylko. Więcej o SEO MOZ znajdziesz na moz.com

Google Trends: Analiza słów kluczowych, darmowe narzędzia SEO

Google Trends jest dostępne od lat, jest to jedno z bardziej niedocenianych darmowych narzędzi SEO. Nie tylko dostarcza informacji na temat słów kluczowych pokazując w ujęciu czasowy ilości zapytan. Również oferuje także wgląd w trendów w szerszym kontekście, informacje te mogą być bardzo wartościowe, na każdym etapie rozwoju firmy. Znajdziesz tu wiele informacja na temat analizy słów brandowych i generycznych.

Google Trends narzędzia SEO
Google Trends

Analiza słów kluczowych jest prosta i pozwala wybrać dowolną glokalizację, kraj zakres czasowy. W ułamku sekundy otrzymujesz informacje na tematy, takie jak najczęściej zadawane pytania, wzrosty i spadki zapytań, zainteresowanie w czasie i lokalizacje geograficzne w zależności od zainteresowania. Jeśli nie masz pewności, które słowa kluczowe są dla Ciebie najlepsze to tu znajdziesz wiele sugestii. Podobnie jak Search Console jest to znakomite SEO narzędzie dla Ciebie.

Więcej znajdziesz na trends.google.com/trends

Planer słów kluczowych Google Ads (AdWords)

Analiza słów kluczowych pod kątem ich przydatności dla naszego serwisu jest jednym z najbardziej istotnych etapów kampanii SEO. Dokłądnie tak jak i kampanii w płatnych wynikach Google Ads. Bezpłatne narzędzie Google do służące do analizy słów kluczowych. Jest część AdWords(Ads). W prosty sposób przeanalizujemy naszą domenę i znajdziemy propozycje dla naszej domeny jak i możemy przeszukiwać swoje listy słów w poszukiwaniu swojego zestawu nowych słów.

Planer słów kluczowych Google Ads narzędzia SEO
Planer słów kluczowych Google Ads

Z mojego punktu widzenia połączenie działań związanych z płatnymi i organicznymi wynikami Google jest kluczowe w procesie optymalizacji. Google Adwords(Ads) dostarcza nam wielu informacji na temat słów kluczowych. Dzieje się to nie tylko na etapie wyboru słów, ale także w następnych krokach. Adwords pozwala nam testować słowa kluczowe pod kontem wartości wyszukiwań, wartości generowanej sprzedaży. Możemy także analizować Landing Page w Ads i w organicu. Quality Score pokazuje, częściowo stopień dopasowani LP do potrzeb klienta i algorytmu Google.

Majestic SEO

Majestic.com SEO jest narzędziem dedykowanym analizie lionków zwrotnych do twojej witryny. To narzędzie SEO dostarcza danych, które pomogą Ci zbudoiwać lepszą kampanię linków, co pozwili Twojej stronie poprawić pozycję w wynikach wyszukiwania.

Majestic dostarcza bardzo funkcjonalną metrykę Flow Ratio podobną do metryk SEO MOZ nie mniej w innym ujęciu, bardziej globalnym. Umożliwiaja ona analizę przepływu mocy linków. Majestic ma bardzo dużą bazę linków, która jest często uaktualniana.

Majestic SEO narzędzia SEO
Majestic SEO

Oprócz analizy linkowania Majestic dostarcza informacje dotyczące słów kluczowych, analizy wyników wyszukiwania, klikalności poszczególnych słów kluczowych w zalezności od zajmowanych pozycji, porównywania parametrów różnych domen.

Microdata
Najlepsze narzędzia SEO w 2019 roku
Tytuł
Najlepsze narzędzia SEO w 2019 roku
Opis
Bardzo często słyszę pytanie jakie narzędzia SEO polecasz i dlaczego. Poniżej postarałem się stworzyć listę narzędzi do pozycjonowania stron najbardziej efektywnych i skutecznych w tym temacie.
Autor
Właściciel tekstu
MarcinKordowski.com
Logo
Digital Consultant Marcin Kordowski > SEO > Najlepsze narzędzia SEO w 2020 roku