Pozycjonowanie stron w Niemczech

Pozycjonowanie stron w Niemczech

Pozycjonowanie stron w Niemczech

4.7/5 - (4 ocen)

Pozycjonowanie w Niemczech. Co zyskasz dzięki usługom Kordowski Digital?

Działania promocyjne w Niemczech, możesz zacząć od działań w wyszukiwarce. Pozycjonowanie strony w Niemczech nie jest trywialną usługą. Wymaga od agencji SEO znajomości rynku niemieckiego, doświadczenia i przetartych ścieżek. Dzięki naszym doświadczeniom wynikającym z wielu lat pracy na niemieckim rynku możesz osiągnąć sukces i pozyskać klientów na tym czwartym, co do wielości Rynku na Świecie.

Czego możesz się spodziewać po naszym wsparciu w pozycjonowaniu stron w Niemczech?

Treści pisane przez natywnych piszących!

 • Widoczność w wynikach Google.de, Google.at i Google.ch: Twoja witryna osiągnie wysokie pozycje w najważniejszych wyszukiwarkach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
 • Native speakerzy języka niemieckiego, którzy są specjalistami w tworzeniu treści zarówno pod potrzeby Google, jak i pod potrzeby odbiorców: Dbamy o to, aby jakość treści Twojej witryny spełniała oczekiwania docelowych odbiorców. Współpracujemy ze specjalistami native speakerami języka niemieckiego.
 • Scentralizowany monitoring i zarządzanie witryną: stale monitorujemy rankingi Twojej witryny i poprawiamy wyniki, dostosowując Twoją strategię SEO do konkurencji w Niemczech i trendów na rynku niemieckim. Centralizacja działań w jednym miejscu = obniżenie kosztów plus zwiększenie skuteczności podejmowanych działań.
 • Ekonomiczne rozwiązanie: oferujemy rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości, które pomogą Ci uzyskać wysoką widoczność. Skupiamy się na uzyskaniu najlepszych wyników wyszukiwania organicznego dla Twojej niemieckiej witryny internetowej. Koszty obsługi, jakie ponosisz, są niższe niż w przypadku niemieckich agencji, ale zaangażowane naszych specjalistów w projekt, jest bardzo wysokie.

Pozycjonowanie w Niemczech 8 lat doświadczenia

Pozycjonowanie w Niemczech
Pozycjonowanie w Niemczech

Zakres Naszej oferty w niemieckim Google

Linkowanie na zawsze, z dopasowanych jakościowych stron!

Media społecznościowe w Niemczech a pozycjonowaniu stron w Niemczech

Media społecznościowe to jeden z głównych kanałów do nawiązywania i utrzymywania relacji z potencjalnymi klientami w Niemczech. Pomagamy w zdefiniowaniu odpowiedniej strategii w mediach społecznościowych, aby uczynić proces pozycjonowania w Niemczech szybszym i bardziej efektywnym

Content marketing Niemcy

Wiemy, że ty wiesz i może to brzmieć banalnie, ale treści są jednym z najważniejszych czynników w każdej strategii SEM i SEO. Jest to kluczowy element w procesie pozycjonowania w Niemczech. Jeśli chcesz dotrzeć do odbiorców niemieckojęzycznych, musisz go uwzględnić w swoim planie ekspansji na ten rynek.

Tłumaczenie stron internetowych

Kwestia lokalizacji i tłumaczenia treści w języku niemieckim jest kluczem do nawiązania właściwych relacji z odbiorcami na rynku niemieckim. Kordowski Digital współpracuje z zespołem native speakerów, co pozwala nam dostarczyć tłumaczenie treści i stron internetowych optymalnych pod kątem SEO, poprawnych językowo, co wpłynie pozytywnie na widoczność Twojej witryny w niemieckim Google.

Kampanie płatne w Google Ads a pozycjonowaniu stron w Niemczech

Rozpoczęcie kampanii pay-per-click w Niemczech to dobry sposób na szybkie dotarcie do nowych klientów. Dzięki temu jesteś w stanie szybko zweryfikować swoje tezy biznesowe, jak również przetestować swój sklep internetowy, obsługę zamówień. Potrafimy skutecznie tworzyć kampanie płatne w wyszukiwarce Google.de skierowane na rynek niemiecki.

Kreacje reklamowe, infografiki i animacje w języku niemieckim

Ważnym elementem spinającym wszystkie wyżej wymienione usługi są możliwości kreowania reklam graficznych, HTML5, infografik i animacji graficznych. W ramach naszych usług dostarczamy wyżej wymienione typy kreacji i treści w języku niemieckim.

Pozycjonowanie Niemcy. W jaki sposób pozycjonujemy strony w Niemczech?

Optymalizacja pod wymogi wyszukiwarek (SEO) to proces poprawiania widoczności witryny lub strony internetowej w wyszukiwarkach poprzez „naturalne” lub bezpłatne („organiczne” lub „algorytmiczne”) wyniki wyszukiwania. Im wyżej w rankingu na stronie wyników wyszukiwania jesteś, tym więcej użytkowników trafia na Twoją stronę. Im częściej witryna pojawia się na liście wyników wyszukiwania, tym więcej odwiedzin pozyskasz z organicznych wyników wyszukiwania.

Aby Twoja strona internetowa pojawiała się częściej w wynikach wyszukiwania w Niemczech, musimy wziąć pod uwagę Twoją ogólną strategię Digital, zoptymalizować Twoją obecność w mediach społecznościowych, zoptymalizować stronę internetową pod kątem wyszukiwania wielojęzycznego, stworzyć świetny content, przyjrzeć się konwersji, zoptymalizować działania PR. Agencja Kordowski Digital wie, jak wykorzystać media społecznościowe, optymalizację stron internetowych i content marketing, aby zwiększyć pozycję Twojej strony w Niemczech. Dzięki temu Twoja strona będzie generowała większy ruch, co przełoży się na większy przychód dla Twojej firmy.

Rynek niemiecki analiza

Tabela: Udział poszczególnych wyszukiwarek w rynku niemieckim

WyszukiwarkaUdział w rynku niemieckim
Google90.54%
Bing5.67%
Ecosia1.02%
DuckDuckGo0.82%
Yahoo!0.63%
Yandex0.16%
Procentowy udział wyszukiwarek w rynku niemieckim, statcounter.com 2022

Wykres: udział wyszukiwarek w rynku niemieckim.

Wykres: udział wyszukiwarek w rynku niemieckim.
Wykres: udział wyszukiwarek w rynku niemieckim.

Social Media

Struktura udziału poszczególnych stron Social Media. W Niemczech głównym mediom jest Facebook, niestety w naszym zestawieniu nie ma danych. Na drugim miejscu jest YouTube i na trzecim Instagram.

Udział kanałów Social Media w Niemczech

Udział kanałów Social Media w Niemczech
Udział kanałów Social Media w Niemczech

Demografia użytkowników Google.de

Demografia użytkowników Google.de
Demografia użytkowników Google.de

Demografia użytkowników YouTube.de

Demografia użytkowników YouTube.de
Demografia użytkowników YouTube.de

Link building Niemcy

Pozyskiwanie linków w Niemczech jest z jednej strony łatwiejsze niż w Polsce, a z drugiej strony jest droższe. Koszty wynikają ze świadomości właścicieli stron, blogów i portali internetowych. Pozyskanie linków w podobny sposób jak się to robi w Polsce, nie jest efektywne. Zaplecza dedykowane czy farmy linków nie przyniosą oczekiwanego efektu.

My proponujemy pozyskiwanie droższych, ale za to wartościowych linków. Stąd współpracujemy wyłącznie z klientami, którzy mają odpowiednie budżety, jak również strategię wejścia do Niemiec z planem dłuższym niż kilka miesięcy.

Pozycjonowanie sklepów Niemcy promocja strony internetowej w Niemczech

Nasze działania prowadzimy zarówno dla sklepów internetowych, jak i również dla stron. Promocja nie ogranicza się wyłącznie do budowania widoczności w Google.de. Nasze działania przynoszą inne korzyści takie jak publikacje w branżowych serwisach, przez co wzrasta świadomość marki.

Dobieramy wyłącznie zaufane lokalizacje z realnym ruchem na stronie.

Równie istotne są działania związane z budową treści. Podwójne sprawdzenie jakości merytorycznej i jakości językowej gwarantuje sukces i budowanie zaufania do marki.

FAQ najczęściej zadawane pytania

 1. Czy Google jest popularne w Niemczech?

  Google jest główną wyszukiwarką w Niemczech, z udziałem w rynku znacznie przewyższającym konkurentów w 2022 roku. Jego udział stanowi 90.54%. Kolejna wyszukiwarka Bing zajmuje drugie miejsce z wynikiem 5.67%.

 2. Czy SEO w Niemczech różni się od działań w innych krajach?

  Działania SEO w Niemczech czy Austrii wymagają uwzględnienia różnic językowych, w szczególności regularnego używania słów złożonych i używania akcentów.
  W przypadku kampanii SEO badanie słów kluczowych powinno uwzględniać zarówno słowa złożone, jak i niezłożone, a także słowa zapożyczone z języka angielskiego. Są one powszechnie używane. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na specyfikę kulturową Niemiec i jej zróżnicowanie.

 3. Z jakiej wyszukiwarki korzystają mieszkańcy Niemiec?

  Niemcy głównie korzystają z wyszukiwarki Google.de. Na kolejnym miejscu jest Bing.

 4. Czy można umieszczać na swojej niemieckiej stronie teksty napisane w języku angielskim?

  Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Niestety treści nieniemieckie będą dużo słabiej oceniane przez niemieckie Google. Podobnie jak w Języku francuskim Niemcy preferują do komunikacji język niemiecki. Wyjątkiem są branże, gdzie język angielski nie posiada odpowiedników niemieckich. W takiej sytuacji możliwe jest stosowanie wersji angielskich.

 5. Czy moja strona www musi być po niemiecku?

  Tak, jest to wymóg konieczny. Bez użycia języka niemieckiego nie ma co liczyć na wyniki w niemieckim Google. Odnosi się to również do innych języków nie tylko do języka niemieckiego.

 6. Czy nie lepiej wybrać niemiecką agencję SEO?

  Niemiecka Agencja będzie nieproporcjonalnie do jakości dostarczanych usług droższa niż jej polski odpowiednik. Posiadamy 7 lat doświadczenia na 26 rynkach Świata i w tym upatrujemy naszej przewagi nad agencją SEO z Niemiec. Jakość na identycznym poziomie koszt o 50% niższy.

 7. Czy potrzebna jest znajomość języka niemieckiego po naszej stronie?

  Jesteśmy w stanie pracować w języku niemieckim zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z klientem. Najefektywniejsze modele współpracy to takie, w których klient posiada pracowników natywnych posługujących się językiem niemieckim.

 8. Czy muszę mieć stronę w języku niemieckim, aby zlecić pozycjonowanie?

  W pozycjonowaniu w Internecie nie trzeba używać tylko języków narodowych. Można również stosować zagadnienia międzynarodowe, aby dotrzeć do szerszej publiczności. Na przykład, jeśli prowadzisz stronę internetową w języku angielskim i chcesz skierować ją do niemieckich klientów, możesz wykorzystać techniki SEO, aby dostosować słowa kluczowe i treści do tej grupy docelowej. Ważne jest, aby lokalizacja oraz potencjalny zasięg witryny były określane odpowiednio do potrzeb Twojej firmy. Nie mniej, jeśli chcesz być widoczny na frazy w języku niemieckim, strona internetowa w tej wersji będzie znakomitym rozwiązaniem.

Złota Myśl pozycjonowanie stron w Niemczech

Przed rozpoczęciem pozycjonowania w Niemczech, rozważ założenie niemieckiego oddziału Twojej firmy. Ze względów na specyfikę i podejście konsumentów w Niemczech jest to rekomendowane podejście. Rynek niemiecki jest hermetyczny i niemieckie firmy mają ułatwiony start.

Artykuł uaktualniony 1 miesiąc

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *