BrandVerity

brandverity 1
Oceń Nas post

Brandverity to bardzo wyspecjalizowane i ciekawe narzędzie. Posiada dwie kluczowe i unikalne funkcje. Analizuje wyniki płatne Google, Bing i Yahoo i wykrywa nadużycia w reklamach. Nadużycia te to stosowanie słów brandowych w treściach reklam i kontroluje użycie naszych zastrzeżonych znaków towarowych (Trademarks) oraz nieuczciwych partnerów afiliacyjnych. W afiliacji najczęstsze zastosowanie to kontrola partnerów i ich kampanii PPC na słowa brandowe oraz technicznych trików niedozwolonych z punktu wiedzenia regulaminu.

BrandVerity Trademark

Pierwszym i koniecznym do wykonania krokiem poz zakupieniu narzędzia jest zgłoszenie w systemie podstawowych informacji na temat Trademark. Te informacje to zastrzeżone słowo oraz numer trademark. Znaki towarowe mogą dotyczyć wielu różnych lokalizacji. Z mojego doświadczenia stosuje głównie zastrzeżenia dla krajów Unii Europejskiej, i konkretnych krajów: USA, Kanad, Meksyk, Argentyna czy Armenia.

brandverity zarządzanie znakami towarowymi
Brandverity zarządzanie znakami towarowymi

Ostatnio pojawiła się dobra wiadomość dla posiadaczy znaków towarowych o globalnym zasięgu. Google zaktualizowała swoje zasady dotyczące znaków towarowych Google Ads, zapewniając uproszczoną globalną kontrolę nad znakami towarowymi.

W przeszłości zasady Google dotyczące znaków towarowych różniły się w zależności od regionu. Kraje takie jak Stanach Zjednoczonych, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Niemcy, Australia, Nowa Zelandia i Japonii mają te same zasady, inaczej jest w przypadku pozostałych krajów obowiązują inne zasady dotyczące znaków towarowych. Ułatwienie polega na tym, że dla marek ze znakami towarowymi zarejestrowanymi na całym świecie, reguły dotyczące znaków towarowych są skonsolidowane w jedną globalną politykę. Egzekwowanie swoich swoich praw na całym świecie w sieci wyszukiwania Google jest teraz znacznie prostsze!

Inni reklamodawcy mogą używać znaku towarowego w tytule reklamy i tekście, jeśli spełniają następujące kryteria:

  • Resellers jeśli strona docelowa reklamy jest przeznaczona do sprzedaży lub ułatwienia sprzedaży wspomnianego znaku towarowego, komponentów, części zamiennych lub zgodnych produktów lub usług.
  • Informacyjny: jeśli głównym celem strony docelowej reklamy jest dostarczenie informacji o produkcie lub usłudze znaku towarowego.
  • Termin nieużywany jako znak towarowy: jeśli reklamodawca używa znaku towarowego jako terminu, a nie w odniesieniu do znaku towarowego. Obejmuje to opisowe lub zwykłe znaczenie tego terminu lub towarów i usług.
  • Autoryzowani reklamodawcy: reklamodawcy autoryzowani przez właściciela znaku towarowego mogą wykorzystywać znak towarowy w reklamie.

Brandverity polityki monitorowania

W narzędziu dostępne są trzy główne polityki monitorowania. Rozdzielają one trzy różne funkcje.

  • Affiliate Monitoring
  • Trademark Abuse
  • Trademark Use
Brandverity polityki monitorowania
Brandverity polityki monitorowania

BrandVerity ochrona wyników płatnych

Podstawową funkcją narzędzia jest analiza wybranych słów kluczowych pod kątem występowania reklam z użyciem objętych ochroną znaków towarowych. System analizuje wybrane słowa kluczowe z wybrana częstotliwością dzienną. Sczytuje teksty reklam oraz zbiera informacje o stronach docelowych. Jeśli reklama zawiera słowa chronione, co powoduje wygenerowanie raportu. Po zaakceptowaniu wysyła automatycznie zgłoszenie o nadużyciu, bezpośrednio do systemu Google Ads, Bing Ads.

BrandVerity zgłaszanie nadużyć
BrandVerity zgłaszanie nadużyć

Ważne jest by przed pierwszym wysłaniem zgłoszenia zrobić to ręcznie bezpośrednio z formularza Google.

Jeśli konkurent lub partner afiliacyjny użyje naszych słów kluczowych bezpośrednio w reklamie lub tytule, to mamy 100% pewności, że Google zaakceptuje nasze zgłoszenie i zablokuje reklamy. W przypadku użycia słów z kontrolowanym błędem też możemy zgłosić roszczenia. Nasz sukces będzie zależał od zbieżności tego użycia z błędem do oryginału. Dobrym przykładem będzie słowo Vibus, które jest częstym błędem słowa brandowego Vivus.

Affiliate Monitoring

Marketing afiliacyjny należy do tych kanałów, które wymagają ciągłego nadzoru. Niestety partnerzy afiliacyjni bardzo często poszukują technicznych rozwiązań, które nie zawsze są zgodne z regulaminami współpracy. Każdy program ma swoje reguły i jest indywidualną umową pomiędzy siecią afiliacyjną, klientem i wydawcą. Idealna współpraca opiera się na utrzymaniu reguł przez wszystkie strony. Najczęściej łamanymi zasadami są używanie słów brandowych w kampaniach płatnych oraz niedozwolone przekierowania i niedozwolone strony docelowe.

Affiliate Monitoring
Affiliate Monitoring

System jest bardzo dobrze przygotowany pod względem ułatwień dla kontrolujących stron. W swojej bazie posiada wiele wzorców stosowanych przez największe sieci afiliacyjne. Pozwala na sprawne rozpoznawanie adresów URL w ciągach przekierowań oraz parametrów identyfikujących pojedynczych wydawców. Z doświadczeń jakie mam zastosowanie w narzędzia BrandVerity zmniejszyło kilkakrotnie ilość nadużyć i wygenerowało bardzo duże(znaczące) oszczędności.

Kup BrandVerity

BrandVerity nie jest tanim narzędziem jak na warunki polskie. Aktualny cennik znajdziesz tu. Polecam wybrać na początek pakiet z 100 słowami oraz próbkowanie 24 per dzień. jest to koszt około 1000 EURO miesięcznie.

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *