Najlepsze systemy CMS do SEO
Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych systemów CMS SEO Jak widać najpopularniejsze z nich to WordPress Joomla i Drupal. Poniżej zamieszczam kilka słów na temat poszczególnych systemów. Są to podstawowe informacje. Więcej szczegółów możecie znaleźć w dedykowanych artykułach część z nich już powstałą część niedługo powstanie.
Zdecydowanie najpopularniejszy dostępny CMS wśród darmowych jak i płatnych. WordPress jest przez wielu specjalistów uważany za najlepszy dostępny system zarządzania treścią. Chociaż dobrze ustawiony Drupal może mieć lepsze wyniki w SEO, WordPress jest znacznie łatwiejszy w użyciu i wymaga bardzo wiedzy i wysiłku by dobrze zbudować swoją pierwszą stronę. Zarządzanie również nie jest kłopotliwe. Możemy powiedzieć, że jest to najłatwiejszy w użyciu CMS, gwarantujący akceptowalny poziom profesjonalizmu i jakości.
WordPress wystartował, jako inna system blogowy w 2003 roku, ale szybko przekształcił się w system zarządzania treścią przeznaczony nie tylko do budowy blogówi od roku 2009 cieszy się statusem najpopularniejszego CMS. Łatwość użycia w zakresie instalacji i jedynie cecha WordPresa , ale wiele nowszych systemów CMS korzysta z doświadczeń WordPressa. WordPress jest swojego rodzaju ikoną, która wyznacza trendy i ustanawia standardy.
Spośród wielkiej trójki WordPress, Drupal i Joomla-WordPress są często polecane przez ekspertów, jako najlepsze narzędzia, dla tych, którzy chcą zaprojektować i zarządzać swoimi stronami internetowymi bez potrzeby drogich kursów czy wsparcia programisty.Jesli jednak chciałbyś rozwinąć swoją stronę dodać unikalnych elementów możesz znaleźć wielu programistów specjalizujących się w Wordpresie.
Jeśli chcesz zoptymalizować swojego WordPressa będziesz potrzebował wielu wyspecjalizowanych wtyczek. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule Przydatne wtyczki SEO do WordPress
Jeden z trzech najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, Joomla, istnieje od 2005 roku i jest na szczycie najpopularniejszych darmowych systemów CMS. Jest dostępny za darmo i dodatkowo wiele systemów Hostingowych odostępnia prosta instalację jomla.
Jest on idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw e-commerce.Prostota użytkowania Joomla leży gdzieś pomiędzy WordPress i Drupal (w kolejnych akapitach więcej szczegółów) – co oznacza, że nie jest to najłatwiejszy w obsłudze CMS, ale z pewnością nie jest to najtrudniej narzędzie do zarzadzania treścią.
Kolejną wadą jest to, że podczas gdy mniej popularne moduły CMS oferują wbudowane satysfakcjonujące funkcje optymalizacji pod wyszukiwarki, aby uczynić Joomla naprawdę przyjazną dla SEO, będziesz musiał zaktualizować ustawienia i zainstalować wtyczki. Sh404SEF został opracowany specjalnie dla Joomla i zmieni automatycznie wygenerowane dynamiczne adresy URL (które wcale nie są przyjazne SEO) w czytelne przyjanze URLe. Wtyczka będzie również obsługiwać przekierowania 404, dodawać łącza do mediów społecznościowych i usuwać duplikaty URL-ów, które są częstym problemem występującym w CMS Joomla.
Wiele wtyczek SEO dla Joomla, innych firm jest zgodnych z JoomlaWśród polecanych znajdziecie K2, Kunena, Jomsocial, Community Builder i VirtueMart.
Twórcy Joomla zachęca również użytkowników do posiadania konta Google Webmaster, konta Google Analytics, konta osobistego Google+ i konta webowego Bing. Ułatwia to rozpoczęcie działąń optymalizacyjnych. Szczególnie istotnym narzedziem jest Google Search Console
Jeden z dłużej istniejących i bardziej uznanych systemów zarządzania treścią, Drupal jest używany na rynku od 2000 roku. Wcześniejsze wersje miały wiele negatywnych opinii. W ciągu ostatnich dziesięciu lat platforma znacznie się poprawiła i awansowała na trzecie miejsce wśród systemów CMS
Drupal został zaprojektowany, jako przyjazny dla SEO i wyszukiwarek System CMS. Drupal może być używany zarówno przez duże, jaki małe firmy jest w stanie obsłużyć strony zawierających nawet kilkaset tysięcy URL. Z trzech najczęściej używanych systemów zarządzania treścią jest zdecydowanie najbardziej skomplikowany i wymaga pewnego doświadczenia, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. W rezultacie można budować bardzo złożone witryny. Jeśli nie masz technicznej wiedzy, ale chcesz używać Drupala, zdecydowanie musisz zatrudnić kogoś z niezbędnymi umiejętnościami. Niestety nie ma zbyt wielu programistów internetowych, którzy specjalizują się w tym CMSie, inaczej jest niż w przypadku Joomli czy WordPress.
Na szczęście dla osób posiadających przynajmniej podstawową wiedzę na temat projektowania stron internetowych, istnieje ponad 2000 darmowych motywów i ponad 26 000 wtyczek.
Jeśli porównamy najbardziej uznane rankingi wśród 10 000 najpopularniejszych systemów zarządzania treścią łatwo zauważyć, że, WordPress ma najwyższą pozycję w rankingu, ale jeśli przyjrzysz się statystykom, zauważysz, że jest to w dużej mierze spowodowane tym, że jest to najpopularniejszy system CMS. Drupal, dla porównania, jest prawie dwukrotnie bardziej przyjazny dla SEO, gdy porównujesz ich wyniki pod względem udziału w rynku. Chociaż jest to zdecydowanie najbardziej skomplikowany system CMS, jest to również lepsza opcja pod względem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.
Magento to kolejny bardzo popularny system e-commerce i został uznany za najszybciej rozwijający system Zarządzania treścią dedykowany sklepom internetowym.
To bardzo elastyczny system. Predefiniowane składniki to potężne narzędzie sprzedażowo-marketingowe, Posiada ponad kilkadziesiąt zintegrowanych płatności, umożliwia zarządzanie katalogiem i kontekście SEO zawiera też wiele wtyczek SEO, które umożliwiają skuteczna optymalizację serwisu pod kątem wymogów wyszukiwarek.
Magento oferuje trzy typy platformy:
Generalnie, Magento jest bardzo przyjazny dla wyszukiwarek. Podobnie do, PrestaShop oferuje funkcjonalności zapewniające obsługę podstawowymi funkcjami SEO. Są to
Najpopularniejsze wtyczki to: MageWorx SEO Suite, Mirasvit Advanced SEO Suite, SEO Toolkit, Manadev Layered Navigation SEO, SEO Suite Pro, Aheadworks Ultimate SEO Suite i wiele innych.
Blogger może być również dobrym wyborem dla osób, które szukają platform blogowych zoptymalizowanych pod kątem SEO i pozycjonowania. Ta platforma została opracowana przez Google i jest dobrze przygotowana pod kontem optymalizacji. Ta platforma jest zalecana dla tych użytkowników , którzy nie są ekspertami SEO. W przeciwieństwie do WordPressa nie potrzebujesz żadnych umiejętności technicznych by móc zoptymalizować swojego bloga.
Jest bardzo przydatny dla tych, którzy chcą szybko zacząć pisać na swoim blogu. Blogger ma niestety pewne ograniczenia dotyczące niektórych funkcjonalności. Jest podobnie jak Iphone systemem zamkniętym, niezawodnym ale uniemożliwiającym ingerencje w kod. Jeśli nie chcesz ponosić dużych kosztów zarówno finansowych jak i czasowych Blogger lub BlogSpot może być właściwym wyborem dla Ciebie.
Artykuł uaktualniony 1 rok