Wyszukiwanie słów kluczowych narzędzia

Wyszukiwanie słów kluczowych narzędzia

Wyszukiwanie słów kluczowych narzędzia

Artykuł uaktualniony 10 miesięcy

Temat wyszukiwania słów kluczowych jest bardzo ważnym etapem działań w wyszukiwarkach. Dotyczy to zarówno działań w SEO jak i w Google Ads. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, które dostarczają mniej lub bardziej rozbudowane statystyki słów kluczowych. Poniżej lista tych które ja osobiście polecam.

Wyszukiwanie słów kluczowych z Google Planner

Narzędzie planowania słów kluczowych Google oferuje dwie opcje wyszukiwania słów kluczowych:

Poznaj nowe słowa kluczowe: sprawdź różne opcje i pomysły na słowa kluczowe, które pomogą Ci dotrzeć do osób zainteresowanych Twoim produktem lub usługą.

Poznaj liczbę Wyszukiwanie słów kluczowych

Obie opcje prowadzą do planu słów kluczowych, ale to, co zobaczysz, będzie się nieco różnić w zależności od wyboru.

W części „Znajdź słowa kluczowe” zgodnie z instrukcjami Google, po prostu „Wpisz słowa, frazy lub adres URL związany z Twoją firmą”. Google drzuci następnie kilka propozycji słów kluczowych do przedstawionej przez Ciebie listy. Podpowiedzi są generowane na podstawie zbiezności jaką dostrzega algorytm Google.

Dla pierwszej opcji po wpisaniu słow SEO otrzymujemy następujące informacje.

Poznaj nowe słowa kluczowe
Planner słów kluczowych, Poznaj nowe słowa kluczowe
Planner słów kluczowych, Poznaj nowe słowa kluczowe dalej
Planner słów kluczowych, Poznaj nowe słowa kluczowe, dane

Widzimy na powyższych obrazkach podział zapytań pomiędzy wszystkie urządzenia i mobile. W dalszej części mamy słowa kluczowe podpowiedzi, wraz z danymi dotyczącymi śreniej liczby wyszukań, konkurencji w adwords,i potencjalnych kosztach.

Poznaj liczbę wyszukiwań i prognozy: wyświetl liczbę operacji wyszukiwania i inne historyczne dane dotyczące słów kluczowych, a także prognozy dotyczące ich skuteczności w przyszłości.

W tej opcji po wpisaniu słowa kluczowego otrzymujemy informacje:

Planner slów kluczowych opcja druga
Poznaj liczbę wyszukiwań i prognozy

Jak widać jest to inny widok tych samych danych, z bardziej rozbudowaną informacją stricte dotyczącą parametrów waznych w kampanii Google Ads. Zmienia się też sposób dodawania innych słów. Ta ścieżka pomaga w inny spób podejść do budowy kampanii.

Ahrefs wyszukiwanie słów kluczowych

Ahrefs ma bardzo rozbudowane narzędzie d propozycji słów kluczowych. Dzięki niemu możesz analizować frazy ich parametry na wielu platformach nie tylko Google ale również na Bing, Yandex,…

Ahrefs Wyszukiwanie słów kluczowych
Ahrefs podpowiedzi słów kluczowych

Poniżej przedstawiam obraz szczegółowy jaki pojawia się po wpisaniu słowa SEO oraz zaznaczeniu na liście wyboru Polski.

Ahrews szczegoly slowa
Ahrefs szczegóły słowa kluczowego

Jak już pewnie zauważyłeś na obrazku Ahrefs dostarcza mnóstwo informacji takich jak trudność słowa kluczowego, ilość zapytań, ilość kliknięć z podziałem na płatne i organiczne wyniki oraz wyniki globalne dla danego słowa. Na dole najlepsza strona, która znajduje się na pierwszej pozycji oraz informacje o potencjalnym ruchu.

Ahrefs Powiązane słowa
Ahrefs Powiązane słowa

Kolejne część wyświetlanych danych na temat słów to ich powiązane słowa oraz pytania z nimi związane. Te dane uzupełnione są o wolumeny zapytań.

Ahrefs SERP Wyszukiwanie słów kluczowych
Ahrefs SERP

Na koniec otrzymujemy pełne zestawienie stron z TOP10 wraz ich parametrami takimi jak ranking Ahrefs ilość linków i linkujących domen, potencjalnym ruchu oraz ilością słów na, które dany URL jest widoczny.

Senuto wyszukiwanie słów kluczowych

Kolejnym rekomendowanym narzędziem SEO jest Senuto. Oprócz analizy widoczności ma ono w sobie funkcjonalność, która umożliwia analizę słów kluczowych. Narzędzie SEO Senuto.com umożliwia analizę słów na bardzo głębokim poziomie dla całego świata.

Senuto podpowiedzi słów kluczowych
Senuto podpowiedzi słów kluczowych

Narzędzie SEO jest bardzo silnym narzędziem, które wyświetla w pierwszym widoku wszystkie powiązane słowa oraz ich parametry takie jak sezonowość czy liczbę zapytań. Po kliknięciu w lupkę otrzymujemy więcej szczegółów. Są nimi średnia ilość zapytań w miesiącu, wartość frazy, cpc w Google ads, Trendy słowa oraz najlepsze strony z TOP4.

Senuto szczegóły słów
Senuto szczegóły słów

Poniżej możecie zobaczyć najcenniejsze podpowiedzi słów kluczowych takich jak powiązane semantycznie, pytania i inne słowa. Ta częśc jest bardzo ciekawa. Możemy zobaczyć rozszerzone wyniki dla poszczególnych typów powiązań.

Senuto słowa powiązane i Wyszukiwanie słów kluczowych
Senuto słowa powiązane

Answer the public i wyszukiwanie słów kluczowych

Answer the public to świetne narzędzie do podpowiedzi słów kluczowych. Znajduje pytania, przyimki, porównania i powiązane wyszukiwania. W wyniku wpisania słowa otrzymujemy pytania “białko”, “Jakie białko w proszku najlepiej smakuje?” Mamy rownież podpowiedzi z wyników wyszukiwania oraz słowa kluczowe połączone znaczeniowo. Poniżej przykład wygenerowanych pytań.

Answer the public pytania
Answer the public pytania
Answer the public podobne słowa
Answer the public podobne słowa

Keyword Sheeter i wyszukiwanie słów kluczowych

Keyword Sheeter jest kolejnym narzędziem do analizy słów kluczowych dostępnym bez dodatkowych opłat. Poniżej widok startowy.

Keyword Sheeter widok główny
Keyword Sheeter początkowy

narzędzie przygotowuje listę słów kluczowych powiązanych z podanym słowem. Niestety w tej wersji nie dostarcza parametrów innych niż sama lista słów. Słowa pochodzą z podpowiedzi słów kluczowych wyświetlających się bezpośrednio w podpowiedziach słów kluczowych.

Keyword Sheeter lista słów kluczowych
Keyword Sheeter lista słów kluczowych

Więcej danych dostępnych jest w wersji płatnej.

To nie jest jedyne narzędzie, które upraszcza wyszukiwanie słów kluczowych i wydobywa dane z autouzupełnianie Google. Istnieje również kilka innych takich jak: KeywordTool.io, ale to narzędzie ogranicza wyniki do ~ 700 słów kluczowych. Infinite Suggest to kolejna alternatywa. Jest też to narzędzie od SEOChat. Wydobywa ono sugestie autouzupełniania od Google, Bing, Amazon i YouTube.

Wyszukiwanie słów kluczowych z BuzzSumo

BuzzSumo to kolejne bardzo interesujące narzędzie do analizy słów kluczowych, ale nie tylko. Do najciekawszych możliwości narzędzia należą:

  • Nielimitowana ilość wyszukań słów kluczowych i ich analiz oraz influencerów.
  • Analizator pytań dzięki któremu znajdziesz najpopularniejsze pytania na forach, stronach e-commerce, Quora i innych. Umożliwi Ci to analizę treści, dzięki którym content przygotowywany przez Ciebie będzie odpowiadał na konkretne pytania klientów.
  • Raporty analizy umożliwią ci analizowanie treść, które przyciągają uwagę czytających. Narzędzie analizuje różne typ treści.
  • Wyciągaj gorące tematy z Facebook. Maksymalizuj zaangażowanie na Facebooku, analizując, które posty najlepiej sprawdzają się w przyciąganiu zainteresowania czytelników.
  • Pomaga wyszukiwać najbardziej poczytnych autorów co pomaga analizować poszczególne rynki pod kątem tych najbardziej wpływowych.

BuzzSumo to ciekawe narzędzie do analizowania słów kluczowych, trendów wśród różnych tematyk. Poza tymi elementami daje możliwość przyjaznego użytkownikowi zarządzania projektami.

Więcej na temat narzędzia BuzzSumo i jego cen znajdziesz tu.

Google Correlate

Google Correlate to kolejne narzędzie dostarczane przez Google. Jest ono ciekawym rozwiązaniem z możliwością analizy słów kluczowych pod kątem korelacji pomiędzy słowami. Poniżej zamieszczam widok analizy dokonanej dla słowa “buty”. Jak widzimy poniżej narzędzie daje nam informacje o najbardziej zbliżonych do słowa.

Google Correlate analiza słowa
Google Correlate

Proponowane słowa wraz z parametrem korelacji pomogą nam lepiej zrozumieć szerszy kontekst użycia danego słowa. Poniżej też umieszczam rozkład czasowy. Niestety dane są z 2010 roku w tym przypadku.

Google Correlate wykres
Google Correlate wykres

Jak widać na obrazku to narzędzie, zniknie z końcem 2019 roku. Obecnie juz nie działa.

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.