Google AdSense

google adsens
4.7/5 - (3 ocen)

Sieć reklamowa Google AdSense jest najczęściej używaną przez wydawców w siecią reklamową Internecie. Dzięki niej możesz monetyzować ruch Twojego bloga czy kanału YouTube. Ze względu na swoją dostępność i prostotę użycia umożliwiła Google przyciąganie najlepszych i największych reklamodawców. Oznacza to, że AdSense jest najlepszym i najpowszechniej używanym narzędziem reklamowym dla zarówno małych i dużych wydawców.

Co to jest Google AdSense – definicja i historia

AdSense Google to innowacyjny system reklamowy stworzony przez firmę Google, który umożliwia właścicielom stron internetowych i blogerom zarabianie pieniędzy poprzez umieszczanie reklam na ich stronach. Te reklamy są automatycznie dobrane do treści strony, co sprawia, że są one bardziej trafne dla czytelników i zwiększa prawdopodobieństwo kliknięcia. AdSense został wprowadzony w czerwcu 2003 roku, stanowiąc naturalne rozszerzenie istniejącego już wtedy systemu Google AdWords.

Podczas gdy AdWords skupiał się na reklamodawcach chcących promować swoje produkty lub usługi w wynikach wyszukiwania Google, AdSense poszerzył ten ekosystem, umożliwiając wydawcom zarabianie na tych reklamach. Głównym celem stworzenia AdSense było zapewnienie prostego i skutecznego mechanizmu dla wydawców wszelkiego rodzaju – od dużych portali informacyjnych po indywidualnych blogerów – do monetyzacji ich treści.

Pomysł ten okazał się rewolucyjny w świecie reklamy online, dając możliwość zarabiania nie tylko dużym firmom, ale też pojedynczym twórcom. Historia AdSense to zatem historia demokratyzacji reklamy internetowej, gdzie każdy, kto posiadał wartościową treść, mógł skorzystać z potęgi reklamy online.

Jak Działa AdSense

Google AdSense to system, który działa dzięki zaawansowanej technologii analizy i selekcji reklam. Kluczowym elementem funkcjonowania AdSense jest algorytm, który skanuje zawartość strony internetowej, by zrozumieć jej główny temat i charakter. Na podstawie tych informacji system dobiera najbardziej odpowiednie reklamy, które są najbardziej spójne z treścią strony.

Nie jest to jednak jedyny czynnik decydujący o wyborze reklamy. AdSense również analizuje historię przeglądania i zachowanie użytkownika. Oznacza to, że jeśli ktoś często szuka informacji o, powiedzmy, turystyce górskiej, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zobaczy reklamy związane z tym tematem, nawet jeśli odwiedzi stronę o zupełnie innej tematyce.

Dla reklamodawców taki mechanizm selekcji oznacza, że ich reklamy trafiają do bardziej sprecyzowanej grupy odbiorców, zwiększając prawdopodobieństwo konwersji. Dla wydawców jest to gwarancja, że reklamy na ich stronach będą spójne z treścią i nieodrzutne dla czytelników. Warto dodać, że Google ciągle udoskonala i modyfikuje algorytmy AdSense w odpowiedzi na zmieniające się zachowania użytkowników i trendy w świecie reklamy cyfrowej, co czyni ten system jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi reklamowych na rynku.

Dlaczego wydawcy i blogerzy używają AdSense? Program AdSense zalety i wady

Google AdSense, od czasu jego debiutu, stało się jednym z najbardziej popularnych narzędzi do monetyzacji treści w sieci, głównie dzięki serii zalet, które oferuje. Przede wszystkim, AdSense pozwala na automatyczne dopasowywanie reklam do zawartości strony, co zwiększa szanse na kliknięcie przez czytelnika. Dla wielu blogerów i wydawców jest to kluczowe, gdyż eliminuje konieczność aktywnego poszukiwania reklamodawców i tworzenia własnych kampanii reklamowych. Ponadto, integracja z AdSense jest stosunkowo prosta, a system płatności jest jasny i przejrzysty.

Jednakże, AdSense nie jest pozbawione wad. Wielu wydawców skarży się na niskie stawki CPC (koszt za kliknięcie) w porównaniu z innymi platformami reklamowymi. Inni krytykują system za jego rygorystyczne zasady i polityki, które, jeśli nieprzestrzegane, mogą prowadzić do zawieszenia lub zamknięcia konta. Istnieje również obawa dotycząca przyszłości prywatności, gdyż Google zbiera informacje o użytkownikach w celu dostosowywania reklam, co niektórym może się nie podobać. Ostatnim, ale nie mniej ważnym problemem jest fakt, że strony bardzo zależne od AdSense mogą nagle znaleźć się w trudnej sytuacji finansowej, jeśli zmienią się algorytmy Google lub jeśli pojawią się konkurencyjne platformy. W skrócie, chociaż AdSense ma wiele zalet, które przyciągają wydawców, istnieje również wiele potencjalnych pułapek i problemów, które warto rozważyć.

AdSense dla początkujących

Mimo popularności i wielu ułatwień pozostaje wiele miejsca na naszą optymalizację. Poniższy tekst jest przygotowany z myślą o małych i dużych wydawcach, którzy chcą rozpocząć współpracę z Google AdSense. Pobieżne analizy wykazują wiele braków i niedomagań strategii stosowanych przez wydawców AdSense. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest analiza najczęstszych pytań zadawanych przez wydawców. Odpowiedzi pomogą Wam odpowiednio podejść do tematu optymalizacji AdSense.

AdSense dla początkujących
AdSense dla początkujących

Reklamy Google AdSense: czy jakość treści ma znaczenie?

Najlepszym sposobem na uzyskanie większej liczby kliknięć i zwiększenie przychodów z reklam jest tworzenie wartościowych treści dla odwiedzających. Generując dobrej jakości ruch, zwiększasz swoje szanse na uzyskanie kliknięć i przychodu. Poza tym zaufanie budowane przez wysokiej jakości treści zwiększa też zaufanie do pozostałych elementów strony czyli też do umieszczanych reklam.

Czym są dobre treści? Na to pytanie odpowiedziałem w artykule do którego linkuję w poprzednim zdaniu.

Znajdź odpowiednie słowa kluczowe dla swojej witryny

Integralną częścią procesu optymalizacji treści jest analiza słów kluczowych. Optymalizując witrynę pod kątem wyszukiwarek lub SEO, możesz łatwo zwiększyć ruch organiczny i dzięki temu też poprawić jakość swoich treści. Jeśli będą one odpowiadać na pytania i podążać za intencją użytkowników będą również angażujące. Co za tym idzie system Google AdSense będzie miał ułatwioną pracę nad dopasowaniem reklam.

Zauważyłem korelację pomiędzy zoptymalizowanymi stronami pod kątem SEO a ich efektywnością w AdSense. Im reklama jest bardziej optymalna tym współczynnik eCPC jest wyższy.

Jakie są najpopularniejsze rozmiary reklam AdSense?

Najpopularniejsze rozmiary kreacji reklamowych programu google adsense niekoniecznie są najlepsze pod względem przychodów. Najlepsze pod tym względem są te konkurencyjne, gdzie reklamodawcy wysoko bidują w licytacjach.

Popularne rozmiary reklam AdSense:

 • Duży prostokąt 336 x 280
 • Średni prostokąt 300 x 250
 • Tabela liderów 728 x 90
 • 300 x 600 pół strony
 • Duży baner mobilny 320 x 100

Warto pamiętając, też o tych niszowych rozmiarach kreacji, które mogą również być atrakcyjne.

Typy reklam programu Google AdSense:

 • Reklamy elastyczne display w Twojej witrynie będą się dopasowywać do układu danej strony.
 • Jednostki reklamowe display o stałych rozmiarach mogą ograniczać liczbę dostępnych reklam i przez to obniżać zarobki w porównaniu z elastycznymi jednostkami reklamowymi
 •  In-Feed ten typ reklamy dopasuje się do wyglądu Twojej strony. Będą wyświetlane pomiędzy postami lub produktami w listach.
 • In-Article będą się wyświetlały wewnątrz artykułów. Zawartość reklam będą dopasowane do treści artykułu.
Typy reklam AdSense
Typy reklam AdSense

Badania przedstawione w konto google sugerują, że wyświetlanie mniejszej liczby reklam może faktycznie zwiększyć przychody. Dzieje się to tak tylko wtedy, gdy odbywa się to na podstawie danych, a nie subiektywnych opinii. Warto zatem przeprowadzać testy i analizować ich wyniki. Na podstawie danych podejmować decyzje.

Dobrze też jest używać reklam tekstowych i graficznych. Ograniczenie typów reklam do jednego typu może realnie ograniczyć ilość przychodów.

Gdzie umieszczać reklamy AdSense?

Jeśli chodzi o umieszczanie reklam, dobrą praktyką jest umieszczanie ich w dobrze widocznym obszarze witryny, na który odwiedzający zwracają większą uwagę. Warto testować różne lokalizacje. W kolejnych punktach podałem rekomendacje jak to robić.

Poniżej zamieściłem porady dla użytkowników WordPress:

Strona główna:

Aby zwiększyć współczynnik klikalności (CTR), Google zaleca stosowanie graficznej kreacji reklamowej o wymiarach 728 × 90 poniżej głównego paska nawigacji.

W zależności od długości strony możesz również użyć pionowej jednostki reklamowej o tym samym rozmiarze (728 × 90) na środku lub na końcu strony głównej. Przetestuj różne jednostki reklamowe-szeroki wieżowiec 160 × 600 lub średni prostokąt 300 × 250 na pasku bocznym.

Strona blogu

Umieść jednostkę reklamową 336 × 280 u góry artykułu. Użyj podobnej jednostki reklamowej na końcu postu przed sekcją komentarzy.
Podobnie jak na stronie głównej, umieść szeroki wieżowiec 160 × 600 lub średni prostokąt 300 × 250 na pasku bocznym.

Aby zwiększyć zarobki z AdSense, styl i rozmiar reklam mogą oznaczać różnicę między reklamami, które odwiedzający zauważą i klikną, a reklamami, które zostaną pominięte.

Gdzie wkleić kod adsense?

Zainstalowanie kodu AdSense na swojej stronie może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości jest całkiem proste! Wystarczy, że najpierw założysz konto AdSense, a następnie wygenerujesz kod.

<head> kod adsense </head>?

Kiedy już to zrobisz, umieść go w kodzie HTML swojej witryny.

Po zapisaniu strony obejrzyj ją w przeglądarce, by upewnić się, że wszystko wygląda jak należy, a kiedy jeśli tak, naciśnij przycisk “opublikuj”!

Jaki jest idealny rozkład reklam?

Stworzenie idealnego rozmieszczenia reklam jest kluczowe dla optymalizacji przychodów z reklam przy jednoczesnym zapewnieniu przyjaznego użytkownikowi UX. Dikshant Joshi, dyrektor ds. rozwoju wydawców w AdPushup, mówi o tym, jak upewnić się, że Twoje reklamy nie naruszają zasad Google AdSense.

Na urządzeniach mobilnych reklama AdSense 320×100 powinna być umieszczona powyżej lini pierwszego widoku, aby zapewnić całkowitą widoczność dla wszystkich użytkowników. Podobnie w przypadku komputerów stacjonarnych zaleca się stosowanie reklam pionowych, a konkretnie jednostek 300×600, które są popularne wśród reklamodawców chcących zwiększyć świadomość marki. Nie zapominaj jednak o najważniejszej części: treści! Twoja strategia umieszczania reklam powinna uzupełniać świetne treści prezentowane w taki sposób, żeby czytelnicy byli zaangażowani.

Mobile First w AdSense

W dzisiejszej mobilnej erze, tworząc treści i strategie reklamowe, należy myśleć “mobile first”. Ponieważ większość użytkowników wychodzi ze strony, jeśli jej ładowanie trwa dłużej niż trzy sekundy, szybkość działania urządzeń mobilnych powinna być optymalizowana w pierwszej kolejności, a inne cele dopiero później.

Ponadto przychody Google AdSense mogą wzrosnąć dzięki zastosowaniu responsywnych jednostek reklamowych, które są dostosowane do różnych rozmiarów ekranu, oraz dzięki oddzieleniu treści od reklam. Dlatego poświęć trochę czasu na opracowanie strategii “mobile-first”, by zapewnić użytkownikom optymalne wrażenia z korzystania z urządzeń mobilnych i jednocześnie zwiększyć przychody z Google AdSense.

Dbaj o jakość w AdSense

Dobrej jakości reklamy są ważne dla kont Google AdSense i istnieje kilka wskazówek, których powinieneś przestrzegać, by mieć pewność, że Twoje reklamy spełniają swoją rolę. Pomyśl o doświadczeniach użytkowników – nie zaśmiecaj bezkrytycznie swojej strony reklamami i upewnij się, że dostarczasz im dobrych treści.

Ważne jest też, by upewnić się, że układy reklam nie są mylące lub wprowadzające w błąd, w przeciwnym razie Twoje konto może zostać zawieszone. Wdrożenie narzędzi takich jak Google Analytics może pomóc ci w monitorowaniu jakości ruchu i źródeł. Dodatkowo skorzystaj z nowej podstrony Ad balance w sekcji Moje reklamy w pulpicie AdSense, która pomoże Ci ograniczyć liczbę wyświetlanych reklam, gwarantując jednocześnie wyświetlanie tylko tych najlepiej działających. Wprowadzając te proste zmiany, będziesz w stanie znacząco podnieść swoje zarobki!

Jak ulepszyć strategię treści?

Popraw czytelność: ograniczając akapity do 7 zdań, utrzymując szerokość między 700 a 800 pikseli i organizując treść za pomocą nagłówków i podtytułów.

Twórz ponadczasowe treści: tworząc jakościowe treści, które nie tracą na wartości z upływem czasu gwarantujesz sobie stały dopływ użytkowników do strony. Podczas gdy omawianie popularnych tematów może przynieść natychmiastowy zwrot, to bardziej treściwe treści zapewnią Twój organiczny (czytaj: zrównoważony) ruch w funkcji czasu.

Bądź konsekwentny: Witryny, które publikują treści dobrej jakości, często zyskują przewagę w wynikach wyszukiwania, a jednocześnie są lepiej zapamiętywane przez odbiorców. Utwórz kalendarz wydawniczy dla swojej witryny i trzymaj się go.

Ludzie codziennie oglądają miliardy godzin filmów tylko w YouTube. Jest to forma korzystania z treści, która stawia użytkownikowi mniejsze wymagania poznawcze. Włącz wideo do swojej strategii dotyczącej treści, aby zwiększyć czas spędzany przez użytkowników w Twojej witrynie i zwiększyć świadomość marki.

Połącz swoje konta AdSense i Analytics: aby uzyskać dostęp do raportów Grupy treści i Strony docelowej. Pomogą Ci one zidentyfikować motywy, które najlepiej pasują do Twoich odbiorców, oraz strony, na które trafiają najczęściej.

Wykorzystaj informacje z dwóch powyższych raportów oraz karty Dane demograficzne i Zainteresowania w swoim raporcie analitycznym, aby sformułować wiarygodne założenia dotyczące przeciętnego użytkownika — jego zainteresowań, upodobań i antypatii — a następnie uwzględnij te wnioski w swoim kalendarzu treści.

Style reklamowe w AdSense

Wybierając style reklam, Twoim celem powinno być zwiększenie ich widoczności i zmniejszenie efektu tzw. ślepoty reklamowej.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, Google zaleca stosowanie kolorów tekstu reklamy i linków, które masz na swojej stronie.

Jeśli chodzi o tworzenie stylów reklam, istnieją trzy popularne techniki, które zwiększają liczbę kliknięć.

 • Blend: w przypadku jednostek reklamowych użyj tego samego koloru obramowań i tła, co ma strona
 • Complement: używaj kolorów, które już istnieją w witrynie, ale nie pasują do tła i obramowań tam, gdzie są umieszczone reklamy
 • Contrast: w przypadku jednostek reklamowych wybierz kolory wyróżniające się na tle Twojej witryny.

Zarządzaj reklamami za pomocą wtyczki

W artykule o najlepszych systemach CMS obsiałem grupę tych najpopularniejszych. Aby ułatwić zarządzanie reklamami AdSense, możesz użyć wtyczek dostępnych dla poszczególnych systemów.

Najpopularniejsze wtyczki do AdSense:

Czy używać filtrów AdSense?

Filtry raczej nie wpływają na wzrost zarobków, ale mogą pomóc wydawcom odfiltrować określone typy reklam, które są nieoptymalne.
Zaleca się, aby wydawcy ograniczyli użycie filtrów.

Zgodność z zasadami regulaminu Google

Warto pamiętać, by nie ukrywać reklam. Reklamy powinny wyglądać jak reklamy. Zbytnie dopasowanie ich do wyglądu naszej strony i sztuczne generowanie klików na dłuższą metę jest nieefektywną strategią. Wprowadzanie w błąd co do miejsca umieszczania reklam to też nierekomendowana taktyka. Umieszczanie reklam w pobliżu przycisków i nawigacji będzie generować fałszywe kliknięcia. W najgorszym przypadku będzie to mogło skutkować banem.

Kolejną nieakceptowalną praktyką jest zachęcanie do kliknięć w reklamy. Wszelkie tego typu praktyki prędzej czy później zostaną wykryte i mogą doprowadzić do blokady konta AdSense.

Poza zasadami i regulaminem Google, upewnij się, że reklamy nie zakłócają konsumpcji treści Twojego serwisu. Każda taka sytuacja negatywnie wpływa na odbiór Twoich treści.

Testowanie zwiększa zarobki z reklam AdSense

Testy A / B mogą pomóc wydawcom w uzyskaniu pewnej wiedzy na temat upodobań użytkowników. Niemniej w trakcie testów warto zastosować porównywalne warunki i przeprowadzać jak najprostsze testy dające jasny obraz i ułatwiające wybór.

Zrozumienie, którzy użytkownicy wolą wersję testową A, a którzy wolą wariant B, pozwoli przygotować odpowiednie bardziej spersonalizowane serwowanie reklam. W testowaniu może nam pomóc marketing automation. Narzędzie tego typu rozpoznają klientów naszej strony i użytkowników nowych. Na podstawie dodatkowych danych gromadzonych w CRM możemy spersonalizować wyświetlanie reklam. Ich lokalizacja może zależeć nie od przypadku, lecz od segmentacji. Klienci rozpoznani jako ci, którzy mają niechęć do reklam, otrzymają zminimalizowaną ilość reklam. Użytkownicy, którzy aktywnie klikają w reklamy, mogą mieć serwowane więcej reklam.

Alternatywy dla Google AdSense

Chociaż Google AdSense jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do monetyzacji treści w sieci, istnieje wiele alternatywnych platform reklamowych, które oferują różnorodne funkcje i korzyści. Jednym z głównych konkurentów AdSense jest Media.net, który jest wspierany przez Yahoo! i Bing. Podobnie jak AdSense, Media.net oferuje kontekstowe reklamy, ale charakteryzuje się nieco innym interfejsem użytkownika i podejściem do dopasowywania reklam.

Infolinks to kolejna platforma, która innowacyjnie wykorzystuje “in-text” reklamy, przekształcając wybrane słowa kluczowe w teksty strony w linki reklamowe. Choć jest to subtelniejsza forma reklamy, może być skuteczna w odpowiednich kontekstach.

RevContent i Taboola są przykładami platform specjalizujących się w reklamach typu “native”. Oferują one treści sponsorowane, które naturalnie mieszczą się w strumieniu treści użytkownika, dając wrażenie, że są one częścią naturalnej zawartości strony.

Dla tych, którzy poszukują bardziej niszowych rozwiązań, BuySellAds oferuje bezpośrednią platformę dla wydawców i reklamodawców do zakupu i sprzedaży przestrzeni reklamowej.

Ostatnio znaczący wzrost popularności odnotowują również sieci afiliacyjne, takie jak ClickBank czy Commission Junction, które pozwalają wydawcom promować produkty i otrzymywać prowizje za każdą dokonaną sprzedaż.

Podsumowując, choć Google AdSense jest wiodącym graczem na rynku, istnieje wiele alternatywnych platform reklamowych, które wydawcy mogą rozważyć w zależności od specyfiki ich treści i preferencji. Każda z tych platform ma swoje unikalne zalety i możliwości, które mogą lepiej pasować do określonych typów stron lub celów monetyzacyjnych.

Jak wypłacić pieniądze z AdSense

System wypłat w Google AdSense jest jednym z kluczowych aspektów, które przyciągają do niego wydawców. Po pierwsze, jego przejrzystość i regularność w realizacji wypłat budują zaufanie użytkowników. Google dokonuje wypłat dla wydawców na miesięcznej bazie. Jeśli wydawca osiągnie określony próg wypłaty do końca miesiąca rozliczeniowego, jego płatność jest przetwarzana w następnym miesiącu. Wypłaty zwykle są realizowane między 21 a 26 dniem każdego miesiąca, pod warunkiem spełnienia warunków.

Co do minimalnych kwot do wypłaty, wartości te mogą się różnić w zależności od kraju wydawcy. Na przykład, dla wielu krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, minimalna kwota do wypłaty wynosi 100 dolarów. Jeśli saldo wydawcy nie osiągnie minimalnej kwoty do wypłaty, środki te zostaną przekazane na kolejny miesiąc, aż osiągną wymaganą sumę. Ważne jest też, by wydawcy pamiętali o konieczności podania wszystkich wymaganych informacji podatkowych oraz danych bankowych przed pierwszą wypłatą. Google AdSense oferuje kilka metod wypłaty, w tym czeki, przelewy bankowe oraz inne metody, które mogą być dostępne w zależności od lokalizacji wydawcy. Konfigurując preferencje wypłat, warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi opcjami i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie.

Alternatywne rozwiązania

Chociaż Google AdSense jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do monetyzacji treści w sieci, istnieje wiele alternatywnych platform reklamowych, które oferują różnorodne funkcje i korzyści. Jednym z głównych konkurentów AdSense jest Media.net, który jest wspierany przez Yahoo! i Bing. Podobnie jak AdSense, Media.net oferuje kontekstowe reklamy, ale charakteryzuje się nieco innym interfejsem użytkownika i podejściem do dopasowywania reklam.

Infolinks to kolejna platforma, która innowacyjnie wykorzystuje “in-text” reklamy, przekształcając wybrane słowa kluczowe w teksty strony w linki reklamowe. Choć jest to subtelniejsza forma reklamy, może być skuteczna w odpowiednich kontekstach.

RevContent i Taboola są przykładami platform specjalizujących się w reklamach typu “native”. Oferują one treści sponsorowane, które naturalnie mieszczą się w strumieniu treści użytkownika, dając wrażenie, że są one częścią naturalnej zawartości strony.

Dla tych, którzy poszukują bardziej niszowych rozwiązań, BuySellAds oferuje bezpośrednią platformę dla wydawców i reklamodawców do zakupu i sprzedaży przestrzeni reklamowej.

Ostatnio znaczący wzrost popularności odnotowują również sieci afiliacyjne, takie jak ClickBank czy Commission Junction, które pozwalają wydawcom promować produkty i otrzymywać prowizje za każdą dokonaną sprzedaż.

Podsumowując, choć Google AdSense jest wiodącym graczem na rynku, istnieje wiele alternatywnych platform reklamowych, które wydawcy mogą rozważyć w zależności od specyfiki ich treści i preferencji. Każda z tych platform ma swoje unikalne zalety i możliwości, które mogą lepiej pasować do określonych typów stron lub celów monetyzacyjnych.

FAQ

 1. Czy możesz utrzymać się z AdSense?

  Oczywiście, że tak. Program adsense jest nadal bardzo dochodowy i można na nim zarobić

 2. Czym są naruszenia AdSense?

  Umieszczanie reklam w treściach naruszających prawa autorskie, w rezultacie naruszysz zasady Adsense. W przypadku serwisów muzycznych zawierających filmy chronione prawami autorskimi należy unikać wyświetlania reklam za pośrednictwem Adsense.

 3. Co to jest nieprawidłowa aktywność w AdSense?

  Obejmuje one kliknięcia lub wyświetlenia, które sztucznie zawyżają koszty reklamodawcy lub zarobki wydawcy. Zarówno celowe oszustwo, jak i przypadkowe kliknięcia są uważane za nieprawidłowy ruch.

 4. Ile można zarobić na AdSense?

  Generowanie większych źróbków w AdSense Google może wydawać się trudnym zadaniem. To, ile możesz zarobić na AdSense, zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj umieszczanych reklam i ilość ruchu na twojej stronie. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej osób trafia na Twoją stronę, tym więcej możesz zarobić dzięki AdSense. Dodatkowo warto zauważyć, że niektóre rodzaje reklam, takie jak wideo i reklamy display, są bardziej opłacalne niż reklamy tekstowe. Wreszcie, jeśli skupisz się na tworzeniu wysokiej jakości treści, możesz być pewny, że te treści wygenerują Ci więcej niż te niskiej jakości treści. Wysokiej jakości treści przykuwają uwagę ludzi i pomagają zwiększyć przychody.

 5. Jak połączyć Google AdSense z YouTube?

  Podłączenie konta AdSense do YouTube jest bardzo proste. Zajmuje tylko kilka minut! Najpierw musisz połączyć swoje konta Google i YouTube, a następnie przejść do strony “Monetyzacja” w YouTube Creator Studio. Kiedy klikniesz “Zacznij”, zostaniesz poproszony o podanie swojego identyfikatora AdSense lub, mówiąc prościej, adresu URL powiązanego z Twoim kontem AdSense. To wszystko. Po połączeniu obu kont reklamy zaczną automatycznie pojawiać się na Twoich filmach.

 6. Jak wypłacić pieniądze z adsense?

  Chcesz wypłacić pieniądze z AdSense? Pierwszym krokiem jest ustawienie metody płatności. Przejdź do zakładki Płatności na swoim koncie AdSense i kliknij “Zarządzaj ustawieniami”. Stamtąd będziesz musiał wprowadzić kilka szczegółów, aby skonfigurować nową metodę płatności. Kiedy już je zapiszesz, wróć do zakładki Płatności i kliknij ‘Zażądaj zapłaty’. Jeśli wszystko poszło gładko, powinieneś móc wypłacić swoje zarobki niemal natychmiast!

Podsumowanie

Reklamy AdSense to dobry sposób na zarabianie pieniędzy w internecie. Warto jednak poświęcić czas by zoptymalizować wyświetlanie reklam i zoptymalizować treści w serwisie. Te dwa elementy pozwolą nam wykorzystać potencjał naszej strony w maksymalny sposób. Zarabianie na AdSense to dobry początek na budowanie biznesu opartego na przychodach generowanych z Twojej strony WWW lub bloga.

Artykuł uaktualniony 9 miesięcy

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

4 Comments

 1. Kamil pisze:

  Ja właśnie nigdy nie wiedziałem jaka jest zasada działania Testów A / B a tutaj znalazłem wyjaśnienie 🙂

 2. Sonka pisze:

  Obecnie na adsense praktycznie nic się nie da zagrabić. Wyświetlenia stron rosną a zarobki na nich od lat spadają. Na wielu stronach wycofałem adsense bo nie ma sensu zaśmiecać stron jak one nic nie zarabiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *