Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

2/5 - (2 ocen)

Na poniższym wykresie widać hegemonię google jesli chodzi o wyszukiwarki w Polsce

Statista Bing w Polsce. Jak dodać stronę do Bing?
Statista Bing w Polsce

Zastanawiasz się jak dodać stronę do Bing? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Niemniej warto rozważyć dodanie naszej strony do Bing.com, gdzie możemy wygenerować dodatkowy ruch i sprzedaż. Z doświadczenia wiem, że każdy nowy klik, jaki wygenerowany jest przez wyszukiwarkę jest więcej wart niż kliki z innych kanałów.

Co to jest wyszukiwarka Bing?

Na pierwszy rzut oka Bing może wydawać się bardzo podobny do Google, najpopularniejszej obecnie wyszukiwarki. Istnieją jednak pewne istotne różnice i kluczowe funkcje, które odróżniają Bing od Google i sprawiają, że jest on realną alternatywą dla osób szukających czegoś nowego. Na początek, w przeciwieństwie do Google, który jest głównie dostępny poprzez swoją stronę internetową, Bing ma również aplikacje dostępne zarówno dla urządzeń z systemem iOS i Android.

Ponadto, ponieważ można mieć dostęp do niego za pomocą dowolnej przeglądarki na dowolnym urządzeniu, jest to świetny wybór, czy jesteś w domu na laptopie lub w podróży, czy korzystasz z telefonu komórkowego. Wreszcie, dzięki eleganckiemu i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, Bing oferuje przyjemne doświadczenie użytkownikom w trakcie wyszukiwania. Dlaczego więc nie spróbować Bing? Niezależnie od tego, czy chcesz poznać inne opcje wyszukiwania, czy po prostu chcesz zobaczyć, o co tyle szumu, ta innowacyjna wyszukiwarka może być tym, czego szukałeś!

Jak dodać stronę do Bing webmaster tools.

BingWebmasterTool
BingWebmasterTool
 • Przejdź do Narzędzi dla webmasterów, wpisz adres URL swojej witryny w polu „Dodaj witrynę”.
 • Wpisz adres URL mapy witryny. Jeśli dodajesz swoją witrynę pierwszy raz i nie wiesz nic o tym, kiedy ruch w witrynie jest największy, wybierz opcję domyślną.
BingAddSitemap
BingAddSitemap
 • Kliknij „Dodaj”.
 • W „Opcji 2” skopiuj kod metatagu.
 • Dodaj metatag Bing do kodu strony bezpośrednio lub przez Google Tag Manager.
BingCodeVerification
BingCodeVerification
 • Jesli masz stronę postawiona na WordPress i masz Yoast zaloguj się do swojej witryny WordPress. Po zalogowaniu będziesz w swoim „Pulpicie nawigacyjnym”. Po lewej stronie zobaczysz menu. W tym menu kliknij „SEO”. Ustawienia „SEO” zostaną rozwinięte, zapewniając dodatkowe opcje. Kliknij „Ogólne” i kliknij kartę „Narzędzia dla webmasterów”, dodaj kod w polu „Kod weryfikacyjny”.
 • Kliknij „Zapisz zmiany”.
 • Wróć do Bing Webmaster Tools i kliknij „Weryfikuj”. Jeśli wszystko poszło dobrze, od tego momentu będziesz mógł obserwowac wyniki swojej strony w wynikach Bing.

Czym różni się Bing od Google?

Chociaż zarówno Bing, jak i Google są wyszukiwarkami, różnią się od siebie pod wieloma względami. Być może największą różnicą jest ich wygląd i interfejs. Dzięki czystej, minimalnej konstrukcji Google jest uwielbiane przez wielu za łatwość nawigacji i prostotę obsługi. W przeciwieństwie do niego Bing jest znany z bardziej krzykliwej strony głównej, często zawierającej przyciągające wzrok zdjęcia lub linki do najnowszych wiadomości.

Co więcej, podczas gdy obie wyszukiwarki oferują prosty pasek wyszukiwania, który można łatwo znaleźć na stronie głównej, rozmieszczenie i wygląd tych pasków jest nieco inny. Podczas gdy pasek Google jest prosty i centralny, pasek Binga wydaje się celowo niecentralny, jakby chciał się wyróżnić z tłumu. Dodatkowo Bing ma również dostosowywaną stronę główną, która daje użytkownikom większą kontrolę nad ich doświadczeniem wyszukiwania. Ogólnie rzecz biorąc, chociaż istnieje wiele podobieństw między Bing i Google jako wyszukiwarki, ich różnice sprawiają, że każda z nich jest atrakcyjny na swój sposób.

Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma wyszukiwarkami jest jakość i różnorodność podawanych treści. Google wyprzedza Bing, jeśli chodzi o trafność odpowiedzi i rozumienie intencji, jakie kryją się za poszczególnymi zapytaniami. Dzięki bardzo zróżnicowanym informacjom wyświetlanym w wynikach pokrywa większą część potrzeb użytkowników.

Zastanawiasz się jak dodać stronę do Google? Polecam ten artykuł.

Jak dodać stronę do Bing: Historia

Wyszukiwarka została uruchomiona w 2009 roku przez amerykańską firmę Microsoft Corporation.

Poprzednia wyszukiwarka Microsoft, Live Search, od czasu jej wydania w 2006 r. konsekwentnie starała się wyprzedzić Google Inc. Microsoft miał nadzieję zmienić układ sił rynku wyszukiwarek wraz z wydaniem Bing. Nowy „silnik decyzyjny” zaprojektowany do wyświetlania większej liczby pobranych informacji na stronach wyszukiwania miał skutecznie rywalizować z Google. Zmiana miała za zadanie umożliwić podejmowanie bardziej świadomych decyzji użytkownikom. Bing wyświetlał również podobne wyszukiwania i poprzednie wyszukiwania użytkownika po lewej stronie strony.

W lipcu 2009 r. Osiągnięto porozumienie, w którym Yahoo zaczęło używać Bing do na swoim portalu. Umowa Microsoft-Yahoo miała trwać 10 lat. Do Dziś ta współpraca trwa i silnik wyszukiwania Bing jest w użyciu przez Yahoo

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

1 Comment

 1. Hydro-solid pisze:

  Przydatny artykuł. Niestety mało ludzi korzysta z BING w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *