Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

Jak dodać stronę do Bing.com i Yahoo.com

Artykuł uaktualniony 10 miesięcy

Na poniższym wykresie widać hegemonię google jesli chodzi o wyszukiwarki w Polsce(98%).

Niemniej warto rozważyć dodanie naszej strony do Bing.com, gdzie możemy wygenerować dodatkowy ruch i sprzedaż. Z doświadczenia wiem że każdy nowy klik jaki wygenerowany jest przez wyszukiwarkę jest więcej wart niż kliki z innych kanałów

Jak dodać stronę do Bing webmaster tools.

BingWebmasterTool
BingWebmasterTool
 • Przejdź do Narzędzi dla webmasterów, wpisz adres URL swojej witryny w polu „Dodaj witrynę”.
 • Wpisz adres URL mapy witryny. Jeśli dodajesz swoją witrynę pierwszy raz i nie wiesz nic o tym, kiedy ruch w witrynie jest największy, wybierz opcję domyślną.
BingAddSitemap
BingAddSitemap
 • Kliknij „Dodaj”.
 • W „Opcji 2” skopiuj kod metatagu.
 • Dodaj metatag Bing do kodu strony bezpośrednio lub przez Google Tag Manager.
BingCodeVerification
BingCodeVerification
 • Jesli masz stronę postawiona na WordPress i masz Yoast zaloguj się do swojej witryny WordPress. Po zalogowaniu będziesz w swoim „Pulpicie nawigacyjnym”. Po lewej stronie zobaczysz menu. W tym menu kliknij „SEO”. Ustawienia „SEO” zostaną rozwinięte, zapewniając dodatkowe opcje. Kliknij „Ogólne” i kliknij kartę „Narzędzia dla webmasterów”, dodaj kod w polu „Kod weryfikacyjny”.
 • Kliknij „Zapisz zmiany”.
 • Wróć do Bing Webmaster Tools i kliknij „Weryfikuj”. Jeśli wszystko poszło dobrze, od tego momentu będziesz mógł obserwowac wyniki swojej strony w wynikach Bing.

Historia

Wyszukiwarka została uruchomiona w 2009 roku przez amerykańską firmę Microsoft Corporation.

Poprzednia wyszukiwarka Microsoft, Live Search, od czasu jej wydania w 2006 r. konsekwentnie starałą sie wyprzedzić Google Inc. Microsoft miał nadzieję zmienić układ sił rynku wyszukiwarek wraz z wydaniem Bing. Nowy „silnik decyzyjny” zaprojektowany do wyświetlania większej liczby pobranych informacji na stronach wyszukiwania miał skutecznie rywalizować z Google. Zmiana miała za zadanie umożliwić podejmowanie bardziej świadomych decyzji użytkownikom. Bing wyświetlał również podobne wyszukiwania i poprzednie wyszukiwania użytkownika po lewej stronie strony.

W lipcu 2009 r. Osiągnięto porozumienie, w którym Yahoo zaczęło używać Bing do na swoim portalu. Umowa Microsoft-Yahoo miała trwać 10 lat. Do Dziś ta współpraca trwa i silnik wyszukiwania Bing jest w użyciu przez Yahoo

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

1 Comment

 1. Hydro-solid pisze:

  Przydatny artykuł. Niestety mało ludzi korzysta z BING w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.