Content Marketing

content marketing

Co to jest Content Marketing?

Content Marketing jest to umiejętność, budowy zainteresowania poprzez stosowanie różnych form i kanałów komunikacji, używając odpowiednio dopasowanego języka do wyselekcjonowanych odbiorców zwanych często personą.

Kluczem do właściwej komunikacji jest dobór odpowiedniego języka, czasu, kontekstu i przede wszystkim kanału. Content Marketing wymaga subtelności, cierpliwości i pokory w przekazywaniu komunikatu naszym rozmówcom. Digital umożliwia nam pełną kontrolę i mierzalność podejmowanych działań. Dzięki czemu Content może nam służyć nie tylko do komunikowania się ale również być doskonałym kanałem sprzedażowym.

Co to jest Content?

Aby dobrze zrozumieć istotę Content warto sięgnąć głęboko do historii naszej cywilizacji. Większość skoków cywilizacyjnych związana była z komunikacją, contentem, możliwością magazynowania i propagacji treści. Kolejno mowa, język, pismo, druk w końcu Internet umożliwiały wymianę informacji, szerzenie idei a w efekcie, rozwój w tępię wprost proporcjonalnym do zasięgu i dostępności tegoż contentu.

Content przybiera różne formy, łączy się w wiele różnych konstelacji. Zwykły tekst jest najsilniejszym narzędziem w rekach specjalisty SEO, CopyWrittera a w większej skali może stać się narzędziem perswazji, kuszenia klienta, przekonywania a w skrajnych przypadkach, narzędziem propagandy i manipulacji w rękach polityków czy celebrytów. Jeśli do tekstu dołączymy wideo, obrazy otrzymamy kompletną paletę form. Na końcu ostatni ale najważniejszy element czyli emocje dopełniają listę niezbędnych składników.

Oczywiście treści i komunikacja zmieniały się w ciągu stuleci. Nie mniej, cele pozostają te same. Naszym zadaniem jest skupienie się na celach marketingowych treści. Komunikacji pomiędzy sprzedającym a kupującym i vice versa.

Odpowiadając na pytanie co to jest Content Marketing, pozwoliłem sobie na popełnienie własnej definicji:

Content Marketing to tygiel emocji pomieszanych z informacjami, wypowiadanych wprost lub ukradkiem, przybierający formy obrazu, języka, tekstu i komunikowanymi poprzez dopasowane kanały wybranej grupie odbiorców w celu poinformowania, przekonania lub zindoktrynowania tejże grupy.

Czy SEO może mieć negatywny wpływ na strategię Contentową?