Wtyczki SEO do Drupal

Wtyczki SEO do Drupal

Wtyczki SEO do Drupal

Oceń Nas post

Drupal jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS na świecie. Sam w sobie jest dobrze przygotowaną platformą do działań optymalizacyjnych pod kątem wyszulkiwarek takich jak Google, Bing, Yandex czy Baidu.

Niemniej jest kilka obszarów w obszarze SEO, które wymagają dodatkowych rozszerzeń. Poniżej zamieszczam listę rekomendowanych przez mnie dodatków do Drupal

Więcej na temat tego co to jest SEO.

Real-time SEO for Drupal (oparte na YoastSEO.js)

Real-time SEO for Drupal jest pierwszym dodatkiem, jaki rekomenduję jako pierwszą i najważniejszy dodatek do Drupala. Jak możesz zauważyć wtyczka opiera się na tehnologii YoastSEO.js. Jest bardzo dobrym dodatkiem, który umożliwia analizowanie w czasie rzeczywistym poziomu optymalizacji napisanego artykułu. Podobnie jak w przypadki Yoast dla WordPress dostarcza opcję rekomendacji poprawek dla tekstu. Optymalizacja opiera się na strategii słów kluczowych. Treści są optymalizowane pod kątem wybranych słów kluczowych.

Moduł jest oparty na YoastSEO.js co nie oznacza, że formalnie jest powiązany z holenderską firmą Yoast.

Najważniejsze funkcjonalności Real-time SEO for Drupal :

Moduł sprawdza automatycznie, czy twoje posty są wystarczająco długie, Czy napisałeś opis meta i czy te metadane zawierają słowo kluczowe. Analizuje hierarchię treści.

Sciągnij dodatek

Wtyczki SEO Drupal Metatag

Kolejnym ważnym dodatkiem SEO do Drupal jest Metatag. jest to proste narzędzie służące do zarządzanie metaznacznikami naszej strony. co prawda znaczenie meta znaczników nie jest tak istotne jak bywało to kilka lat temu, nie mniej warto mieć dobrze przygotowane metaznaczniki dla poszczególnych podstron naszego serwisu.

Metatag obsługuje metatagi, takie jak Open Graph na Facebooku i Twitter Cards. Meta znaczniki te kontrolują sposób wyświetlania twoich treści. Znacząco ułatwia to proces dzielenia się artykułami w wymienionych narzędziach Social Media.

Więcej informacji

Wtyczki SEO Drupal Pathauto

Pathauto jest prostą wtyczką, która w automatyczny sposób zmienia linki z niezrozumiałych i trudnych do zapamiętania na linki łatwe do odczytania aoraz przyjazne dla wyszukiwarki.

Dla przykładu zamienia https://marcinkordowski.com/node/1234 na https://marcinkordowski.com/google-search-console/

Więcej informacji

Image Optimize (or ImageAPI Optimize)

Kolejnym narzędziem które warto używac jest Image Optimize.

ImageAPI Optimize pozwala na użycie preferowanego zestawu narzędzi i optymalizację (bezstratnie) obrazów. Na podstawie listy rekomendacji wyszukiwarek widzimy, że obrazy jakie używane są na stronie, muszą być zoptymalizowane pod kątem lepszego czasu ładowania. Po dodaniu tego modułu czas ładowania znacząco spadnie.

To jak zmniejszy się rozmiar, różni się w zależności od wielkości jaką ma oryginalny obraz, zwykle pomiędzy 10-30 KB, jeśli obraz nie został wcześniej zoptymalizowany. Wszystkie optymalizacje są bezstratne, ale metadane są usuwane.

Najważniejszcze cechy to:

  • Bezstratna optymalizacja
  • Działa z każdym zestawem narzędzi (GD lub Imagemagick)

Więcej informacji

Kolejne wtyczki wkrótce…

Artykuł uaktualniony 1 rok

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *