News: Data Gran AI

Data Gran AI

Ostatnia modyfikacja

Optymalizacja kampanii reklamowych z użyciem Data Gran

Kolejny krok w kierunku optymalizacji kampanii Facebook, Instagram (i wkrótce Google) wykonała Data Gran uruchamiając narzędzie działające w oparciu o sztuczną inteligencję (AI).

AdOptimizer albowiem tak właśnie nazywa się narzędzie automatycznie testuje dziesiątki kombinacji reklam i targetów określając i kierując budżet dla najlepiej performujących. Nowością jednak jest, iż narzędzie korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji i machine learning’u w celu wskazania optymalnych kombinacji kreacja – target i określania parametrów spośród ponad 2000 dostępnych w serwisie Facebook i Instagram.

Według przyjętego modelu, reklamodawcy przesyłają zdjęcia oraz wskazują odbiorców, kanały i urządzenia, na których mają być realizowane kampanie.

Następnie system tworzy zestaw 50-ciu reklam według założonych parametrów targetowych i wyświetla je przez jeden dzień.

W kolejnym kroku, dzięki kolekcjonowaniu informacji na temat wolumenu kliknięć urządzeń, na których wykonano akcję oraz użytkowników, którzy je wykonali algorytmy AI budują modele predykcyjne dla najlepszych kombinacji kreacja – target.

Generalnie pomysł nie jest niczym ekstremalnie nowym, polega na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w celu znacznego skrócenia okresów testowania i uzyskania lepszych wyników przy niższych kosztach i obniżaniu stawek.

Digital Consultant Marcin Kordowski > AI > News: Data Gran AI