Najlepsze narzędzia do webinarów w 2023 r.

Najlepsze narzędzia do webinarów w 2021r

Najlepsze narzędzia do webinarów w 2021r

4.6/5 - (10 ocen)

Najlepsze narzędzia do webinarów w 21 to temat wielu dyskusji postarałem się przejęć rozwiązania które mogą Ci pomóc w ich swobodnym prowadzeniu. Raport przygotowany przez Demand Gen “Webinar Strategy” podaje, że 77% marketerów korzysta z webinarów, by wygenerować leady. Większość firm przyznaje, że webinary są dla nich pomocne przynajmniej w części codziennych operacji. 

Polecamy nasze webinary SEO

Rzecz jasna, webinar webinarowi nierówny. Liczy się nie tylko content, ale też strona techniczna. Nawet najciekawszy mówca nie utrzyma uwagi słuchaczy, jeśli platforma nie będzie wystarczająco stabilna.

Ranking: narzędzia do spotkań online, platforma do webinarów

NarzędzieCenaOcena G2.com
Zoom139.90$ za rokimage 46
ClickMeeting 25$ za miesiącimage 45
WebEx0$ za miesiącimage 44
WebinarJam39$ za miesiączrzut ekranu 2022 12 31 o 16.15.33
GoTo Webinar49$ za rokimage 42
Najpopularniejsze narzędzia do webinarów

Czym jest oprogramowanie do webinarów?

To technologia stojąca za wirtualnymi seminariami – zwanymi również webinarami! Stanowią one doskonałą platformę do prowadzenia szkoleń, prezentacji handlowych, spotkań kierownictwa i prezentacji produktów. Wszystko to z wykorzystaniem wysokiej jakości obrazu i dźwięku.

Dzięki temu dostosowanemu oprogramowaniu w swoim miejscu pracy możesz tworzyć prezentacje i webinary. Co więcej? Twoje webinaria będą lepiej zapamiętane. Podsumowując, oprogramowanie do webinarów to skuteczny sposób na budowanie więzi między wieloma widzami a jednym prowadzącym.

Aby zakwalifikować się do tej kategorii, oprogramowanie musi obsługiwać wielu prezenterów z publicznością liczącą setki lub nawet tysiące osób. Musi również zapewniać możliwość pozyskiwania leadów i rejestracji, aby pomóc w śledzeniu uczestników. Co więcej, produkt powinien tworzyć ciekawe prezentacje i filmy, które pozostawią trwałe wrażenie na widzach.

Wreszcie, częścią pakietu powinno być śledzenie wyników i analiza widowni, co pozwoli Ci monitorować sukces Twojej prezentacji.

Jak wybrać narzędzia do webinarów?  Darmowe programy do webinarów?

Wybór odpowiedniej platformy do przeprowadzenia Twojego webinaru zależy od rozmiaru publiczności i charakteru Twojej prezentacji.  

Webinary pozwalają Ci zaprezentować się jako ekspert w swojej dziedzinie i zbudować rozpoznawalność marki.  

Żeby rzeczywiście przedstawić swoją firmę w jak najlepszym świetle, warto przed wyborem platformy webinarowej odpowiedzieć sobie  na poniższe pytania:

  • Jak wygląda doświadczenie w “poczekalni”, zanim uczestnicy zostaną wpuszczeni do pokoju webinarowego?
  • Ilu mówców możesz mieć jednocześnie?
  • Czy platforma służy do webinarów na żywo, czy również do oglądania nagranych uprzednio?
  • Jaka jest jakość audio?
  • Czy słuchacze muszą zainstalować jakąkolwiek wtyczkę lub ściągnąć program czy po prostu wystarczy, że klikną link?
  • Ilu słuchaczy jest w stanie pomieścić platforma?
  • Czy platforma wysyła automatycznie przypomnienia o wydarzeniu do zarejestrowanych uczestników?  
  • Czy platforma oferuje dodatkowe narzędzia, by uczynić Twój webinar bardziej interaktywnym, typu czat na żywo, reakcje, sondaże?

Najlepsze narzędzia do webinarów w 2021, Platforma do płatnych webinarów

Zoom – funkcje cena wady

Zooma nie trzeba przedstawiać. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Do plusów należy przede wszystkim rozpoznawalność platformy. Słuchacze Twojego webinaru nie poczują się więc onieśmieleni menu, po którym nie będą umieli nawigować. Zoom daje możliwość aktywnego uczestnictwa 100 osobom, dlatego to opcja dla mniejszych i średnich firm. Zoom pozwala na integrację z Facebook Live i YouTube.

zoom narzędzia do webinarów
Narzędzie do webinarów Zoom

Co więcej, host spotkania ma kontrolę nad ustawieniami uczestników i może zdalnie włączyć lub wyłączyć dźwięk. Webinar na Zoomie łatwo uczynić interaktywnym. Wśród narzędzi platformy są sondaże, okienko czatu na żywo czy ikonki pozwalające na niewerbalne reakcje niezakłócające przebiegu spotkania. Mało kto wie, że na Zoomie można też włączyć transkrypcję dla osób z problemami ze słyszeniem czy tych, którzy oglądają webinar bez dźwięku. Łatwo też ustawić na Zoomie kilku gospodarzy jednocześnie. Opcja ta przyda się przy panelu dyskusyjnym lub webinarze w formie wywiadu. Zoom jest też jedną z tańszych opcji. 

ClickMeeting – narzędzie do webinarów

Narzędzie zostało stworzone do wideokonferencji, ale z powodzeniem może też pełnić funkcję platformy webinarowej. Jedną z ciekawszych opcji jest poczekalnia, w której możesz umieścić intrygujące informacje dla tych, którzy czekają na rozpoczęcie webinaru. 

Platforma daje też opcje głosowania i sondaży, które można wykorzystać nawet w uprzednio nagranych webinarach. Do webinarów na żywo przydatna może się okazać biała tablica do interaktywnych objaśnień zamiast slajdów. 

Narzędzie do webinarów ClickMeeting
Narzędzie do webinarów ClickMeeting

ClickMeeting jest zintegrowany z PayPalem, dlatego to też świetna opcja dla tych, którzy chcą zorganizować płatny webinar. 

Firma oferuje 30 dni darmowego testu z możliwością udziału do 25 uczestników. Po tym czasie podstawowy pakiet zawierający do 6 godzin nagrywania z pamięcią 1GB o pojemności do 100 uczestników kosztuje 55 dolarów miesięcznie (obecnie około 254 zł).  

Wersja dla większych przedsiębiorstw może być spersonalizowana do Twoich potrzeb.  Do wyboru masz rozliczenie miesięczne lub roczne, które daje Ci 20 % zniżkę.  

WebEx – narzędzia do webinarów

WebEx to świetny wybór dla tych, którzy szukają jednej platformy, która będzie odpowiedzią na wszystkie potrzeby związane z komunikacją – dzwonienie, wysyłanie wiadomości czy spotkania, ale bez narzędzi marketingowych.  Z WebExem łatwo przygotujesz interaktywną prezentację. Platforma posiada narzędzia do burzy mózgów jak czat, dzielenie się aplikacjami i plikami czy biała tablica. 

Inną funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest automatyczne przypomnienie o webinarze, nie tylko w formie e-maila, ale też połączenia “Call back”. 

Narzędzie do webinarów WebEx
Narzędzie do webinarów WebEx

WebEx oferuje miesięczny darmowy okres testowy, z pojemnością wirtualnego pokoju do 100 uczestników. Plusem jest wysoka jakość wideo oraz intuicyjne wdrażanie i zarządzanie. 

Obok łatwego udostępniania, nie sposób nie wspomnieć o bezpieczeństwie. Wbudowane zabezpieczenia umożliwią pełną kontrolę nad treściami. 

Także finansowa strona zawiera interesujące rozwiązania. Oferta 0% rozkłada płatność na 3 lata, a zapłacenie w krótszym czasie wiąże się ze zniżkami i elastycznymi opcjami.

WebinarJam – narzędzia do webinar

Rozwiązanie dla dużych graczy, pozwala na prowadzenie webinarów nawet dla 5000 uczestników. To też propozycja dla tych, którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu. Platforma nie tylko należy do jednej z najbardziej kompleksowych, ale też jednocześnie jest łatwa w nawigacji. 

Najnowsza, unikalna technologia zapewnia silny sygnał bez względu na lokalizację. W dodatku rozwiązania techniczne są kompatybilne z niemal każdym rodzajem urządzeń mobilnych, komputerów i przeglądarek. Wysokiej jakości video i opcja wielu prezenterów jednocześnie to kolejne zalety.  Automatyczne nagrywanie sprawi, że nie przegapisz okazji do pozyskania materiału do wielokrotnego wykorzystania.  

Strona zintegrowana jest z mediami społecznościowymi. W ramach platformy możesz też wysyłać wiadomości SMS do uczestników. Z kolei interaktywne narzędzia jak głosowanie i sonda uatrakcyjnią Twój webinar.

Support jest pomocny, a uruchomienie programu zajmuje tylko 60 sekund, nawet za pierwszym razem. 

Narzędzie do webinarów WebinarJam
Narzędzie do webinarów WebinarJam 

Podstawowy plan zawiera o wiele większą pojemność niż propozycje innych operatorów. Już w wersji minimalnej otrzymamy możliwość przeprowadzania webinarów do 500 uczestników. Koszt to $499/rok (ok. 1,951 zł) albo miesięcznie $41,58 (ok. 162,61 zł).   

Zwłaszcza w obecnej sytuacji związanej z pandemią, webinary stały się jeszcze istotniejszym narzędziem niż dotychczas. Ogromna część biznesu przeniosła się online, dlatego warto wyróżnić się spośród konkurencji atrakcyjnym webinarem. 

GoTo Webinar narzędzia do webinarów

Szukasz niezawodnego i prostego sposobu na prowadzenie Webinarów? Wypróbuj GoTo Webinar! To doskonałe rozwiązanie do prowadzenia webinarów na potrzeby marketingu, szkoleń i komunikacji korporacyjnej. Dzięki GoTo Webinar możesz nawiązywać osobiste kontakty, które rozkręcą Twój biznes dzięki zaangażowanej publiczności, zintegrowanym funkcjom i potężnej analityce. Co więcej, zaufało mu więcej klientów niż jakiemukolwiek innemu rozwiązaniu do prowadzenia webinarów online i organizuje miliony webinarów rocznie.

GoTo Webinar Narzędzie do webinarów
GoTo Webinar narzędzie do webinarów

GoTo Webinar to lider w branży webcastów i webinarów, któremu zaufało już ponad 53 000 klientów. To, co odróżnia GoToWebinar od konkurencji, to łatwość użycia i obsługi, dzięki czemu nawet osoby z niewielkim doświadczeniem technicznym mogą prowadzić webinaria. Dzięki prostej konfiguracji możesz bez problemu dotrzeć do swoich odbiorców w dowolnym miejscu i czasie.

Artykuł uaktualniony 1 rok

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *