Alphabet gigant, który pojawił się nagle. Porządki w Google

Alphabet gigant, który pojawił się nagle. Porządki w Google

alphabet gigant ktory pojawil sie nagle. porzadki w google
Oceń Nas post

Informacja na temat zmian struktury, zaskoczyła mnie. Choć widać było wiele sygnałów mówiących o tym, że Google powinno zmienić swoją strukturę. Oddzielenie Google od nie związanych z Internetem biznesów wyjdzie prawdopodobnie na dobre. Zarówno tym flagowym produktom takim jak wyszukiwarka, Android, Youtube, Gmail czy Google Maps jak i tym nowym. Tym starym pozwoli się to równomiernie rozwijać i umacniać hegemonię. Nowe pomysły będą miały bardziej start-up’owe środowisko. Ze swojego doświadczenia wiem, oczywiście w mikroskali, że łączenie nowych biznesów z istniejącymi w pełni ustrukturowanymi biznesami nie wpływa dobrze na nowe ryzykowne pomysły.

Nowa struktura Google

Stare struktury mają przewagę nad tymi nowymi, są dochodowe i wewnętrznie silniejsze od nowych rozwijających się struktur. Nie zakładam by Google miał problemy z wytwarzaniem przyjaznego środowiska

dla nowych pomysłów ale ta zmiana ewidentnie daje znać, że Google to coś więcej niż Wyszukiwarka i Internet. Ambicje Larrego i Brina sięgają dalej i szerzej.

Alphabet będzie firmą matką, w której skład będzie wchodziło stare Google i inne nowe pomysły. szefem Google pozostanie Sundar Pichai, który od jakiegoś czasu był “Super Szefem”. Alphabet będzie prowadził działania długo-planowe i będzie inwestował jak zapowiadają właściciele na niespotykaną dotąd skalę. Cóż to będzie zobaczymy. Może sztuczna inteligencja, roboty? Czas pokaże.

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *