Najszybsze hostingi dla WordPress w 2021

Najszybsze hostingi dla WordPress w 2021

Hosting Wordpress

Hosting Wordpress

Najszybszy hosting dla WordPress w 2021 jakie rozwiązania spełniają kryterium. WordPress to najpopularniejszy system do tworzenia stron WWW, ale może spowalniać Twoją witrynę. Dlatego tak ważny jest wybór szybkiego serwera, kompatybilnego ze specyfiką WordPressa.

Co to jest hosting?

Hosting to miejsce na serwerze, umożliwiające obecność strony internetowej w Internecie przez całą dobę.

Dlaczego warto zainwestować w szybki hosting?

Szybkość ładowania Twojej strony jest jedną z jej najważniejszych cech. Nie tylko poprawia doświadczenie klienta na stronie, ale też sprawia, że użytkownik w ogóle będzie ją mógł znaleźć.

Szybkość strony jest jednym z wyznaczników, które algorytmy Google biorą pod uwagę przy pozycjonowaniu. Może się zatem okazać, że nawet doskonale zaprojektowana i opisana strona wyląduje na drugiej stronie wyszukiwarki. Jak wiadomo, mało kto zagląda na drugą stronę w Google, dlatego szybkość serwera jest tak istotna.

Najszybsze hostingi dla WordPress. Jak się mierzy szybkość strony?

Wpływ na szybkość działania strony ma wiele czynników, ale decydująca jest wydajność serwera. WordPress pomaga w zoptymalizowaniu strony, jednak nawet najlepsze wskazówki przy ospałym hostingu zdadzą się na niewiele.

Popularne są dwa systemy mierzenia szybkości strony.

Czas do pierwszego bajta (TTFB) to wartość określana w mikrosekundach, mierzona od wysłania zapytania do otrzymania  pierwszego bajtu danych z serwera. TTFB jest parametrem startowym, dlatego jeśli już na tym etapie witryna traci 1-3 sekundy to również całkowity czas ładowania strony nie będzie imponujący. 

W przypadku TTFB liczą się cache. Pliki statyczne, czyli html posiadają mniejszy czas pierwszego bajtu od aplikacji, która w pierwszej kolejności potrzebuje zostać wygenerowana, pobierając informacje z bazy danych. Dzieje się tak zwłaszcza w wypadku, gdy zapytania do bazy danych filtrują albo sortują treści. 

Pingdom

Parametr ten jest często spotykanym sposobem mierzenia prędkości ładowania strony, chociaż w rzeczywistości na jakość doświadczenia użytkownika większy wpływ ma pełny czas ładowania strony. Załadowanie pierwszego bajtu, gdy nie możesz skorzystać z witryny, jest niewielkim pocieszeniem. W przypadku dużej przepaści pomiędzy tymi dwiema wartościami, klient prawdopodobnie zniecierpliwi się i zrezygnuje z zakupu. Statystyki są tutaj nieubłagane. 79% internautów twierdzi, że nie wróci ponownie na zakupy na stronę, która zbyt wolno się ładowała.

Co należy wziąć pod uwagę?

Jedną z pierwszych decyzji, które należy podjąć przy zakładaniu strony jest wybór hostingu. Różnica w usługach hostingowych może być znacząca. Jakość serwera wpływa na czas ładowania strony, a zatem jej dostępność w wyszukiwarkach. Te czynniki przekładają się na popularność witryny, czyli również na osiągane zyski. 

Porównując ceny hostingów warto wiedzieć, że odnowienie często jest droższe niż cena początkowa. Ta informacja nie zawsze pojawia się w cenniku, dlatego radzimy przeczytać szczegóły oferty, także te drobnym druczkiem lub sprawdzić tę informację u konsultanta.

Czynniki, na które zwrócić uwagę przy wyborze hostingu:

 • szybkość i wydajność serwera,
 • pojemność serwera,
 • cena – zarówno początkowa, jak i za odnowienie,
 • kompatybilność z WordPressem.

Czym powinien się wyróżniać hosting dla WordPressa?

Ponad 30 procent wszystkich witryn zbudowanych jest na WordPressie. Przyczyną jest łatwość samodzielnego zbudowania strony. Nawet ci, którzy nie mają doświadczenia z programowaniem, poradzą sobie ze zbudowaniem witryny z pomocą szablonu WordPress. 

Jednak strony zbudowane na WordPressie, zwłaszcza przez nowicjuszy, mogą być spowalniane przez przeładowanie wtyczkami czy słabo zoptymalizowany szablon. 

Aby temu zaradzić, zwróć uwagę, czy firma hostingowe udostępnia poniższe funkcje:

 • Własny adres IP
 • LiteSpeed – wtyczka cache do WordPressa.
 • LS Cache – technologia, pozwalająca na przyspieszenie strony 
 • Apache 2.4 i OPCache – alternatywa dla LS Cache z LiteSpeed.
 • Redis – oszczędza czas konieczny do wysłania odwołań do bazy danych.
 • HTTP/2 – bezzwłoczne pobieranie treści oraz wyprzedanie przeglądarki w wypadku plików CSS.
 • Dyski SSD – sprawne przesyłanie danych.
 • PHP przynajmniej w wersji 7.3 – wpływ na szybkość strony oraz działanie wtyczek.
 • Wysoka wersja bazy danych – kompatybilność z wtyczkami.

Najszybsze hostingi dla WordPress 2021

Jdm.pl

JDM.pl to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie i w bardzo przystępnej cenie. Ja korzystam z tego hostingu. Jest bardzo dobra korelacja pomiędzy ceną a jakością. Pakiety zaczynają się od 80,49 PLN netto za rok.

dHosting.pl

Elastyczny Web Hosting to usługa łącząca zalety serwera dedykowanego, hostingu współdzielonego oraz chmury obliczeniowej. Unikalną cechą tego rozwiązania jest automatyczne skalowanie zasobów do aktualnych potrzeb stron WWW. Serwery dHosting napędzane są przez LiteSpeed oraz posiadają wsparcie LSCache i Redis dla każdego użytkownika. 

Parametry bazowe to 1 GB RAM, 1 GHz CPU i 50 GB SSD. Zasoby mogę być zwiększane, gdy jest takie zapotrzebowanie na stronie poprzez Elastyczne Skalowanie, które rozliczane jest godzinowo. Powoduje to, że klient opłaca tylko rzeczywiście zużyte zasoby ponad pakiet podstawowy.  Nie ma konieczności opłacania hostingu z zawyżonymi parametrami aby strona wytrzymała obciążenie przez kilka dni w roku (przykładowo podczas świąt czy promocji) jak ma to miejsce u pozostałych hostingodawców. 

The Camels

Polska firma The Camels oferuje 4 opcje cenowe do wyboru. Już 79 zł netto rocznie gwarantuje własny hosting z możliwością podpięcia do 10 domen. Hosting wyposażony jest w najnowszą wersję PHP, co przekłada się bezpośrednio na szybkość działania strony. W razie problemów czy pytań firma odpowiada błyskawicznie i wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta.

OVH

OVH to francuska firma, posiadająca serwery w Polsce. Ceny za domeny i odnowienie są niewysokie, ale z kolei więcej zapłacisz za hosting niż w konkurencyjnych firmach. Ceny za miejsce na serwerze zaczynają się już od 9,83 zł brutto. Do wyboru mamy znów 4 opcje. Oferta jest zróżnicowana i z łatwością można znaleźć wersję odpowiadającą na wszystkie nasze potrzeby. Intuicyjny panel sprawia, że łatwo nawigować po opcjach.

Praktycznym rozwiązaniem jest autoinstalator WordPressa, nieocenione ułatwienie dla początkujących właścicieli stron internetowych.

Chociaż firma odpowiada na maile to jednak niejednokrotnie na odpowiedź trzeba czekać, a serwis jest mało spersonalizowany. Dodatkowo ostatnia awaria nie budzi zaufania.

LH.pl

Firma działa na rynku już 19 lat. LH posiada jeden z najszybszych serwerów w Polsce. Jednak niekoniecznie równie szybki jest kontakt z firmą. Standardowo oferta jest podzielona na 4 propozycje. Ceny początkowe za hosting są atrakcyjne, ale odnowienie domen nie jest tanie. Cena za 5GB to 50 zł netto. Taka przestrzeń dysku powinna wystarczyć na parę małych stron. Domyślne ustawienia mogą nie być najszybszą wersją serwera, ale z pomocą konsultanta da się to zoptymalizować. Panel trudno nazwać intuicyjnym. 

Firma warunkuje cenę w zależności od liczby domen, dlatego to opcja raczej dla małej firmy.

Dodatkowo

Dedykowane hostingi dla WordPressa posiadają: cyber_Folksi Home.pl i wiele innych standardowych hostingów.

Najszybszy hosting dla WordPress ranking światowy

HostingCena początkowaOcena
Kinsta$309.6
Flywheel$159.5
WP Engine$309.4
SiteGround$3.959.3
Najszybszy hosting dla WordPress ogólnoświatowe

Jak sprawdzić szybkość strony? Najszybsze hostingi dla WordPress

Po ukończeniu strony, warto sprawdzić, czy szybkość ładowania odpowiada naszym potrzebom. Jest do tego wiele darmowych narzędzi, które nie tylko zmierzą szybkość ładowania, ale też pomogą zdiagnozować ewentualne problemy. Dla WordPressa odpowiednia będzie wtyczka np: Plugin Query Monitor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *