Hosting WordPress w 2023 potęga szybkości

Najszybsze hostingi dla wordpressa 2022

Najszybsze hostingi dla wordpressa 2022

4.5/5 - (4 ocen)

Najszybszy Hosting WordPress w 2022- jakie rozwiązania spełniają kryterium? WordPress to najpopularniejszy system do tworzenia stron WWW, ale może spowalniać Twoją witrynę. Dlatego tak ważny jest wybór szybkiego serwera, kompatybilnego ze specyfiką WordPressa, jaki hosting wybrać?

Ranking najszybszych hostingów WordPress w 2022 w Polsce

Hosting WordPressCena początkowa za miesiącNasza ocenaOcena
JDM.pl8,25 PLN9.4
Cyber_folks8,25 PLN9.4
LH.pl 3,25 PLN9.3
SEOHost.pl5,58 PLN9.3
dHosting.pl28,00 PLN9.1
The Camels 8,09 PLN9.1
AttHost9 PLN9.1
Najszybszy hosting dla WordPress w Polsce
Hosting WordPressCena początkowa za miesiącOcena
Kinsta$309.6
Dreamhost$2.599,6
Flywheel$159.5
A2hosting.com$4.999.5
WP Engine$309.4
SiteGround$3.959.3
WPX Hosting$209.3
Najszybszy hosting dla WordPress ogólnoświatowe

Co to jest hosting?

Hosting jest niezwykle ważnym aspektem świata opartego na technologii. To usługa, która mieści, obsługuje i utrzymuje pliki dla różnych stron internetowych, dbając o wszystkie ich potrzeby w zakresie przechowywania danych. Hosting jest tak istotny ze względu na szybkie połączenie z Internetem, które zapewnia to, że informacje mogą być udostępniane szybko i sprawnie. Hosting to cenna usługa dla każdego, kto posiada stronę internetową, pozwalająca na utrzymanie porządku bez konieczności martwienia się o dodatkowe koszty technologii czy sprzętu.

Czy chcesz wybrać hosting, który zapewnia najlepszą wydajność, oceny użytkowników, dane z ankiet dotyczących hostingu i rzeczywiste testy prędkości? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! To porównanie najlepszych dostawców usług hostingowych dla WordPressa jest oparte na wszechstronnych badaniach i szczegółowych analizach, co czyni je absolutnie wiarygodnym dla tych, którzy potrzebują informacji o przydatności hostingu.

Dlaczego warto zainwestować w szybki hosting?

Szybkość ładowania Twojej strony jest jedną z jej najważniejszych cech. Nie tylko poprawia doświadczenie klienta na stronie, ale też sprawia, że użytkownik w ogóle będzie mógł ją znaleźć.

Szybkość strony jest jednym z wyznaczników, które algorytmy Google biorą pod uwagę przy pozycjonowaniu. Może się zatem okazać, że nawet doskonale zaprojektowana i opisana witryna WordPress wyląduje na drugiej stronie wyszukiwarki. Jak wiadomo, mało kto zagląda na drugą stronę w Google, dlatego szybkość serwera jest tak istotna.

Najszybsze hostingi dla WordPress. Jak się mierzy szybkość strony?

Wpływ na szybkość działania strony ma wiele czynników, ale decydująca jest wydajność serwera. WordPress pomaga w zoptymalizowaniu strony, jednak nawet najlepsze wskazówki przy ospałym hostingu zdadzą się na niewiele.

Popularne są dwa systemy mierzenia szybkości strony.

Czas do pierwszego bajta (TTFB) to wartość określana w mikrosekundach, mierzona od wysłania zapytania do otrzymania  pierwszego bajtu danych z serwera. TTFB jest parametrem startowym dlatego, jeśli już na tym etapie witryna traci 1-3 sekundy to również całkowity czas ładowania strony nie będzie imponujący. 

W przypadku TTFB liczą się cache. Pliki statyczne, czyli HTML mają mniejszy czas pierwszego bajtu od aplikacji, która w pierwszej kolejności potrzebuje zostać wygenerowana, pobierając informacje z bazy danych. Dzieje się tak zwłaszcza w wypadku, gdy zapytania do bazy danych filtrują albo sortują treści. 

pingdom pagespeed lowres
Pingdom

Parametr ten jest często spotykanym sposobem mierzenia prędkości ładowania stron www, chociaż w rzeczywistości na jakość doświadczenia użytkownika większy wpływ ma pełny czas ładowania strony. Załadowanie pierwszego bajtu, gdy nie możesz skorzystać z witryny, jest niewielkim pocieszeniem. W przypadku dużej przepaści pomiędzy tymi dwiema wartościami klient prawdopodobnie zniecierpliwi się i zrezygnuje z zakupu. Statystyki są tutaj nieubłagane. 79% internautów twierdzi, że nie wróci ponownie na zakupy na stronę, która zbyt wolno się ładowała.

Co należy wziąć pod uwagę? Hosting WordPress

Jedną z pierwszych decyzji, które należy podjąć przy zakładaniu strony jest: wybór hostingu. Różnica w usługach hostingowych może być znacząca. Jakość serwera wpływa na czas ładowania strony, a zatem jej dostępność w wyszukiwarkach. Te czynniki przekładają się na popularność witryny, czyli również na osiągane zyski. 

image 13

Porównując ceny hostingów warto wiedzieć, że odnowienie często jest droższe niż cena początkowa. Ta informacja nie zawsze pojawia się w cenniku, dlatego radzimy przeczytać szczegóły oferty, także te drobnym druczkiem lub sprawdzić tę informację u konsultanta.

Czynniki, na które zwrócić uwagę przy wyborze hostingu:

 • szybkość i wydajność serwera,
 • pojemność serwera,
 • cena – zarówno początkowa, jak i za odnowienie,
 • kompatybilność z WordPressem.

Czym powinien się wyróżniać najlepszy hosting dla WordPress?

Ponad 30 procent wszystkich witryn zbudowanych jest na WordPressie. Przyczyną jest łatwość samodzielnego zbudowania strony. Nawet ci, którzy nie mają doświadczenia z programowaniem, poradzą sobie ze zbudowaniem witryny z pomocą szablonu WordPress. 

Jednak strony zbudowane na WordPressie, zwłaszcza przez nowicjuszy, mogą być spowalniane przez przeładowanie wtyczkami czy słabo zoptymalizowany szablon. 

Aby temu zaradzić, zwróć uwagę, czy firma hostingowa udostępnia poniższe funkcje:

 • Własny adres IP
 • LiteSpeed – wtyczka cache do WordPressa.
 • LS Cache – technologia, pozwalająca na przyspieszenie strony 
 • Apache 2.4 i OPCache – alternatywa dla LS Cache z LiteSpeed
 • Redis – oszczędza czas konieczny do wysłania odwołań do bazy danych
 • HTTP/2 – bezzwłoczne pobieranie treści
 • HTTP/3 – jeszcze szybszy standard
 • Dyski SSD – sprawne przesyłanie danych
 • PHP przynajmniej w wersji 7.3 – wpływ na szybkość strony oraz działanie wtyczek
 • Wysoka wersja bazy danych – kompatybilność z wtyczkami
 • Fajnie jeśli jest konto pocztowe i możliwość trzymania plików na serwerze ftp
 • Gwarancja dostępności SLA

Najszybsze hostingi dla WordPress 2022 w Polsce. Jaki hosting wybrać?

Jdm.pl — Rekomendowany hosting WordPress

JDM.pl to bardzo proste i skuteczne rozwiązanie, w przystępnej cenie — dobra korelacja pomiędzy ceną a jakością. Pakiety zaczynają się od 80,49 PLN netto za rok. W panelu klienta prosta nawigacja która jest ważna. Dodatkowo łatwo zainstalować WordPress w tym hostingu.

jdm szybki hosting WordPress
JDM.pl

Cyber_folks

Cyber_folks wordpress to doskonały wybór, jeśli chodzi o hosting WordPress. Oferują szeroki zakres planów z funkcjami dopasowanymi do potrzeb każdego klienta. Wybierając Cyber Folks, masz gwarancję szybkiego ładowania stron dzięki wydajnym serwerom i całodobowej obsłudze klienta, kiedy tylko tego potrzebujesz.

Cyber Folks idzie o krok dalej, oferując dodatkowe usługi, takie jak darmowe certyfikaty SSL, automatyczne kopie zapasowe i instalację aplikacji jednym kliknięciem. Możesz polegać na Cyber Folks. Twoja strona będzie dobrze działać dzięki wtyczkom, rozwiązaniom buforującym i innym zwiększającym wydajność. Cyber Folks zapewnia, że Twoja strona WordPress będzie bezpieczna i będzie działać bez zarzutu!

LH.pl – Hosting WordPress

Firma LH.pl działa na rynku już 20 lat. LH posiada jeden z najszybszych serwerów w Polsce i co jest w Polsce rzadkością – posiada własną infrastrukturę serwerownią w aż 3 lokalizacjach w Warszawie. Standardowo oferta jest podzielona na 4 propozycje. Ceny początkowe za hosting WordPress są atrakcyjne, ale odnowienie domen nie jest tanie. Cena za 5GB to 50 zł netto, ale korzystniej w pierwszym roku wypada pakiet KIWI (10 GB), który można zakupić już za 37,50 zł. Taka przestrzeń dysku powinna wystarczyć na parę  stron i kilka skrzynek e-mail.

W przypadku, gdyby przestrzeń okazała się za mała – można w trakcie okresu rozliczeniowego zwiększyć pakiet rozliczając jedynie różnicę w cenie między pakietami. Domyślne ustawienia pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności – wystarczy wrzucić WordPressa na hosting i porównać czas ładowania strony lub zwrócić uwagę na parametr TTFB. LH.pl chwali się, że 3/4 migrowane do nich strony przyspieszają po przeniesieniu. Domyślną wersją PHP jest 7.4 ale bez problemu można zwiększyć ją do najnowszej stabilnej wersji – 8.1. 

LH.pl podkreśla, że wysoką wydajność osiąga poprzez stosowanie najnowszych na rynku procesorów serwerowych AMD EPYC i stosowaniu szybszej wersji dysków SSD – NVMe. W pakietach mango i apple można skorzystać dodatkowo z Redis Cache. Jeżeli instalujesz nowego WordPressa, zrobisz to w kilkanaście sekund za pomocą instalatora. Instalator WordPressa w LH.pl jest zbudowany bardzo ciekawie – wykorzystuje natywną funkcję WordPressa wp-cli i zawsze instaluje najnowszą wersję WP bez zbędnych dodatków. 

Na uwagę zasługuje też Biuro Obsługi Klienta – udało mi się ustalić, że w 2022 roku zespół powiększył się dwukrotnie i dziś rozwiązuje niemal 80% wszystkich zgłoszeń technicznych już na 1 linii wsparcia. Kanałem kontaktu, który sprawdza się najlepiej jest chat – konsultanci odpowiadają od razu, autoryzują zgłoszenie na chacie i od ręki rozwiązują zgłaszane problemy. 

W kwestii bezpieczeństwa widać, że LH.pl przykłada dużą wagę do tego aspektu. Backupy przechowywane są przez 30 dni (konkurencja robi to najczęściej przez 14 dni), w panelu klienta można włączyć podwójne logowanie (2 FA), hosting ma wdrożony WAF i ochronę anty DDoS i anty BruteForce. 
 
Panel klienta jest intuicyjny i nowoczesny. Na pasku bocznym panelu znajdują się instrukcję wykonywania różnych operacji, dlatego w panelu poradzi sobie nawet początkujący użytkownik.

LH.pl - Hosting WordPress
LH.pl – Hosting WordPress

dHosting.pl hosting dla WordPress

Elastyczny hosting stron www w dHosting.pl to usługa łącząca zalety serwera dedykowanego, hostingu współdzielonego oraz chmury obliczeniowej. Unikalną cechą tego rozwiązania jest automatyczne skalowanie zasobów do aktualnych potrzeb stron WWW. Serwery dHosting napędzane są przez LiteSpeed oraz posiadają wsparcie LSCache i Redis dla każdego użytkownika. 

dbhosting hosting WordPress
dHosting.pl

Parametry bazowe to 1 GB RAM, 1 GHz CPU i 50 GB SSD. Zasoby mogę być zwiększane, gdy jest takie zapotrzebowanie na stronie poprzez Elastyczne Skalowanie, które rozliczane jest godzinowo. Powoduje to, że klient opłaca tylko rzeczywiście zużyte zasoby ponad pakiet podstawowy.  Nie ma konieczności opłacania hostingu z zawyżonymi parametrami, aby strona WWW wytrzymała obciążenie przez kilka dni w roku (przykładowo podczas świąt czy promocji) jak ma to miejsce u pozostałych dostawców hostingu. 

SEOHost.pl

Dlaczego powinieneś wybrać SEOHosting? Dla nas sukces Twojej witryny lub sklepu jest priorytetem – dlatego wspieramy naszych użytkowników z pasją i zaangażowaniem. Dzięki wprowadzeniu szerokiej gamy narzędzi do optymalizacji, oferujemy bezpłatny proces migracji oraz pakiet konsultacji od ekspertów, który może okazać się przydatny dla twojej strony. Dzięki technologii LiteSpeed gwarantujemy najszybsze możliwe wczytywanie stron.

SEOHost.pl Hosting WordPress
SEOHost.pl

Oferujemy także najniższe w kraju ceny utrzymania domen i jedno miejsce sprawiające, że masz pełną kontrolę nad swoimi usługami. Dbamy o to, aby każdy użytkownik codziennie cieszył się naszymi usługami i cały czas dostarczamy Ci najwyższej jakości pomoc techniczną. Staramy się poprawiać czynniki rankingowe Google poprzez szybkość wczytywania stron i niższe TTFB . Dlaczego więc miałbyś szukać gdzie indziej? Daj szansę sobie i swojej witrynie – dołącz do nas!

Taki entuzjastyczny sposób można opisać SEOHost.pl sprawdźcie i oceńcie sami.

The Camels

Polska firma The Camels oferuje 4 opcje cenowe do wyboru. Już 79 zł netto rocznie gwarantuje własny hosting z możliwością podpięcia do 10 domen. Hosting WordPress wyposażony jest w najnowszą wersję PHP, co przekłada się bezpośrednio na szybkość działania strony. W razie problemów, czy pytań firma odpowiada błyskawicznie i wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta.

The Camels hosting WordPress
The Camels

AttHost WordPress hosting

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest hosting WordPress dedykowany dla WordPress na AttHost. Proponowane rozwiązania takie jak transfer bez limitu, bazy danych bez limitu, 14-dniowy okres testowy, darmowa subdomena, szybkie dyski SSD oraz autorski panel administracyjny, pozwalają wystartować za niewielką kwotę z szybką stroną postawioną na WordPress.

AttHost WordPress hosting
AttHost

Zenbox WordPress hosting

Zenbox.pl reklamuje się następującymi cechami. Najlepsza wydajność dzięki chmurze i dedykowanym rozwiązaniom. Dostęp do 4 backupów dziennie. Dostępne BOK pomoże Ci w optymalizacji bloga. Masz problem? BOK pomoże Ci go zlokalizować. Nasz instalator aplikacji zainstaluje Ci WP w 10s.

Najszybsze hostingi dla WordPress 2022- na Świecie

TOP1 Bluehost Rekomendowany hosting WordPress

Bluehost.com Hosting WordPress

Bluehost.com to bardzo opłacalnym Hosting WordPress. Jego koszt zaczyna się od 2,75 USD za miesiąc.

Wybraliśmy pakiet podstawowy do naszej analizy. Już na pierwszy rzut oka widać, że Bluehost jest jedyną alternatywą na liście, która nie oferuje miesięcznego pakietu. Zakup oznacza umowę na dwanaście miesięcy. Jest to minimum. Mimo tego zobowiązania możemy liczyć na gwarancję zwrotu pieniędzy w sytuacji niezadowolenia z parametrów hostingu.

Oprócz standardowych opcji dostarczanych w cPanel mamy do dyspozycji kilka dedykowanych. Instalacje WordPressa w Bluehost uruchamiamy jednym kliknięciem. Proces ten obsługiwany jest przez wbudowaną dedykowana usługę o nazwie MojoMarketplace.

Interfejs MojoMarketplace służący do instalacji WordPressa pozostawiał wiele do życzenia. UX tego narzędzia może spowodować przypadkowe instalacje. Proces nie jest przejrzysty.

Obsługa za pośrednictwem czatu była szybka i przyjazna i pomogła nam w rozwiązaniu początkowych problemów z instalacją WordPressa.

OVH WordPress hosting

OVH to francuska firma, posiadająca serwery w Polsce. Ceny za domeny i odnowienie są niewysokie, ale z kolei więcej zapłacisz za hosting niż w konkurencyjnych firmach. Ceny za miejsce na serwerze zaczynają się już od 9,83 zł brutto. Do wyboru mamy znów 4 opcje. Oferta jest zróżnicowana i z łatwością można znaleźć wersję odpowiadającą na wszystkie nasze potrzeby. Intuicyjny panel sprawia, że łatwo nawigować po opcjach.

Praktycznym rozwiązaniem jest autoinstalator WordPressa, nieocenione ułatwienie dla początkujących właścicieli stron internetowych.

Chociaż firma odpowiada na maile to jednak niejednokrotnie na odpowiedź trzeba czekać, a serwis jest mało spersonalizowany. Dodatkowo ostatnia awaria nie budzi zaufania.

DreamHost WordPress hosting

DreamHost jest jednym z hostingów, który ma w ofercie hosting dla WordPress już od ponad 10 lat. Platformy hostingowe DreamHost są zoptymalizowane pod kątem WordPressa, a zespół DreamHost aktywnie wspiera społeczność WordPressa w różnych obszarach. W DreamHost przejmujesz całkowitą kontrolę nad swoim serwerem lub pozwalasz zespołowi ekspertów zoptymalizować hosting za Ciebie. DreamHost oferuje wybór, hosting zarówno dla nowych użytkowników, jak i ekspertom.

a2hosting.com

Hosting współdzielony jest atrakcyjną opcją, jeśli Twoim głównym zmartwieniem są koszty. Niestety, ten rodzaj hostingu może prowadzić do problemów ze stabilnością i czasem pracy w przyszłości. Zarządzany hosting WordPress eliminuje tę niepewność, zapewniając niesamowicie szybką wydajność i solidne protokoły bezpieczeństwa. Ponadto pozwala pozbyć się wszelkich wątpliwości związanych z uruchomieniem udanej witryny WordPress dla firm lub organizacji.

Dzięki Managed WordPress Hosting możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach – w pełni dostosowane środowisko serwerowe skonfigurowane specjalnie dla potrzeb Twojej strony internetowej z całodobowym monitoringiem i obsługą techniczną prowadzoną przez wysoko wykwalifikowanych ekspertów. Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą, by ich strona internetowa działała szybko, bezpiecznie i bez stresu – Managed WordPress Hosting to rozwiązanie zdecydowanie warte bliższego poznania.

Dodatkowo hosting wordpress

Dedykowane hostingi dla WordPressa posiadają: Home.pl i wiele innych standardowych hostingów.

Jak sprawdzić szybkość strony? Najlepszy hostingi dla WordPress

Po ukończeniu strony warto sprawdzić, czy szybkość ładowania odpowiada naszym potrzebom. Jest do tego wiele darmowych narzędzi, które nie tylko zmierzą szybkość ładowania, ale też pomogą zdiagnozować ewentualne problemy. Dla WordPressa odpowiednia będzie wtyczka np. Plugin Query Monitor.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Który dostawca hostingu jest najlepszy dla WordPress w Polsce?

  W Polsce jest wielu dostawców hostingów dedykowanych dla WordPress. W naszym rankingu 1 miejsce zajmuje JDM.pl. Warte uwagi są też Cyber_folks i LH.pl

 2. Który hosting jest najszybszy?

  Według naszych obliczeń większość hostingów ma podobne parametry, nie mniej ważne jest by, dany hosting był rzeczywiście optymalizowany pod kątem WordPress i posiadał ustawienia zalecane dla WordPressa.

 3. Co to są Core Web Vitals?

  Podstawowe funkcje Web Vitals to zbiór określonych czynników, które Google uważa za istotne dla przeciętnego użytkownika strony internetowej. Core Web Vitals składa się z trzech konkretnych parametrów szybkości lądowania strony i interakcji użytkownika: largest contentful paint, first input delay, i cumulative layout shift.Largest Contentful Paint (LCP), to czas potrzebny na załadowanie się największego elementu na konkretnej podstronie , może to być video, kawałek tekstu czy obraz.
  First Input Delay (FID) to czas, po którym użytkownik jest w stanie rozpocząć interakcję na twojej stronie internetowej, oznacza to czas w jakim strona staje się interaktywna czyli ma aktywne łącza,
  CLS, czyli Cumulative Layout Shift odpowiada za pomiar zmian położenia elementów layoutu podczas ładowania się strony. Mierzony jest on w skali od 0 do 1.

 4. Jaki jest optymalny czas ładowania strony?

  Odpowiedź jest prosta: jak najkrótszy. Z badań nad zwyczajami internautów wynika, że liczy się dosłownie każda sekunda.
  Dowodem może być badanie Amazona, który przeprowadził symulację sytuacji, gdy prędkość ładowania strony spada o 1 sekundę. Rezultatem była strata roczna w wysokości 1,6 mld dolarów.
  Ale nie tylko w teorii istnieje bezpośredni związek pomiędzy szybkością ładowania strony a zyskami ze strony. AliExpress zaobserwował wzrost zamówień o 10,5% i 27% więcej konwersji wśród nowych klientów po zredukowaniu czasu ładowania strony o 36%.
  Ideałem jest 2,4 sekundy, a ocena w PageSpeed Insights powinna wynosić minimum 80/100 punktów. 
  Dla urządzeń mobilnych sprawdź Test my site.

 5. Co to jest certyfikaty SSL?

  Certyfikaty SSL to skrót od Secure Sockets Layer i, w skrócie, jest to standardowa technologia zapewniająca bezpieczeństwo połączenia internetowego. Dzięki SSL wszelkie poufne dane przesyłane między dwoma systemami będą zabezpieczone. Dane z przeglądanej strony internetowej są zaszyfrowane i niedostępne dla nieuprawnionych użytkowników.

Artykuł uaktualniony 1 tydzień

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

7 Comments

 1. Adam pisze:

  Bardzo ciekawy wpis i porównanie ofert hostingowych. Ze swojej strony polecam sprawdzić Hostido – nowy i bardzo ciekawy gracz na naszym rynku. Wydaje nam się, że w 2022 trochę namiesza u konkurencji 😀

 2. Adnrzej D. pisze:

  W zestawieniu moim zdaniem brakuje Gdańskiego webd.pl który chyba od ponad 15 lat jest już na rynku. U nich najtańszy współdzielony na cpanelu jest od 6,00 pln brutto – wiem bo mam u nich 3 strony firmowe osobnych stron. Może duże oglądalności nie mają bo to lokalne firmy ale jak za taką cenę mieć serwerek pod 3 projekty firmowe to uważam, że dobra oferta

  • Marcin Kordowski pisze:

   W naszym zestawieniu nie koszt ma znaczenie, jeśli uda nam się przetestować umieścimy w naszym zestawieniu hostingów.

 3. Stefan pisze:

  U mnie sprawdził się Seohost, dlatego będę go polecać. Świetny stosunek ceny do jakości usług i przede wszystkim ta szybkość serwerów. W przypadku tej firmy serwery znajdują się w Polsce, a jest to bardzo ważne i zawsze warto sprawdzać takie rzeczy.

 4. Przemek pisze:

  Z OVH coś się stało niedobrego w ostatnim okresie. Kilka lat temu uważałem ich za debeściaków. Bardzo fajnie działa polecany przez Pana w jednym ze wcześniejszych wpisów jdm.pl.

  • Marcin Kordowski pisze:

   Dzięki Przemku za komentarz. Problem z OVH jest szerszy i ma wiele przyczyn. Co do JDM tak, rozwijają się prężnie i można ich spokojnie polecać. Jest to prosty hosting, ale warty jest polecania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *