Panda na stałe częścią algorytmu

Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Oceń Nas post

Panda 4.2

W styczniu pojawiła się niespodziewanie, ważna zmiana w algorytmie Google. “Update Panda” stała się integralną częścią algorytmu wyszukiwarki. Oznacza to, że żegnamy się z dotychczasowym modelem, w którym Panda pojawiała się z kolejnymi numerami, ostatnia wersja Panda 4.2, Google nie będzie już informował o kolejnych wersjach.
Rozumiem to jako zmianę negatywną. Nie będziemy mogli w łatwy sposób reagować na zmiany tak jak to miało miejsce do tej pory. Tak czy inaczej nie zmienia się główna idea przyświecająca Pandzie. Jeśli dbasz o dobrej jakości Content i tworzysz go dla użytkowników, nie masz się co obawiać o widoczność swojego serwisu. Więcej informacji na temat Algorytmu Panda znajdziecie tu. Gary Illyes z Google stwierdził, że obecnie Panda nie jest narzędziem, które działa w czasie rzeczywistym. Jestem bardzo ciekaw jak ta zmiana wpłynie na wyniki i na naszą pracę.

Artykuł uaktualniony 4 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *