SurferSEO

Surfer SEO

Surfer SEO

4.5/5 - (2 ocen)

Zastanawiasz się jakie narzędzie SEO są najskuteczniejsze w optymalizacji treści? Surfer łączy wiele warstw danych, aby zidentyfikować najtrafniejsze propozycje tematów i treści dla Twojej strony. Im bardziej ogólne słowo kluczowe, tym więcej sugestii otrzymasz od SerferSEO dla Twoich artykułów i stron. Mówimy tutaj o dziesiątkach, a nawet setkach tematów. Dostaniesz to wszystko szybko i w sposób łatwy do zrozumienia.

Sprawdź Cennik SurferSEO

Na rynku nie ma drugiego takiego narzędzia. Surfer zapewni Ci kompleksowy plan publikacji treści na kilka miesięcy do przodu. Dzięki funkcjom takim jak Content Planner uzyskasz dostęp do wielu nowych nieodkrytych jeszcze tematów, wraz z rekomendacjami.

Surferseo strona główna
SurferSEO

SurferSEO najważniejsze funkcjonalności

Surfers SEO

Dopasowane słowa kluczowe pogrupowane tematycznie

Content Planner pomaga organizować tysiące wyszukiwanych haseł w grupy, na które można łatwo kierować za pomocą jednego elementu treści. Usprawnij swoje wysiłki w zakresie treści i szybciej zdominuj swoją niszę.

Znajdź najlepsze możliwości słów kluczowych

Tradycyjne badanie słów kluczowych jest zbyt wolne i zbyt skoncentrowane na pojedynczych słowach kluczowych. Dzięki narzędziu Content Planner otrzymujesz wiele możliwości pozwalających zautomatyzować pracę nad słowami kluczowymi. Nie będziesz tracić czasu na ręczne analizy. Wszystkie Twoje treści będą doskonale zorganizowane i będą zoptymalizowane pod kątem Twojego słowa kluczowego. Pamiętaj, że jest to tylko część procesu, na koniec wszystkie decyzje podejmuje ekspert SEO.

Przekształć pomysły tematów w wyjątkowe treści

Każdy artykuł, który publikujesz w swojej witrynie, ma ukryty potencjał. Połącz możliwości Content Plannera i Content Editora, aby zmaksymalizować swoje szanse na wysoką pozycję w rankingu Google i widoczność każdego opublikowanego artykułu na super nośne frazy. Rekomendacje dostarczone prze narzędzie SEO SurferSEO pomogą Ci dostarczać atrakcyjne zgodne z wymogami ludzi i robotów Google.

Intencje towarzyszące zapytaniom

Content Planner wykorzystuje możliwości uczenia maszynowego, dzięki czemu odkryjesz intencje przypisane do poszczególnych zapytań. Dowiedz się, czy Twoi potencjalni klienci są gotowi do zakupu, rozważenia go lub poszukują ogólnych informacji. Wykorzystaj te informacje, aby rozpoznać, jakiego rodzaju treści potrzebujesz na poszczególnych etapach User Journey i nadaj tematom odpowiedni priorytet.

SurferSEO lista narzędzi

Content Editor

Content Editor
Content Editor

Content Edytor to bardzo użyteczne narzędzie dla piszących treści. Dzięki bazie danych o najlepszych artykułach dla danych słów kluczowych dostarcza rekomendacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko zorientować się, w jaki sposób możemy rozbudować lub zoptymalizować pisany artykuł.

Każdy artykuł opisany jest wieloma parametrami. SurferSEO sumuje je w postaci jednego głównego parametru Content Score. Parametr ten wyskalowany jest od 0 do 100. Wynik 100 oznacza, że nasz artykuł jest w 100% zoptymalizowany pod dane słowo kluczowe.

Content Score
SurferSEO Content Score

Kolejny obszar to Content Structure, czyli wynik analizy struktury naszego artykułu oraz rekomendowane ilości poszczególnych składowych treści. Jest to ilość słów w treści, tytułów H1-H6, akapitów oraz ilości zdjęć.

Content Structure
SurferSEO Content Structure

Poniżej widzimy rekomendowane ilości dla poszczególnych parametrów SEO. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż analiza bierze pod dane stron i artykułów, które są w TOP10 wyników.

Ostatni istotny element to analiza NLP słów używanych w najlepszych artykułach kontra nasz artykuł.

analiza NLP
Analiza NLP

W praktyce jest to bardzo ważny element. Ta analiza pokazuje nam rekomendowane słowa kluczowe, jakie według algorytmu NLP powinny się znaleźć w artykule. Na zielono widać te, które spełniają wymagania na pomarańczowo te, które nie spełniają zaleceń z konkretną podpowiedzią o jakiej ilości mowa.

Audyt treści

Jeśli masz już artykuły i chciałby je zoptymalizować to możesz to zrobić w zakładce SurferSEO Audyt Treści.

SurferSEO Audyt Treści
SurferSEO Audyt Treści

Wystarczy, że podasz adres URL artykułu lub podstrony i słowo kluczowe i gotowe. Po kilkunastu sekundach audyt jest gotowy.

Otrzymujemy kilka bardzo ważnych rekomendacji dotyczących odpowiednio:

Ogólnej oceny artykułu z rekomendowanym przedziałem punktów, które warto zdobyć. Jak widać poniżej, mój artykuł jest w 100% zoptymalizowany, a mimo to nie jest na 1 pozycji. To bardzo ważne byście byli świadomi tego, że oprócz tych parametrów, jakie mamy w SurferSEO, jest jeszcze wiele innych, które wpływają na naszą widoczność i pozycje w wynikach.

Content Score
Ogólna Ocena Content Score w SurferSEO

Poniżej w audycie widzimy analizę linków zewnętrznych prowadzących do naszej strony i analizę linków wewnętrznych. Te analizy pokazują czy wszystkie szanse na odpowiednie linki są wykorzystane, czy nie.

Trzeba uważać na te rekomendacje. Pamiętajcie o prawidłowej budowie i połączeniach w waszej strategii Pillar Page.

Linkowanie z innych stron i linkowanie wewnętrzne
Linkowanie z innych stron i linkowanie wewnętrzne

Kolejny obszar to propozycje słów kluczowych. Ten fragment jest opisany powyżej w analizie NLP.

analizie NLP
Analizie NLP Audyt treści SurferSEO

Dalej w Audycie mamy analizę ilości słów w poszczególnych obszarach treści: Tytuły, Ilość treści, ilość pogrubionych słów, ilości w poszczególnych paragrafach.

Pozostałe obszary analizy to słowa kluczowe, słowa częściowe, czyli odmiana słów, Analiza meta oraz czasy ładowania.

Audyt dostarcza wiele danych na, które warto zwrócić uwagę. Dobicie w ogólnej punktacji do zalecanego przedziały daje szansę na wzrost w wynikach.

Content Planner w SurferSEO

W tej części Surfera możemy zbudować plan publikacji dla poszczególnych słów kluczowych i powiązanych z nimi słów.

Content Planner Surfer SEO
Content Planner w Surfer SEO

Proponowane zestawy słów mogą stać się tematami, na które możemy napisać treści. Wystarczy kliknąć przy danym zestawie słów i przejść do tworzenia treści. Mamy dwie opcje albo poszukujemy treści dla danego słowa lub dla domeny. Jeśli użyjemy tej wersji dla domeny dostaniemy pełną analizę istniejącyh treści wymagających optymalizacji.

Content plan dla domeny
Content Plan dla domeny

Po przejściu do edycji możemy już zacząć pisanie treści. Moja osobista uwaga jest taka, że na razie bez obecności człowieka treści nie zawsze są sensownie proponowane i plan wymaga edycji. Nie mniej jest to bardzo ciekawe i przydatne narzędzie, jeśli wiemy jak go używać. Jest to funkcjonalność w wersji Beta.

SERP Analyzer w SurferSEO

Ta część surfera zawiera mnóstwo danych dotyczących analizowanych parametrów SEO. Zaczynając od ilości słów w treści, kończąc na głębokich analizach, dotyczących widocznych stron w TOP50.

Analiza SERP
Analiza SERP

Najistotniejsze z tych parametrów z mojej perspektywy to pytania przypisane do słów kluczowych czy korelacja pomiędzy Content Score.

Content Score
Content Score

Keyword Research w SurferSEO

Keyword research to podobnie jak w Ahrefs, SemRush czy Senuto narzędzie dostarczające informacji na temat potencjałów słów kluczowych i korelacji pomiędzy słowami.

Surfer SEO wtyczka do WordPress

Surfer SEO to popularna wtyczka do WordPress, która ułatwia optymalizację stron i wpisów w blogu pod kątem wyszukiwarek internetowych. Wtyczka pozwala na szybkie tworzenie i edytowanie meta danych, a także automatycznie sugeruje potencjalne zmiany w treści w celu poprawy widoczności strony. Ponadto narzędzie zawiera szereg przydatnych analiz SEO, takich jak analiza tempa ładowania strony, stan linków wewnętrznych i zewnętrznych oraz skuteczność treści.

Podsumowanie

SurferSEO to znakomite narzędzie do analizy treści i do planowania treści. Ma unikatowe funkcje pozwalające optymalizować powstające artykuły i te istniejące. Bardzo polecam to narzędzie.

Artykuł uaktualniony 1 rok

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *