Konferencja DEMIST 2017

Konferencja DEMIST 2017

Konferencja DEMIST 2017

Oceń Nas post

Podsumowanie konferencji DEMIST 2017

Sztuczna inteligencja w marketingu cyfrowym

24 listopada miałem okazję uczestniczyć w konferencji DEMIST 2017 jako prelegent i prowadzący panel dyskusyjny. Zarówno panel jak prezentacja dotyczyła zastosowań sztucznej inteligencji w marketingu internetowym. Miałem przyjemność przeprowadzić dyskusję ze znakomitymi specjalistami w tej dziedzinie:

 1. Anna Kreiser, Digital Consultant, właściciel Digitalkod Consulting
 2. Łukasz Kapuśniak – Chief Technology Officer, Cloud Technologies
 3. dr hab. Grzegorz Mazurek, prof. Akademii Leona Koźmińskiego

Nie spodziewałem się, że dyskusja panelowa będzie tak ciekawa, i że cechowała się będzie taką różnorodnością opinii. Połącznie naukowego podejścia, praktyki, strategicznej wizji i wiedzy matematyczno-programistycznej.
Podsumowując kilka komentarzy, opinii panelistów i uczestników.

dr inż. Artur Gąsiorkiewicz, Współprzewodniczącym DEMIST

“Ogólna konkluzja, wynikająca z debaty panelistów jest taka, że zawód e-marketera jest coraz bardziej zawodem technologicznym. Zautomatyzowane wykorzystanie narzędzi informatycznych w dotarciu do klienta nie pełni już tylko służebnej roli względem kreacji, ale staje się podstawą działania w marketingu. Identyfikacja klienta w różnych, z pozoru odległych działaniach interaktywnych i analiza jego poczynań stanowi materiał wejściowy dla algorytmów sztucznej inteligencji. Na wyjściu zaś mamy personalizowaną ofertę, szytą na miarę jego potrzeb – zarówno tych wyrażonych, jak i tych właśnie uświadamianych bądź kreowanych na podstawie dynamicznych wzorców zakupowych. Pojawia się przy tym wszystkim wiele pytań o aspekty etyczne i wydaje się, że będzie to trudny obszar dla jurystów i organizacji branżowych”

Anna Kreiser, Digital Consultant, właściciel Digitalkod Consulting

„Rola marketingu polega współcześnie na realizacji działań, które wspierają rozwój firm. Do osiągnięcia celów biznesowych potrzebują oni jednak odpowiedniej strategii oraz narzędzi, umożliwiających odpowiedź na rosnące potrzeby klientów. Wykorzystanie sztucznej inteligencji m.in.automatyzacji, predykcji czy integracji danych z różnych źródeł to szansa na lepsze zaspokojenie wymagań klientów. Firmy zyskują tym samym możliwość dotarcia w czasie rzeczywistym do indywidualnego użytkownika ze spersonalizowanym komunikatem, który dostarcza wartość. Umiejętne wykorzystanie sztucznej inteligencji prowadzi także do poprawy Cutomer Experience (CX), które stanowi podstawę budowy przewagi na tle konkurencji i zwiększenia zysków. Rozwiązania marketingowe oparte o AI to jednak złożony i wciąż rosnący ekosystem. Jak w przypadku każdej technologii do osiągnięcia rezultatów niezbędne jest zrozumienie możliwości i ograniczeń narzędzi oraz świadome wykorzystanie potencjału dostępnych rozwiązań. To natomiast wymaga już odpowiednich kompetencji cyfrowych i zaangażowania profesjonalistów.”

24 listopada odbyła się 2 edycja konferencji DEMIST 2017 organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej.
Konferencja DEMIST 2017 łączy ze sobą świat nauki, biznesu i administracji. W trakcie konferencji poruszane będą tematy zmian, trendów i strategii w obszarze szeroko rozumianego zarządzania.
Główne tematy 2 edycji DEMIST 2017 to rozwoju technologii 5G, miernikach digitalizacji rynku i przedsiębiorstw, zmianach przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) i ich wpływie na gospodarkę cyfrową, trendzie technologicznym „cognitive computing” w zarządzaniu oraz trendach technologicznych i wykorzystaniu sztucznej inteligencji w e-marketingu.

Tematyka DEMIST 2017

Główne hasła, które były poruszane na DEMIST 2017 to:

 • Wpływ cyfryzacji na rynek globalny i rynki lokalne
 • Kierunki rozwoju gospodarki cyfrowej i e-społeczeństwa
 • Innowacyjność w gospodarce cyfrowej
 • Technologiczne aspekty wirtualizacji rynków i społeczeństw
 • Technologie cyfrowe a przedsiębiorczość
 • Problematyka bezpieczeństwa w gospodarce cyfrowej
 • Wyzwania regulacyjne i prawne dla gospodarki cyfrowej
 • Aktualne problemy informatyki ekonomicznej
 • Zarządzanie wiedzą
 • Zarządzanie projektami w gospodarce cyfrowej
 • Marketing interaktywny
 • Zadania i koncepcje rozwoju współczesnej edukacji menedżerskiej
 • Ergonomia w dobie gospodarki cyfrowej

Panel dyskusyjny „Sztuczna inteligencja w marketingu cyfrowym”

Będę miał przyjemność poprowadzić panel dyskusyjny na temat Sztuczna inteligencja w marketingu cyfrowym”, na którym chciałbym porozmawiać z ekspertami branży na temat obecnej sytuacji, trendach i sposobach wykorzystania sztucznej inteligencji w Digital Marketingu.

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

1 Comment

 1. marginal pisze:

  I’ve learn seѵeral just right stᥙff here. Definitely worth bookmarking for rеvisiting.
  I surprise hօw a lot attempt you place to create
  one of these wonderful informative website.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *