Link Building aktualizacja algorytmu Google

Link Building aktualizacja algorytmu Google

Link Building aktualizacja algorytmu Google

Link Building aktualizacja algorytmu Google

5/5 - (1 ocen)

Google potwierdza oficjalnie, że zaczął wprowadzać nową aktualizację algorytmu dla wyszukiwarki Google o nazwie aktualizacja „link spam update“. Ta aktualizacja „jest bardziej skuteczna w identyfikowaniu i usuwaniu spamu związanego z linkami i szerszym zakresie, dodatkowo w wielu językach”, potwierdza Google. Rozpoczął się 26 lipca, zmiana będzie wprowadzana w ciągu mniej więcej dwóch tygodni.

Więcej informacji znajdziecie w artykule „Przypomnienie o kwalifikujących się linkach i naszej aktualizacji spamu linków”. Cały wpis na blogu jest głównie przypomnieniem, jakie typy linków są sprzeczne z wytycznymi Google dla webmasterów. W tym poście większy nacisk kładzie się na linki o „charakterze komercyjnym”. Dodatkowo omawia najlepsze praktyki, linki partnerskie i sposób, w jaki powinni używać nofollow lub rel=sponsored. Dotyczy to postów sponsorowanych i gościnnych, ale nie tylko.

Następnie Google ogłasza na dole bloga wpis o nowej aktualizacji spamu linków z następującym paragrafem:

  • Link Spam Update rozpoczął się w poniedziałek 26 lipca.
  • Wdrożenie zajmie dwa tygodnie.
  • Jest to globalna i wielojęzyczna aktualizacja.
  • Spamerskie linki stracą swoją moc, strony nie będą karane.
  • Ignorowanie linków będzie odbierane jako kara.
  • Nofollow jest w porządku, nie musisz używać rel-sponsored
  • Google nie podzieli się informacjami na temat tego, jak bardzo wpłynie to na wyniki wyszukiwania.
  • Jeśli więc zauważysz spadek w wynikach w ciągu najbliższych kilku tygodni, może to być związane z aktualizacją algorytmu dotycząca linków. Czy miało to związek z tym, co widzieliśmy w weekend? Zmiana algorytmu będzie miała największy wpływ na spamerskie linki.

My w Kordowski Digital możemy Ci pomóc jeśli w najbliższym czasie zauważysz nagłe spodki w wynikach Twojej strony!

Poniżej kilka przykładów ja zmieniają się wyniki naszych projektów. Mimo trudnych chwil, w niektórych przypadkach odbijamy, w niektórych rośniemy bardzo szybko.

SEO studium przypadku nr 1
SEO studium przypadku nr 1
SEO studium przypadku nr 2

SEO studium przypadku nr 2

SEO studium przypadku nr 3

SEO studium przypadku nr 3

Podsumowanie

Ostatnie zmiany algorytmu dają widoczne zmiany w wynikach wyszukiwania. Istotne z punktu widzenia Klienta jest to, by te zmiany pozytywnie wpływały na jego widoczność. Oznacza to, że przyjęta strategia SEO jest zgodna ze zmianami zachodzącymi w algorytmie Google. Poniżej zamieszczam przykład zmian, jakie zaszły w ostatnim czasie na podstawie danych z SENUTO.

zmiany w wyszukiwarce senuto
Zmiany pozycji po wprowadzonych zmianach algorytmu Google.

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Comments are closed.