Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Aktualizacja algorytmu Google – grudzień 2020

Oceń Nas post

Grudniowy update algorytmu Google

Grudzień 2020 nowa aktualizacja algorytmu. Po siedmiu miesiącach przerwy Google właśnie wydało nową aktualizację algorytmu

Google ogłosiło, że wprowadza nową aktualizację algorytmu. To trzecie uaktualnienie w tym roku. Pierwsze odbyło się w styczniu, natomiast drugie w maju.
Spoglądając na historię, Google przeprowadza aktualizację co kilka miesięcy, od ostatniej minęło siedem miesięcy, więc wprowadzenie tej aktualizacji zajęło znacznie więcej czasu niż poprzednio.

Poniżej znajduje się tweet Google ogłaszający to wydarzenie, w którym gigant technologiczny oznajmił: „Dzisiaj, wydajemy szeroką aktualizację algorytmu , tak jak robimy to kilka razy w roku. Nazywa się to -Aktualizacja rdzenia Grudzień 2020. Nasze wskazówki dotyczące takich aktualizacji pozostają takie jak wcześniej…”

Googel Tweet

Nowy update algorytmu Google grudzień 2020 rozpoczęty

Prawdopodobną przyczyną opóźnienia tejże aktualizacji może być pandemia. Jeżeli minęło więcej czasu niż ostatnio to czy możemy spodziewać się, że wpływ dzisiejszej aktualizacji będzie większy?

Niestety nie poznamy na to odpowiedzi dzisiaj czy nawet jutro, ponieważ proces wdrażania aktualizacji może zająć mniej więcej dwa tygodnie, o czym Google poinformowało nas w późniejszym tweecie: „Aktualizacja Grudzień 2020 jest teraz wprowadzana na żywo. Jak to zwykle bywa w tych aktualizacjach, pełne wdrożenie zajmie około jednego do dwóch tygodni”.

Google Tweet 2 czesc
Informacja od Google wywołała natychmiastową reakcję paniki i niepokoju społeczności SEO. Przyjrzyjmy się przykładowej reakcji:
Google Tweet 3 czesc

Nie lękajcie się zmiana algorytmu Google to nie koniec świata

Historycznie rzecz biorąc, SEO i właściciele witryn zakładają najgorszy scenariusz, jeżeli chodzi o podstawowe aktualizacje, mimo tego, że te uaktualnienia są również okazją do nagrodzenia witryn za ciężką pracę włożoną w optymalizację wykonaną w poprzednich miesiącach. Dotyczy to szczególnie witryn, na które negatywnie wpłynęły poprzednie aktualizacje algorytmu. Wraz z wejściem w życie nowej wersji, Google dokona ponownej oceny rankingu treści znajdującej się na danej witrynie. Jest to szansa dla właścicieli stron, które zaginęły w głębi wyszukiwarki.
Ma to dwie strony medalu, ponieważ witryny, które nie włożyły dużo wysiłku w optymalizację, mogą stracić swoje pozycje.

Witryny nieuchronnie zauważą spadki lub wzrosty w rankingu po wprowadzeniu aktualizacji. Zmiany te będą uzależnione od trafności treści. Jeżeli zawartość twojej strony, oczekuj tego, że strona znajdzie się wyżej w wynikach. Treść może być uznana za bardziej trafną również w momencie ogólnej zmiany zainteresowania określonym tematem.


Masz problem z nowym update Google napisz do nas pomożemy

Aby uzyskać więcej wskazówek, jak reagować na aktualizację serwowane przez Google, warto obserwować naszego bloga będziemy zbierać dane i napewno się nimi podzielimy.

Co zrobić, jeżeli ocena treści przebiegnie negatywnie?

Firma Google udziela porad, co wziąć pod uwagę, jeżeli aktualizacje z przeszłości negatywnie wpłynęły na Twoją witrynę. Nie ma konkretnych działań, które należy podjąć, aby to naprawić. Negatywny wpływ nie musiał być powiązany, z tym że z witryną jest coś nie tak. Google udostępniło listę pytań do rozważenia, by optymalizacja treści była bardziej skuteczna, całą listę znajdziesz tutaj.

Dlaczego to jest ważne. Za każdym razem, gdy Google aktualizuje swoje algorytmy rankingu wyszukiwania, oznacza to, że Twoja witryna może radzić sobie lepiej lub gorzej w wynikach. Świadomość tego, kiedy Google wprowadza aktualizacje, daje nam możliwość zaobserwowania, czy zmiany nastąpiły po optymalizacji Twojej witryny, czy to jednak Google zmieniło coś w swoim algorytmie. Teraz wiemy, że taka aktualizacja ma miejsce, więc miej oko na swoje dane analityczne i rankingi.

Artykuł uaktualniony 2 lata

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *