eBook

eBook

eBook

4.3/5 - (6 ocen)

Co to jest eBook?

Jeśli szukasz łatwego sposobu na zaprezentowanie oferty firmy, to eBook może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Ebook to rodzaj cyfrowej książki dostępnej online lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Taka książka zawiera cenne informacje związane z produktem lub usługą, takie jak samouczki, wskazówki i porady. Takie rozwiązanie pomoga klientom w pełni wykorzystać to, potencjał Twoich usług lub produktów.

Ponadto korzystanie z ebooków może pomóc Ci w budowaniu bazy klientów odwiedzających i pobierających eBooki. Co więcej, ebooki pomagają także edukować odbiorców na temat kultury i filozofii danej marki!!

Jeśli jesteś specjalistą od digital marketingu i chcesz wywrzeć wrażenie na potencjalnych klientach, potrzebujesz ebook-ów w swojej strategii content marketing i digital marketing.

Dzięki eBook-om możesz komunikować się z potencjalnymi klientami w ich języku. Dzięki temu będziesz kreować się jako ekspert, znawca tematu.

Oczywiście napisanie ebooka oznacza zmierzenie się z wieloma wyzwaniami. Pisanie takich prac nie jest łatwą pracą, wymaga czasu i wykonaniu kilku kluczowych kroków.

eBook
eBook

Jakościowa treść Twojego ebooka może być znakomitym lewarem dla twojej popularności i opinii eksperta. Bez dbałości o szczegóły praca może skończyć się tworem przypominającym raczej długi post na blogu niż w pełni wartościową książkę, ebook.

eBook najważniejsze dobre praktyki

Poniżej znajdziesz kluczowe wskazówki dla autorów eBook-ów.

Wzmocnij swoja markę!

Aby rozwijać swoją markę, warto stworzyć eBook, który będzie odpowiadał na potrzeby Twoich klientów. Użyj Buzzsumo, aby zbadać tematy, których nie poruszyła jeszcze Twoja konkurencja. Pisząc eBooka, pamiętaj o używaniu przyjaznego i dopasowanego do odbiorców Tone of Voice, ponieważ ludzie lubią, kiedy mówi się do nich zrozumiałym i dopasowanym tonem.

Dodatkowo, polegaj na swoich personach nabywców, aby dowiedzieć się, co mogłoby ich zaangażować na tyle, by przeczytali i wynieśli z niego przydatne informacje. Opublikowanie eBooka na odpowiedni temat nie tylko uchroni potencjalnych klientów przed wątpliwościami, ale też aktywnie pokaże autorytet i wiarygodność Twojej marki.

eBook wyznacz cel jaki chcesz osiągnąć

Zanim zaczniesz, zadaj sobie poniższe pytania, odpowiedzi pomogą Ci wybrać właściwe cele:

  • Jaki jest cel ebook-a, co chcesz osiągnąć dzięki temu ebookowi?
  • Na jakim etapie User Journey chcesz uplasować książkę?
  • Jakie są najważniejsze tematy, które zamierzasz omówić?
  • Jakie odpowiedzi znajdzie w tej książce czytelnik, jaka będzie wartość dodana dla czytającego?

Najpierw przygotuj szkic, a potem zacznij pisać

Długi projekt, do których należy praca nad eBook-iem, wymaga strategii. Warto poświęcić czas na zespolenie wszystkich działań Content Marketing w jedną spójną strategię. Wyznacz odpowiednie miejsce i czas dla swojej książki elektronicznej.

Praca zespołowa

Podczas gdy napisanie eBooka jest zadaniem dla jednaj osoby, eksperta, samo złożenie dokumentu jest już bardziej wymagające. Takie elementy składowe jak badanie, grafika, zestawienia danych beda wymagały więcej niż jedną osobę. Zespół będzie najlepszym rozwiązaniem.

eBook Podejście modułowe

Podejście modułowe to kolejna rekomendacja. Dzięki niej wiedza i informacje, które zbierzesz będzie podzielona na bloki co ułatwi ich przygotowanie i czytanie. Możesz umieścić kilka typów treści.

  • Overview: podsumowanie jest często spotykanym typem informacji zarówno, jako podsumowanie całości lub fragmentu.
  • Concept: Definiuje podstawową terminologię w sposób łatwy do przyswojenia i zrozumienia.
  • Task: Zawiera instrukcje krok po kroku, jak wykonać dane zadanie.
  • Reference: Odnośniki do rozbudowanych opisów z większą ilością informacji wewnątrz dokumentu i poza dokumentem.
eBook podejście modułowe
eBook podejście modułowe

Chwytliwa okładka

Ludzie zawsze będą oceniać książkę po okładce. eBook-i i ich zawartość przeważnie niczym się nie różnią. Projekt strony tytułowej będzie miał wpływ na pierwsze wrażenie. Jak pewnie wiesz to pierwsze wrażenie może zdecydować czy dany użytkownik stanie się klientem.

Chwytliwa okładka eBook
Chwytliwa okładka

Personalizowana grafika

Jak juz pewnie wiesz ludzki mózg lubi konsumować informacje w formie graficznej. Dodanie niestandardowej grafiki do e-booka to świetny sposób na zwiększenie

Chcesz niestandardową grafikę w swoim e-booku, ale nie masz wystarczająco dużo czasu lub doświadczenia, aby je zaprojektować? Możemy w tym pomóc. Wyślij zapytanie

Linkuj podrozdziały

Wprowadzenie do twojego ebook-a powinno zarówno zawierać wiele elementów zachęcających do przeczytania jak również i tych elementów ułatwiających poruszanie się po książce.

Linkuj podrozdziały
Linkuj i personalizuj podrozdziały

W jakich formatach plików można zapisać eBook-a?

Ebooki można zapisać w jednym z kilku formatów. Jednak w zależności od użytkownika końcowego możesz znaleźć zastosowanie dla dowolnego z następujących typów plików:

PDF

Pliki PDF są prawdopodobnie najbardziej popularnym typem plików. Rozszerzenie „PDF” oznacza „Portable Document Format” i najlepiej nadaje się do e-booków, które mają być czytane na komputerze.

EPUB

Ten typ pliku oznacza „publikację elektroniczną” i jest bardziej elastycznym formatem ebook-a. Rozumiem przez to, że ebooki EPUB mogą dostosować się do różnych urządzeń mobilnych i tabletów, pozwalając na przesuwanie tekstu ebook-a między różnymi stronami w zależności od wielkości urządzenia. Są szczególnie przydatne do oglądania na mniejszych ekranach, takich jak smartfony.

AZW

Jest to typ pliku ebook zaprojektowany dla urządzenia Kindle, czytnika e-booków firmy Amazon. Użytkownicy mogą jednak również otwierać ten format pliku na smartfonach, tabletach i komputerach.

ODF

ODF oznacza OpenDocument Format, typ pliku przeznaczony głównie dla OpenOffice, serii programów do tworzenia treści typu open source, podobnych do pakietu Microsoft Office.

Rekomenduje przygotowanie we wszystkich formatach.

Podsumowanie

E-book to bardzo skuteczne narzędzie sprzedaży i budowania wizerunku. Praca, którą musimy poświęcić na przygotowanie tych treści zwraca się dwójnasób.

Artykuł uaktualniony 1 rok

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *