Odznaka Gwarancji Google

Odznaka Gwarancji Google

Odznaka Gwarancji Google

Oceń Nas post

Certyfikat zaufania Google

Odznaka Gwarancji Google! Niedawno Google zrobił ogromny postęp dzięki promocji lokalnych usług za pomocą dwóch podstawowych “certyfikatów zaufania”: Google Screened dla usług profesjonalnych obejmujących kilka zawodów takich jak: prawnicy, doradcy finansowi czy pośrednicy handlu nieruchomościami oraz Google Guaranteed dla dostawców usług domowych, który obejmuje szerszy zakres kategorii, na przykład: naprawa urządzeń, sprzątanie domu, malowanie. Technologiczny gigant rozpoczął udostępnianie firmom odznaki gwarancji za miesięczną opłatą 50 dolarów lub jednorazową roczną w wysokości 600 dolarów. Po wykupieniu odznaki pojawi się ona na liście lokalnych firm i w jej profilu. Program ten jest określany jako eksperyment, który być może znajdzie zastosowanie na stałe, w zależności od tego, czy się sprawdzi. W początkowych obserwacjach programu, odznaka był widoczna tylko w profilu firmy, natomiast aktualnie wyświetla się również na liście lokalnych firm i na pewno stanowi wyróżnienie na tle konkurencji.

Jak podnieść CTR w Google Map?

Na powyższych ilustracjach widzimy, że firma ACS Home Services korzysta z usług lokalnych Google. Firma zajmuje się naprawą klimatyzacji, ale nie plasuje się w czołówce firm trudniących się tą pracą. Jest ukryta między resztą usługodawców w tej branży i otrzyma prawdopodobnie mniej kliknięć niż te, które znajdują się na szczycie listy. Mimo wszystko odznaka gwarancji Google może prowadzić do zwiększenia się współczynnika klikalności (CTR). Dostrzeżenie znaku Google Guaranteed w profilu w bezpłatnych wynikach wyszukiwania prawdopodobnie stanowi wartość dodaną i będzie generować dodatkowe kliknięcia oraz zwiększy potencjalną sprzedaż danej firmy. Jeśli klienci nie są zadowoleni z jakości pracy, Google będzie skłonny do zwrotu kosztów pierwszej usługi, zapewniając dożywotnią ochronę na przykład w USA do kwoty 2000 dolarów. Zwrot kosztów będzie możliwy, tylko gdy rezerwacja zostanie wykonana za pośrednictwem usługi lokalnej bądź asystenta Google. Gwarancja Google nie zwróci pieniędzy za przyszłe usługi, uszkodzenia mienia, opłaty diagnostyczne czy niezadowolenie z ceny przez klienta. Aby dostać się do programu Google, nie wystarczy tylko złożenie wniosku. Istnieje dogłębny proces weryfikacji, który obejmuje na przykład sprawdzenie przeszłości niektórych bądź wszystkich pracowników danej firmy. Podejście Google wydaje się słuszne, ponieważ odznaka powinna być przyznawana najlepszym, aby była to realna korzyść i wyróżnienie na tle innych. Dla mniejszych firm, które mogą mieć problem z poruszaniem się w skomplikowanym świecie PPC (Pay-per-click), program może mieć znaczący wpływ. Nie jest konieczne badanie słów kluczowych i strategia ustalania stawek, dzięki czemu więcej czasu będzie poświęcone na bezpośrednie zarządzanie firmą.

Jak budować zaufanie w Google Maps? Odznaka Gwarancji Google

Obecność logo Google Guaranteed w profilu i pakiecie lokalnym może zwiększyć zaufanie konsumentów. Aktualnie lider branży technologicznej, powstrzymuje się od udzielania jakichkolwiek komentarzy na temat wydajności, natomiast można podejrzewać, że usługodawcy z odznakami gwarancji Google spotkają się z większym zainteresowaniem niż ci, którzy jej nie posiadają. Reklamy usług lokalnych to potencjalnie kłopotliwy program dla wielu reklamodawców, ale są prostsze i bardziej zaufane niż tradycyjne kampanie reklam tekstowych Google, a nawet w dużym stopniu zautomatyzowane kampanie lokalne.  Proces weryfikacji, która ma na celu wyposażenie w odznakę gwarancji Google może być uciążliwy, ale po zdobyciu jej może przynieść ogromną zyski.

Artykuł uaktualniony 1 rok

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *