Screaming Frog

Screaming Frog

Screaming Frog

4.3/5 - (3 ocen)

Screaming Frog jak działa i jakie ma zalety. Kiedy pracujesz nad optymalizacją swojej strony pod kątem technicznych wymagań wyszukiwarek, na pewno zetkniesz się z potrzebą wykonania analizy technicznej strony. Jest wiele różnych narzędzi, które mogą pomóc Ci w analizie technicznej SEO. Każde narzędzie ma swój własny zestaw funkcjonalności i wszystkie można wykorzystać w unikalny sposób, aby pozyskać informacje o stanie technicznym naszej strony.

W moim artykule na temat narzędzia SEO znajdzie wiele propoycji. W tym artykule przyjrzymy się, jak efektywnie korzystać z screaming frog seo spider, jednego z najbardziej znanych narzędzi do Technicznej analizy SEO.

Screaming Frog ma zarówno darmowe, jak i płatne funkcjonalności. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji z niego skorzystać, dobrze trafiłeś.

Co to jest Screaming Frog

Przejdźmy do przedstawienia Screaming Frog, tak abyś mógł skutecznie korzystać z jego.

Screaming Frog to narzędzie oferujące znakomity crawler do analizy technicznej strony WWW. Znanym jako Screaming Frog SEO Spider.

Co to jest Spider SEO?

„Pająk” to termin używany do opisania oprogramowania, które zbiera dane z Internetu, a następnie przetwarza je w określony sposób. Na przykład Google używa oprogramowania-pająka do „przeszukiwania” każdej witryny w Internecie w poszukiwaniu danych, które mogą następnie zindeksować i wykorzystać do tworzenia list wynikowych w swojej wyszukiwarce. Pająki są używane w wielu różnych wyszukiwarkach.

Screaming Frog’s Spider

Screaming Frog’s Spider to oprogramowanie, które możesz pobrać i uruchomić na własnym komputerze lub na serwerze dedykowanym. Ten pająk został stworzony do analizowania ważnych informacji SEO takich jak:

 • Struktura strony
 • Metadane
 • Adres URL
 • Ilość tekstu
  …i wiele więcej!

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad SEO od ponad dekady, czy jesteś początkującą osobą w SEO, korzystanie z Screaming Frog jest bardzo przydatne.

Oto tylko kilka funkcjonalności Screaming Frog

 • Analiza błędów serwera
 • Analiza metadanych
 • Wykrywa niepoprawne przekierowania
 • Pokazuje zduplikowane strony
 • Błędy w pliku robots.txt
 • Przekierowania
 • Błędne linki
 • Błędy serwera
 • Zewnętrzne linki
 • Linki wewnętrzne
 • Rankingi linków
 • Bezpieczeństwo linków
 • Problemy z tytułem strony
 • Brakujące metadane
 • Czasy odpowiedzi
 • Liczba słów dla całego tekstu strony
 • Tekst anchor
 • Kanonizacja adresów, kanoniczny docelowy adres url

Narzędzie znakomicie i szybko analizuje duże ilości podstron.

Praktyczne zastosowania

Analiza Serwisu po migracji: Przekierowania

Jest to moja ulubiona funkcja Screaming Frog.

Kiedyś uważałem, że trudno jest kontrolować przekierowania po migracji witryny (i lub domeny). Dzięki Screaming Frog możemy szybko przeanalizować czy strona ma prawidłowo skonfigurowane przekierowania 301 ze swoich starych adresów URL do nowych adresów.

Dostępna jest funkcja, która umożliwia przesyłanie listy starych adresów URL do sprawdzenia łańcuchów przekierowań. Analizuje wszystkie ścieżki przekierowań od adresu startowego do końcowego adresu URL (bez odpowiedzi , 2XX, 4XX lub 5XX itp.) Na koniec zmapuj je i przedstawi w jednym raporcie podsumowującym.

Analiza Serwisu po migracji: Przekierowania
Analiza Serwisu po migracji: Przekierowania

Ten raport obejmuje nie tylko adresy URL, które mają łańcuchy przekierowań, ale także każdy stary adres URL i odpowiedź w jednym raporcie, wraz z liczbą przekierowań w łańcuchu lub występowaniem pętli przekierowań.

Screaming Frog Przekierowania raport
Przekierowania raport

Indeksowanie AJAX

Kolejna przydatna funkcjonalność to indeksowanie AJAX. Chociaż Screaming Frog nie wykonuje JavaScript, ma mimo to możliwość indeksowania witryny, która jest zgodna ze schematem Google AJAX.

Nie trzeba nic dodatkowego wykonywać, aby analizować witryny wykorzystujące AJAX. Możesz je po prostu crawlować jak zwykłe strony. Screaming Frog zadziała jak Googlefetch the ugly version and map it to the pretty version“.

Screaming Frog Indeksowanie AJAX
Indeksowanie AJAX

SERP Snippets na różnych urządzeniach

Ta funkcjonalność przydaje się podczas analizy meta description i meta title i dokładnego ich zaprojektowania z uwzględnieniem wymogów różnych urządzeń czy to Desktop, czy Mobile.

Możesz zmienić typ urządzenia, aby zobaczyć, jak będą się wyświetlać na różnych urządzeniach.

Screaming Frog SERP Snippets na różnych urządzeniach
SERP Snippets na różnych urządzeniach

Indeksowanie witryn testowych wymagające logowania

Ta funkcja nie jest zbyt oczywista, ale zasadniczo SEO Spider obsługuje strony wymagające logowania. Dzięki tej możliwości nie musimy czekać na publikację serwisu i analizę możemy przeprowadzać na wersji deweloperskiej.

Screaming Frog Indeksowanie witryn testowych wymagające logowania
Indeksowanie witryn testowych wymagające logowania

Integracja z Google Search Console

Integracja z Google Serach Console to kolejny bardzo ważny czynnik przemawiający za stosowaniem Scraemain Frog. Dzięki szybkiej integracji do danych zbieranych przez screaming frog seo spider możemy dodać dane z Search Console. Wystarczy, że dodamy dostęp do konta i skojarzymy odpowiednią domenę i już. Dodatkowe informacje dotyczące klików wyświetleń będą dostępne i gotowe do wspólnej analizy.

Screaming Frog Integracja z Google Search Console
Integracja z Google Search Console

Integracja z Google Analytics

Integracja z Google Analytics to kolejny bardzo ważna i przydatna Funkcjonalność. Dzięki szybkiej integracji do danych zbieranych przez screaming frog seo spider możemy dodać dane z Google Analytics. Wystarczy, że dodamy dostęp do konta i skojarzymy odpowiedni widok domeny i już. Dodatkowe informacje dotyczące sesji, użytkowników czy odsłon wyświetleń będą dostępne i gotowe do analizy.

Integracja z Ahrefs i MajesticSEO

Integracja z Ahrefs lub majesticseo to następna na liście przydatnych funkcjonalności. Dzięki prostej integracji do danych zbieranych przez screaming frog seo spider możemy dodać dane z Ahrefs lub MajesticSEO. Wystarczy, że połączymy nasze konto i gotowe. Dodatkowe informacje dotyczące DA, Ilości linków wyświetlą się w naszych zintegrowanych raportach.

Integracja z Google PageSpeed Insight

Jeśli interesują cię dodatkowo parametry związane zładowanie strony screaming frog seo spider posiada integrację z tym narzędziem wystarczy, że podamy klucz API i gotowe mamy dostępne parametry FCP, TBT, LCP, CLS dla wszystkich URL naszej strony.

Przeanalizuj strukturę serwisu

SF bardzo dokładnie bada strukturę serwisu. Dodatkowo analizuje głębokość serwisu i ilość klików potrzebnych do przejścia z dowolnego adres URL do innego dowolnego adresu URL. Dzięki temu będziecie mogli wprowadzić poprawki do struktury i lepiej zarządzać przepływami w serwisie.

Rozwiązania alternatywne do Screaming Frog

 • Xenu’s Link Sleuth
 • SEMrush
 • Boostsite
 • Sitebulb

FAQ

 1. Do czego służy Screaming Frog?

  Screaming Frog to najbardziej zaawansowane narzędzie do audytu SEO i analizy witryn internetowych. Skanuje strony internetowe w celu zidentyfikowania problemów, takich jak błędy indeksowania, problemy techniczne oraz uchybienia w pozycjonowaniu. Screaming Frog dostarcza również informacji o strukturze linków wewnętrznych i zewnętrznych, tytułach stron, meta tagach, treści witryny i innych istotnych elementach SEO. Umożliwia również łatwe przeszukiwanie i raportowanie bardzo dużej liczby stron internetowych.


 2. Czy Screaming Frog jest darmowy?

  Screaming Frog jest darmowym narzędziem do 500 badanych URL, ma również opłaty roczne o wysokości uzależnionej od ilości kupowanych licencji.

 3. Jak działa Screaming Frog?

  Screaming Frog jest narzędziem do skanowania stron internetowych, które można wykorzystać do zidentyfikowania problemów SEO i technicznych na witrynie. Po uruchomieniu skanera aplikacja połączy się z witryną i przejrzy wszystkie linki wewnętrzne i zewnętrzne, a także elementy takie jak tytuły stron, meta tagi, treści witryn oraz inne istotne czynniki. Następnie narzędzie generuje informacje o strukturze linków oraz analizuje błędy indeksowania, uchybienia w pozycjonowaniu oraz problemy techniczne.

Podsumowanie:

Screaming Frog to genialne narzędzie z wieloma bardzo przydatnymi funkcjami. Polecam je zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom.

Artykuł uaktualniony 2 miesiące

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

3 Comments

 1. Kenzi pisze:

  Tak się zastanawiam czy na rynku istnieje coś równie dobrego jak Screaming Frog nad czym warto by było się zastanowić w 2023 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *