Majestic SEO

Majestic SEO

Majestic SEO

Oceń Nas post

Majestic SEO jest bardzo ciekawym narzędziem. Jest jednym z pierwszych z jakimi miałem styczność w swojej karierze eksperta SEO.

Więcej na temat tego co to jest SEO.

Site Explorer Majestic SEO

Najważniejszą funkcjonalnością Majestic SEO jest Site Explorer. Analizuje strukturę linków zewnętrznych podanej domeny. Informuje nas o najważniejszych linkach zwrotnych, podaje domeny odsyłające i najważniejsze adresu URL na których mamy odnośniki do naszej stron. Dostępny jest index świeży i historyczny. W zależności od pakietu jaki wybierzemy mamy odpowiednio dostęp do wąskiej lub rozbudowanej gamy funkcjonalności oraz mniej lub bardziej ograniczone dostępne zakresy tych danych.

Podstawowe funkcje Majestc SEO
Podstawowe funkcje Majestc SEO

Indeks “Fresh” dostarcza informacji z 30-dniowego okresu i jest najbardziej aktualny, podczas gdy indeks historyczny daje ci całą w historię zebrana przez Majestic.

Narzędzie podaje nam estymowane dane na temat wartości domeny czyli Trust Flow oraz Citation Flow

 1. Co to jest Citation Flow w Majestic SEO?

  Citation Flow jest estymacją, jak wpływowy może być adres URL z którego mamy link, obliczany na podstawie liczby witryn linkowanych. Jest to parametr związany z ilością linków.

 2. Co to jest Trust Flow w Majestic SEO?

  Wiarygodne strony linkują daną stronę. Ten parametr jest wagą dokładaną do każdego linka. Jest to parametr związany z jakością linków. Co to jest Trust Flow? Co to jest Citation Flow? Majestic

 3. Co to jest Flow Metric?

  „Flow Metric” jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Majestic. Linkowanie to sieć powiązań. Analiza „Flow Metric” wykorzystuje skalę logarytmiczną. Wyniki Flow Metric są wyrażone jako liczby od 0 do 100, im wyższa liczba, tym silniejszy sygnał. Mierzą zarówno przepływ zaufania, jak i przepływ mocy linkowania.

 4. Patrząc na linkowanie i związane z nim parametry, nie jest niczym odkrywczym, że linki są otoczone innymi linkami i tworzą sieć linków o lepszych i gorszych parametrach. Wysoka gęstość linków oznacza, że link znajduje się w otoczeniu grupy linków, podczas gdy niska gęstość linków oznacza, że ​​dany link znajduje się wewnątrz treści, na przykład pojedynczym link w jednym akapicie tekstu.

 5. Topical Trust Flow

  Topical Trust Flow jest to funkcja Majestic, która zapewnia kategoryzację stron internetowych. Majestic nadał kategorie każdej domenie, aby użytkownicy mogli zobaczyć, w jakim sektorze witryna została sklasyfikowana. Topical Trust Flow określany jest w skali opartej na liczbach od 0 do 100. Liczba pokazuje względny udział strony internetowej, subdomeny lub domeny głównej w danej kategorii.

 6. Visibility Flow

  Visibility Flow to połączenie Trust Flow i Link Density. Jest to miara tego, jak widoczny jest nasz link. Visibility Flow promuje linki o niskiej gęstości linków, na stronach o wysokim zaufaniu, przy jednoczesnym obniżanie wartości linków będących częścią nagłówków, stopek i katalogów.

Tematyka witryny

Twoje linki zwrotne i domeny odsyłające podzielone na edukacyjne i rządowe. Wyświetlane są następujące informacje: Adresy IP, Podsieci klasy C, Indeksowane adresy URL, Obrazy, linki Nofollow, przekierowania, ramki i usunięte linki. Ten zestaw danych daje nam możliwość dogłębnie przeanalizować strukturę naszej sieci powiązań i jej tematykę.

Tematyka witryny
Tematyka witryny

Domeny referujące

W zakładce domeny referujące Majestic prezentuję listę referujących domen wraz z informacjami na temat ich Topical Trust Flow, Tytuł, ilości linków, Średnia liczba linków do unikalnych domen zewnętrznych znalezionych na każdej stronie tej domeny. Dodatkowo jeszcze mamy wskaźniki Trust Flow i Citation Flow

Referujące domeny Majestic
Referujące domeny

System umożliwia na filtrowanie pod różnym kątem wybranych danych, oraz sortowania na wiele sposobów.

Referujące domeny zaawansowane filtry
Referujące domeny zaawansowane filtry

Kolejną częścią są dokładne dane wszystkich adresów URL linkujących nasz serwis. otrzymujemy informację o języku danego URL, wskaźniki citation flow i trust flow danego url oraz domeny. Widzimy linki wychodzące z danego URL oraz informacje o Topical Trust Flow i linkowany adres URL.

Backlinks Majestic
Backlinks Majestic

Na podstawie tych informacji możemy ocenić czy dana sieć linków jest wysokiej jakości czy jest tematycznie powiązana.

Kolejna zakładka zawiera informację na temat kontekstu w jakim znajduje się dany link.

kontekst linku
Kontekst linków

Na powyższym obrazku znajdziemy lokalizację linku w danym adresie URL. Oraz dokładne dane o ilości linków wewnętrznych i zewnętrznych na danym URL oraz kilka innych czynników.

Nowe linki

Nowe linki to informacja o nowych linkach wykrytych przez system Majestic. Lista ta wzbogacona jest o wykres przyrostów w funkcji czasu. Pozostałe dane są identyczne jak w zakładce backlinks.

Nowe linki
Nowe linki

Utracone linki

Podobnie jak w nowych linkach w zakładce utracone widzimy wykres czasowy, który obrazuje ilość utraconych linków oraz ich parametry. W tej zakładce możemy zebrać informuje o utraconych linkach. Daje nam to możliwość przygotowania działań, które pozwolą nam je przywrócić.

Utracone linki
Utracone linki

Anchor Text

Anchor text to zakładka, w której zgrupowane są informacje o anchorach linków prowadzących do naszej strony. Wzbogacone są o informacje na temat Trust i Citation Flow oraz ilości linków zewnętrznych i referujących domen. Istotne jest także to do jakiej kategorii tematycznej jest dany anchor przypisany.

Anchor Text
Anchor Text

Zakładka strony

W zakładce strony widzisz analizę poszczególnych stron naszego serwisu. Posortowane od tych z największą liczbą linkujących domen. Podobniej jak w poprzednich punktach widzimy przypisaną główną kategorię tematyczną linkujących stron oraz pozostałe parametry.

Zakładka strony
Zakładka strony

 

Strony powiązane to lista ze stronami określonymi przez algorytm Majestic jako zbliżone tematycznie.

Related Sites w majestic

Majestic SEO Million

W tym narzędziu zobaczymy ranking miliona najwyżej ocenianych stron przez Majestic istniejących w dostępnym Internecie. Do oceny brane są odwołujące się podsieci oraz ilość referujących IP.

Majestic Million
Majestic Million

Wyższe wersje Majestic SEO

W wyższych wersjach narzędzia dostępne są między innymi:

 • Rank Tracer, jest to analiza widoczności na podstawie danych z Google Search Console
 • Indeks Hstoryczny, zawiera ilość danych
 • Eksporty danych surowych, możliwość generowania plików z danymi surowymi
 • Raporty spersonalizowane, swoje własne raporty dopasowane do potrzeb
 • Porównaj strony, możemy na jednym widoku zobaczyć porównanie naszej strony z wybranymi domenami
 • Flow Metrics History, zapisane zmiany parametrów głównych
 • Clique Hunter
 • Backlink History, szersza historia i więcej danych
 • Search Explorer
 • Udostępnij kampanie
 • Powiadomienia e-mail, alerty
 • Network Neighbourhood, możemy głębiej analizować sąsiedztwo strony
 • Pełen profil biznesowy
 • Keyboard Checker
 • Eksperymentalne

Ile kosztuje Majestic SEO

Majestic obsługuje płatności kartą kredytową, debetową i PayPal. Dostępne są miesięczne i roczne plany subskrypcji. Płatności kartą kredytową i debetową są przetwarzane przez Cybersource i są w pełni szyfrowane.

Plany Lite i Pro mają 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy dla nowych klientów, którzy kupią swój pierwszy w historii abonament.

Dostępne też są płatności przelewem dla planów rocznych na poziomie Pro i wyższym.

Wszystkie subskrybje bardzo łatwo anulować. Zarówno w czasokresie miesięcznym i rocznym.

Najświerzsze dane o dostępnych planach Majestic

Konkurenci

Artykuł uaktualniony 7 miesięcy

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *