Pozycjonowanie stron w Google Maps

Pozycjonowanie stron w Google Maps

Pozycjonowanie stron w Google Maps

4.7/5 - (3 ocen)

Google Maps a lokalne SEO?

Bez widoczności w Google Maps znalezienie Twojej firmy w wynikach lokalnych jest trudne a wręcz niemożliwe. Konsumenci na całym świecie korzystają z Map Google, aby podejmować decyzje zakupowe, dlatego tak ważne jest, aby lokalne firmy zajmowały wysokie pozycję w wynikach lokalnych Google Maps.

Aby upewnić się, że Twoja firma znajdzie się w wynikach Mapy Google, przygotowałem 10 najważniejszych kroków do wykonania, by ten cel zrealizować.

Po pierwsze, regularnie aktualizuj profil swojej firmy, podając dokładne informacje, takie jak dane kontaktowe i godziny otwarcia.

Po drugie, tworząc opis swojej firmy w Mapach Google, używaj odpowiednich słów kluczowych z danej dziedziny. Ponadto dbaj o zaangażowanie potencjalnych klientów, odpowiadając szybko na recenzje/oceny klientów i zachęcając ich do dodawania własnych recenzji/ocen.

Na koniec wykorzystaj dodatkowe funkcje, takie jak znaczniki geograficzne i zdjęcia, które pomogą zainteresować potencjalnych klientów znajdujących się w pobliżu i zaprezentować Twoje wyjątkowe produkty lub usługi. Wyższa pozycja w Mapach Google to świetny sposób dla lokalnych firm, każdej wielkości, na zdobycie większej liczby klientów!

1. Google Moja Firma i Google Maps

Założenie i uzupełnienie Profilu biznesowego Google, jest pierwszym istotnym krokiem do zwiększania widoczności w Mapach Google. Wystarczy wyszukać nazwę swojej firmy w Google lub Mapach Google i rozpocząć proces weryfikacji wpisu.

Nie martw się, jeśli już go utworzyłeś, możesz łatwo zalogować się na powiązane konto i dokonywać zmian bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Ponieważ jest to kluczowy sygnał dla Google, ważne jest, aby podane informacje były dokładne i aktualne. Podanie kluczowych informacji, takich jak adres, dane kontaktowe, godziny otwarcia i adres strony internetowej, pomoże potencjalnym klientom uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Twojej firmie w czasie rzeczywistym.

Google Moja Firma i Google Maps
Google Moja Firma i Google Maps

2. Publikacje w Google Moja Firma a Mapy Google

Publikowanie na swoim profilu biznesowym Google jest drugą rekomendacją. Jest nie tylko ważne, by być widocznym w lokalnych wynikach Google, ale wymaga także przemyślanego zarządzania!

Publikacje w Google Moja Firma a Mapy Google
Publikacje w Google Moja Firma a Mapy Google

Regularne publikowanie aktualizacji dotyczących ofert specjalnych, organizowanych wydarzeń, wpisów na blogu i ogólnych informacji o firmie to świetny sposób na zaangażowanie odbiorców. Używając przyjaznego Tone of Voice, możesz pokazać Twoją firmę lub produkty w przyjaznym kontekście, co pozwoli im nawiązać z Tobą emocjonalną więź. Umieszczanie linków ze swojej strony internetowej lub innych źródeł pomaga dostarczyć klientom więcej istotnych informacji. Jestem pewien, że będą Ci za to wdzięczni!

3. Optymalizacja Twojej strony internetowej pod kątem lokalnego SEO

Optymalizacja Twojej strony internetowej pod kątem lokalnego SEO może być kluczem do uzyskania lepszej widoczności w Mapach Google.

Powinieneś zacząć od przeprowadzenia audytu swojej strony internetowej i treści zewnętrznych. Optymalizacja witryny polega na nadaniu jej odpowiedniej struktury, tak aby Google mógł ją analizować, indeksować i rozumieć zawarte w niej treści.

Ponadto w treści powinny znaleźć się odpowiednie, lokalne słowa kluczowe, które są ukierunkowane na intencje, oraz logiczne zestawione linki wewnętrzne z zewnętrznymi linkami w strukturze Pillar Pages.

Dzięki takiej optymalizacji Google rozpozna, że jesteś zaufanym podmiotem i nagradzi Cię dodatkową widocznością w Mapach Google. Na koniec upewnij się, że strony Twojej witryny ładują się szybko, aby poprawić odczucia użytkowników, czyli User Experience!

4. Local Business Schema

Korzystanie z Local Business Schema może być nieocenionym argumentem dla Google by wyświetlać w wynikach Google Maps właśnie Twoja stronę! Jest to kluczowy sposób przesyłania dodatkowych informacji do strony wynikowej Google. Pomaga lepiej rozumieć strukturę treści i danych biznesowych w niej zawartych.

Google preferuje standardowy format kodowania tych danych, ułatwia przeszukiwanie i indeksowanie tych treści. Wszystkie ważne informacje o Twoim biznesie, takie jak nazwa, lokalizacja, dane kontaktowe i inne, są zawarte w tym schemacie.

Dzięki temu Google będzie mógł łatwiej rozpoznać i potwierdzić lokalizację Twojej firmy, co z kolei zwiększy Twoje szanse na pojawienie się w widocznym miejscu na Mapach Google.

5. Osadzenie Google Maps na Twojej stronie

Osadzenie mapy Google na stronie Kontakt, to świetny sposób na dostarczenie klientom informacji, które ułatwią im odwiedzenie Twojej firmy.

Nie tylko pokazuje to, że zależy Ci na ich doświadczeniu (UX), ale według niektórych teorii może nawet pomóc Ci w uzyskaniu wyższej pozycji w Mapach Google! Dlaczego więc nie skorzystać z tej przyjaznej technologii i nie zaoferować klientom większej wygody? Zamieść Mapę Google na swojej stronie kontaktowej już dziś!

6. Opinie w Google Maps

Korzystaj i dbaj o swoje recenzje, opinie. To bardzo ważna rekomendacja dla wszystkich lokalnych firm, które chcą jak najlepiej wykorzystać swoją obecność w Mapach Google.

Utrzymując pozytywne opinie na wysokim poziomie, zagwarantujesz swojej wizytówce Google wysokie pozycje w wynikach Map Google.

Opinie w Google Maps
Opinie w Google Maps

Google zwraca również uwagę na liczbę recenzji, jakie uzyskała Twoja firma. Dodatkowo na poziom zaangażowania w każdą z nich, niezależnie od tego, czy są one pozytywne, czy negatywne. Ważne jest więc, abyś nie tylko pamiętał o budowaniu recenzji na swojej liście, ale też uważnie i szybko monitorował opinie klientów.

Wszelkie negatywne recenzje powinny być w miarę możliwości natychmiast rozwiązywane, aby pokazać klientom, jak bardzo zależy ci na zapewnieniu im doskonałej obsługi.

Dbaj o swoich klientów i tych zadowolonych i tych mniej zadowolonych!

7. Nazwa, adres i numer telefonu (NAP) a Google Maps

Upewnienie się, że Twoja nazwa, adres i numer telefonu (NAP) są aktualne i obecne na stronie Google Business Page i na innych stronach zewnętrznych udostępniających dane adresowe.

Korzystaj z bezpłatnych lub płatnych usług tworzenia list lokalnych, aby identyfikować i aktualizować informacje kontaktowe na zewnętrznych stronach informacyjnych.

Utrzymywanie dokładnego NAP we wszystkich kanałach jest ważną częścią utrzymywania wysokiej pozycji w Google Maps.

Pamiętaj o umieszczaniu informacji o firmie tylko na stronach z wysokim autorytetem.

8. Linki zewnętrzne, lokalne w Google Maps

Pozyskuj lokalne linki zewnętrzne. Tworząc strategię linkowania, pamiętaj o tym, by linki przychodzące do twojej strony internetowej, kierowały do strony z danymi NAP (nazwa, adres i numer telefonu) Twojej firmy.

Pozyskuj linki z lokalnych stron, które są związane z produktem/usługą twojej firmy. Pamiętaj, aby upewnić się, że twoje wpisy w katalogach zostały umieszczone w odpowiednich kategoriach.

Jeśli to możliwe, staraj się korzystać z linków “follow”, aby zwiększyć ich moc.

9. Zaangażowanie w sprawy lokalne

Zaangażowanie w życie lokalnej społeczności to ważny sposób na budowanie autorytetu. Weź pod uwagę, sponsorowanie wydarzeń, współpracę z innymi znaczącymi firmami oraz uczestnictwo w organizowanych zdarzeniach organizacji społecznych.

Bądź kreatywny i znajdź sposób na zamieszczenie powiązanych treści, takich jak ogłoszenia o wydarzeniach i strony partnerskie. Pamiętaj, by promując te działania, używać przyjaznego języka.

10. Pamiętaj o długim Ogonie, Long Tail i frazach z intencjami lokalnymi

Zwracaj uwagę na swoją pozycję w SERP-ach. Pamiętaj o słowach kluczowych z długiego ogona!

Monitoruj swoja widoczność w wynikach. Możesz wybrać jedno z wielu dostępnych narzędzi do monitorowania rankingów lokalnych.

Zwróć uwagę na lokalne słowa kluczowe, takie jak “blisko mnie”, “miasto”, “dzielnica” resztę zrobi Google. Dobierze najbardziej dopasowane do Twojego zapytania, historii Twoich wyszukiwań oraz geolokalizacji strony.

Źródła https://www.searchenginejournal.com/local-seo/

Artykuł uaktualniony 1 rok

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *