Baidu.com
Jak dodać swoją stronę do Baidu.com. Wbrew pozorom nie jest tak bardzo rzadko spotykane pytanie jak by się wydawało. Wyszukiwarka obsługuje głównie rynek chiński i jest tam jedyną “słuszną” wyszukiwarką. Co za tym idzie obsługuje ~75% wyszukiwań generowanych przez ten rynek. Jak można z tego wywnioskować jeśli chcesz mieć biznes i docierać do odbiorców w Chinach musisz zaistnieć w Baidu.
Najprościej jest dodać stronę do Baidu przez Narzędzie dla webmasterów. Jak domyślasz się pierwszy krok jaki powinniśmy wykonać to założenie konta. Podobnie do Google i innych wyszukiwarek jest to wymagany krok.
Następnie mając to konto baidu.com, logujemy się do panelu. Wykonujemy następujące kroki:
Dzięki temu wyszukiwarkabędzie cię indeksować. Jak już zauważyłeś głównym problemem jest język. Jak przystało na pretendenta do globalnej hegemonii uznawany jest tylko język mandaryński i inne często używane w kraju Środka. Nie znajdziemy tam języka angielskiego.
Baidu jest dominującą chińską wyszukiwarką internetową. Jest odpowiednikiem Google w Stanach Zjednoczonych. Baidu jest podobny do Google i oferuje podobne produkty i usługi, ale koncentruje się na Chinach, gdzie kontroluje większość rynku wyszukiwania. Wyniki wyszukiwania są cenzurowane. Wyniki i treści są zgodne z chińskimi przepisami i linią polityczną. Baidu jest zarejestrowane na Kajmanach i jest na Nasdaq pod symbolem BIDU.
Baidu oferuje szereg produktów, w tym mapy, wiadomości, wideo, encyklopedię, programy antywirusowe i telewizję internetową. Ma drugą co do wielkości wyszukiwarkę na świecie i posiada ponad 75% udziału w rynku chińskich wyszukiwarek. W grudniu 2007 r. Baidu stało się pierwszą chińską firmą uwzględnioną w indeksie NASDAQ-100. Według YCharts firma miała w czerwcu 2018 r. Kapitalizację rynkową zbliżoną do 90 mld USD.
Baidu generuje przychody z reklam dzięki systemowi podobnemu do systemu Google Ads. Reklamodawcy licytują słowa kluczowe, które będą powodować wyświetlanie ich reklam. Reklamodawcy mogą również płacić za priorytetowe umieszczanie w wynikach wyszukiwania. Konkurentami są Google Hong Kong, Yahoo! Chiny, Microsoft Bing i inni gracze regionalni