Jak dodać stronę do Baidu.com

Jak dodać stronę do Baidu com

Jak dodać stronę do Baidu com

Artykuł uaktualniony 2 miesiące

Jak dodać swoją stronę do Baidu.com. Wbrew pozorom nie jest tak bardzo rzadko spotykane pytanie jak by się wydawało. Wyszukiwarka obsługuje głównie rynek chiński i jest tam jedyną “słuszną” wyszukiwarką. Co za tym idzie obsługuje ~75% wyszukiwań generowanych przez ten rynek. Jak można z tego wywnioskować jeśli chcesz mieć biznes i docierać do odbiorców w Chinach musisz zaistnieć w Baidu.

Jak dodać stronę do Narzędzi dla webmasterów Baidu.com?

Najprościej jest dodać stronę do Baidu przez Narzędzie dla webmasterów. Jak domyślasz się pierwszy krok jaki powinniśmy wykonać to założenie konta. Podobnie do Google i innych wyszukiwarek jest to wymagany krok. 

Następnie mając to konto baidu.com, logujemy się do panelu. Wykonujemy następujące kroki:

  1. Wprowadź adres URL swojej witryny i określ, czy jest to witryna HTTP czy HTTPS.
  2. Kliknij Dalej „下一步”
  3. Wybierz kategorie branżowe swojej witryny.
  4. Skopiuj kod pod opcją znacznika HTML: „HTML 标签 验证”
  5. Zaloguj się do swojej witryny.
  6. Wklej weryfikacyjny, tak by był widoczny dla wyszukiwarki, można to zrobić bezpośrednio w kodzie w znaczniku <head></head> lub gdy masz wordpress np. we wtyczce Yoast, kliknij kartę „Narzędzia dla webmasterów”.Dodaj kod w „Narzędziach dla webmasterów Baidu”.Kliknij „Zapisz zmiany” i gotowe.
  7. Wróć z powrotem do narzędzia dla webmasterów i kliknij „完成 验证”, aby zakończyć weryfikację.

Dzięki temu wyszukiwarkabędzie cię indeksować. Jak już zauważyłeś głównym problemem jest język. Jak przystało na pretendenta do globalnej hegemonii uznawany jest tylko język mandaryński i inne często używane w kraju Środka. Nie znajdziemy tam języka angielskiego.

Historia

Baidu jest dominującą chińską wyszukiwarką internetową. Jest odpowiednikiem Google w Stanach Zjednoczonych. Baidu jest podobny do Google i oferuje podobne produkty i usługi, ale koncentruje się na Chinach, gdzie kontroluje większość rynku wyszukiwania. Wyniki wyszukiwania są cenzurowane. Wyniki i treści są zgodne z chińskimi przepisami i linią polityczną. Baidu jest zarejestrowane na Kajmanach i jest na Nasdaq pod symbolem BIDU.

Co oferuje Baidu.com

Baidu oferuje szereg produktów, w tym mapy, wiadomości, wideo, encyklopedię, programy antywirusowe i telewizję internetową. Ma drugą co do wielkości wyszukiwarkę na świecie i posiada ponad 75% udziału w rynku chińskich wyszukiwarek. W grudniu 2007 r. Baidu stało się pierwszą chińską firmą uwzględnioną w indeksie NASDAQ-100. Według YCharts firma miała w czerwcu 2018 r. Kapitalizację rynkową zbliżoną do 90 mld USD.

Przychody i konkurenci

Baidu generuje przychody z reklam dzięki systemowi podobnemu do systemu Google Ads. Reklamodawcy licytują słowa kluczowe, które będą powodować wyświetlanie ich reklam. Reklamodawcy mogą również płacić za priorytetowe umieszczanie w wynikach wyszukiwania. Konkurentami są Google Hong Kong, Yahoo! Chiny, Microsoft Bing i inni gracze regionalni

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *