LinkedIn Ads

Linkedin

Linkedin

5/5 - (3 ocen)

Reklama na LinkedIn to potężne narzędzie do pozyskiwania leadów B2B. Korzystanie z właściwych taktyk pozyskiwania leadów znacząco poprawia zasięgi, liczbę lidów a przede wszystkim ich jakość. Dzisiaj chciałbym podzielić się z Tobą kilkoma sprawdzonymi taktykami, dzięki którym pozyskasz wiele leadów na LinkedIn

Kampania LinkedIn Ads w kilku krokach

Utwórz kampanię reklamową na LinkedIn

Zaloguj się do konta reklamowego. Tam zostaniesz poproszony o utworzenie konta menedżera kampanii LinkedIn (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Upewnij się, że wchodzisz na swoją powiązaną stronę firmową LinkedIn, jeśli ją masz.

Następnie zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego reklamodawcy. Jeśli nie podałeś informacji rozliczeniowych, musisz to zrobić, aby odblokować swoje konto. (Nie martw się, opłata nie zostanie naliczona, dopóki kampania nie zostanie uruchomiona – od tego momentu będziesz okresowo pobierać opłaty za kliknięcia reklam i inne zaangażowania).

Na pulpicie nawigacyjnym — lub „Campaign Manager”, jak to się oficjalnie nazywa — zobaczysz wezwanie do utworzenia kampanii.

Campaign Manager LinkedIn Ads
Campaign Manager LinkedIn Ads

Kliknij ten przycisk, a zostaniesz przekierowany na stronę, na której możesz rozpocząć konfigurowanie kampanii.

Najpierw wskaż grupę kampanii i nazwij swoją ją. Grupy kampanii ułatwiają przygotowanie optymalnych kampanii.

Po wybraniu grupy i nazwy kampanii możesz rozpocząć konfigurowanie kampanii na LinkedIn.

Ustal cele kampanii LinkedIn Ads

Cel to nic innego niż to, co chcesz osiągnąć. LinkedIn pozwala wybrać z trzech grup celów. Są to: Świadomość, Rozważanie zakupu i Konwersje. W ramach tych tematów dostępne cele kampanii to:

 • Wizyty w witrynie: zwiększą ruch do Twojej witryny i stron docelowych. Według LinkedIn tego typu kampania zwiększy również świadomość marki.
 • Zaangażowanie: zwiększy zaangażowanie w Twoje treści i zwiększy liczbę obserwujących na Twojej stronie firmowej LinkedIn.
 • Wyświetlenia filmów: zwiększą ich ekspozycję dla osób, które mogą się z nimi zapoznać.
 • Pozyskiwanie potencjalnych klientów pokaże formularz generowania potencjalnych klientów LinkedIn ze wstępnie wypełnionymi danymi profilu LinkedIn tym użytkownikom LinkedIn.

Wyznacz odbiorców reklam na LinkedIn Ads

Przemyślane kierowanie reklam na LinkedIn pomaga prowadzić skuteczną kampanię reklamową. Przemyślana i skuteczna kampania to taka, w której kierujesz reklamy lub wiadomości do odpowiednich osób. Odpowiednie osoby gwarantują większą interakcję i gwarantują wyższe współczynniki pozyskania leada co za tym idzie więcej konwersji.

Dane statystyczne na temat użytkowników LinkedIn Campaign Manager LinkedIn Ads
Dane statystyczne na temat użytkowników LinkedIn Ads

W przypadku LinkedIn proces wybierania odbiorców, do których zamierzasz kierować reklamy, działa w tak samo, na wszystkie typy reklamy.

LinkedIn zapewnia nam ponad 20 różnych atrybutów odbiorców i kategorii kierowania, z których możesz korzystać. Te atrybuty to np:. Nazwa firmy, wielkość firmy, grupy, zainteresowania, szkoły członkowskie, tytuł zawodowy, staż pracy i umiejętności.

Wybierz parametry swojej grupy docelowej. Im bardziej jest ona konkretna i trafna dla odbiorców, tym lepsza będzie jej skuteczność.

LinkedIn umożliwia kierowanie według kilku różnych kategorii.

Targetowanie Campaign Manager LinkedIn Ads
Targetowanie LinkedIn Ads

Nie musisz korzystać ze wszystkich opcji kierowania na LinkedIn — ale im bardziej szczegółowe kryteria kierowania, tym bardziej odpowiednie dla wybranych odbiorców. A zatem tym bardziej prawdopodobne jest, że uzyskasz lepszy zwrot z inwestycji. Pamiętaj by ograniczanie listy odbiorców, nie zakończyło się tym, że lista będzie równe zero.

Wybierz format reklamy LinkedIn Ads

Następnie wybierz format reklamy.

Gdy przełączasz się między typami reklam, zobaczysz, że pole prognozowane wyniki po prawej stronie zmieni, będzie się zmieniało. Ta funkcja analizuje parametry kampanii (stawka, budżet, kierowanie, daty rozpoczęcia/zakończenia itp.) i uwzględnia podobne kampanie i reklamodawców.

Wybierz miejsce docelowe reklamy na LinkedIn Ads

Zdecyduj, czy chcesz, aby Twoja reklama była wyświetlana w sieci odbiorców LinkedIn, co zapewni Twojej kampanii większy zasięg i widoczność na platformach i witrynach innych firm LinkedIn. Uwaga: ta opcja nie jest dostępna dla każdego typu reklamy.

Możesz także wybrać wykluczenie lub zablokowanie określonych kategorii, aplikacji i witryn w sieci, jeśli tak zdecydujesz.

Ustaw budżet i harmonogram reklam.

Następnie skonfiguruj opcje budżetu, harmonogramu i stawek, które najlepiej Ci odpowiadają.

Budżet

Ustaw budżet dzienny, który najlepiej odpowiada wydatkom marketingowym Twojej firmy. Zanim zainwestujesz dużo w jedną kampanię.

Załóżmy, że jesteś wiceprezesem ds. marketingu w wysokiej klasy firmie doradczej. Zakładasz, że większość rynku docelowego składa się z firm rozwijających. Kierujesz reklamy LinkedIn do grup startup.

Harmonogram

Wybierz datę rozpoczęcia kampanii. Możesz wskazać, że Twoja kampania ma być wyświetlana w sposób ciągły lub „do daty zakończenia”.

Rodzaj stawki

W tej sekcji dostępne są trzy opcje:

 • Stawka automatyczna, która pozwala LinkedIn określić, jaka kwota zmaksymalizuje cel Twojej kampanii i jaką wybierzesz opcję (kliknięcia, wyświetlenia lub konwersje).
 • Maksymalna stawka kosztu kliknięcia (CPC), która jest naliczana za każdym razem, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę. LinkedIn zasugeruje zakres stawek w zależności od Twojego budżetu i konkurencji o Twoje reklamy — im więcej reklamodawców licytuje podobną kampanię, tym wyższa musi być Twoja stawka. Ta oferta jest maksymalną kwotą, jaką zostaniesz obciążony. Jeśli bieżąca stawka jest niższa niż maksymalna stawka, zostaniesz obciążony tylko bieżącą stawką.
 • Maksymalna stawka opłaty za 1000 wyświetleń (CPM), przy której za każdym razem, gdy Twoja reklama zostanie wyświetlona przez każde 1000 osób na LinkedIn, zostaniesz obciążony określoną kwotą. Ta opcja jest niedostępna, jeśli korzystasz z opcji Sieć odbiorców LinkedIn.

Śledzenie konwersji

Na koniec masz możliwość skonfigurowania śledzenia konwersji dla kampanii LinkedIn, które będzie śledzić i mierzyć działania podejmowane przez ludzi po kliknięciu Twoich reklam.

Śledzenie konwersji jest opcjonalną częścią konfiguracji kampanii reklamowej LinkedIn, ale ja bym uznał, że jest to kluczowa opcja. Bez mierzenia konwersji trudno weryfikować jakość kampanii bez mierzenia konwersji.

Jeśli zdecydujesz się skonfigurować śledzenie konwersji, kliknij + Dodaj konwersje.

Pojawi się nowe okno, w którym określisz nazwę konwersji, wybierzesz ustawienia konwersji i zdecydujesz, jak będziesz śledzić konwersje.

Zbuduj swoją reklamę na LinkedIn.
Ta sekcja odpowiada rodzajowi reklamy LinkedIn Ads, który wybrałeś do swojej kampanii.

Po ustaleniu podstawowych parametrów reklamy w kroku pierwszym zostaniesz poproszony o rozpoczęcie jej tworzenia i wybranie sposobu wyświetlania i rotacji odmian reklamy przez LinkedIn — jeśli utworzysz więcej niż jedną.

Treści sponsorowane LinkedIn Ads. Jak przygotować treści reklamowe

Rekomenduje użycie zwięzłych tekstów reklam. Bardzo dobrze sprawdzają się nagłówki poniżej 150 znaków i opisy poniżej 70 znaków. Prostota i przejrzystość, wymagają mniej uwagi, co za tym idzie, prowadzą do zwiększenia zaangażowania. Mamy obecnie jako użytkownicy Internetu, krótki czas skupienia uwagi, Większe ilości treści rozpraszają nas i powoduję, że przeskakujemy dalej.

W przypadku grafik ważne jest, by używać dobrej jakości obrazów. Rekomenduję rozdzielczość 1200 na 627 pikseli. Treści z większymi grafikami uzyskują zazwyczaj o 35% wyższe współczynniki klikalności (CTR). Praktyczna rada jest taka, byście przetestowali jasną kolorystykę obrazków tak, by wyróżnić się na tle feeda LinkedIn.

Jak i w innych Paid Media takich jak Google Ads, Facebook Ads, Amazon Ads czy Allegro Ads warto dbać o odświeżanie linii kreacji, reklam. Odpowiednio dobrane wariacje związane z tematem umożliwią Ci uniknięcie znudzenia i ignorowania przez odbiorców Twoich reklam. W każdej kampanii umieść od dwóch do czterech reklam i poprawiaj najsłabszą reklamę co 1-2 tygodnie. Z czasem poprawi to Twój wynik trafności reklamy, co pomoże Ci wygrać aukcji w LinkedIn. Twój wynik trafności reklamy opiera się na danych o zaangażowaniu, takich jak kliknięcia, komentarze i udostępnienia. Jeśli masz wysoki wynik trafności reklamy, masz większą szansę na pokonanie konkurencji w aukcji, nawet jeśli konkurencja zaproponuje wyższą stawkę.

Reklamy wideo na LinkedIn Ads, linkedin video ads

Wideo to potężne narzędzie na każdej platformie reklamowej, podobnie jest i w LinkeIn może być szczególnie przydatne. Wideo świetnie nadaje się do budowania świadomości marki na początku lejka sprzedażowego.

Wyświetlaj krótkie klipy wideo zamiast długich referencji. W przypadku filmów o długości do 30 sekund pokaż to, co uważasz za kluczowy przekaz, w czasie pierwszych 10 sekundach filmu. Filmy krótsze niż 30 sekund mają 200% wyższy wskaźnik pełnego wyświetlenia filmu. Praktyczna rada to byście pamiętali o tym, by przesłać plik z napisami do filmu z rozszerzeniem .srt. To dla tej części widzów, którzy oglądają wideo z wyłączonym dźwiękiem. Pozwala także użytkownikom niedosłyszącym na konsumpcję treści wideo i pełne zrozumienie treści.

Sponsorowane wiadomości w LinkedIn Ads

Pierwszym krokiem jest dobór nadawcy wiadomości. Najlepiej wybrać reprezentanta z możliwie najwyższym stanowiskiem. LinkedIn rekomenduje na podstawie swoich danych, nadawców takich jak dyrektor generalny, dyrektor ds. marketingu itp., Wiadomości z nadawcą na takich stanowiskach mają zwykle wyższy wskaźnik otwarć w porównaniu z wiadomościami wysyłanymi przez nadawców na niższych szczeblach. Użytkownik otrzymujący sponsorowaną wiadomość od wysokiego szczebla przedstawicieli, zwykle uważa, że ​​wiadomość jest bardziej godna zaufania, autentyczna i wartościowa.

Dodatkowo warto wysyłać z w pełni zoptymalizowanych i wiarygodnych profili LinkedIn. Upewnij się, że zdjęcie profilowe nadawcy jest wysokiej jakości i budzi zaufanie. Użytkownicy częściej ignorują wiadomości od użytkowników z logo firmy jako zdjęciem profilowym lub tych, którzy w ogóle nie mają zdjęcia profilowego.

Skorzystaj z funkcji personalizacji LinkedIn. Użyj takich zmiennych jak LinkedIn, jak imię, stanowisko i nazwa firmy, aby spersonalizować reklamę dla każdego odbiorcy indywidualnie. Te zmienne pozwalają reklamie dopasować kluczowe fragmenty wiadomości do odbiorców. Działa to dokładnie tak jak w znanych szerzej spersonalizowanych mailach w Email Marketing.

Tworzenie treści dla LinkedIn Ads nie musi być skomplikowane. Stosując się do zaleceń dotyczących używania krótkiego i tekstu w punkt w połączeniu z wysokiej jakości obrazami, będziesz w stanie stworzyć reklamy, które będą się wyróżniać i osiągać oczekiwane wyniki. Nie zapomnij, jak ze wszystkim w życiu, testowanie jest kluczem. Spróbuj różnych kombinacji komunikatów i obrazów, aż znajdziesz to, co działa najlepiej dla Twojej firmy. Na co więc czekasz?

Narzędzia do optymalizacji kampanii LinkedIn Ads

Optymalizacja kampanii LinkedIn Ads może być wspomagana przez różne narzędzia, które oferują funkcje analityczne, automatyzację i optymalizację działań reklamowych. Oto kilka narzędzi, które mogą pomóc w optymalizacji kampanii LinkedIn Ads:

 1. LinkedIn Campaign Manager: Jest to oficjalne narzędzie dostarczane przez LinkedIn, które umożliwia tworzenie, zarządzanie i optymalizację kampanii reklamowych na platformie LinkedIn. Zapewnia szczegółowe raporty i analizy dotyczące wyników kampanii.
 2. AdStage: AdStage to platforma marketingowa, która umożliwia zarządzanie kampaniami reklamowymi na różnych platformach, w tym na LinkedIn Ads. Oferuje zaawansowane narzędzia analityczne, automatyzację działań reklamowych i możliwość optymalizacji kampanii.
 3. Sprinklr: Sprinklr to platforma do zarządzania mediów społecznościowych, która oferuje wsparcie dla kampanii reklamowych na LinkedIn. Umożliwia monitorowanie i analizowanie wyników kampanii, personalizację treści reklamowych oraz zarządzanie budżetem i harmonogramem.
 4. B2Linked: B2Linked to narzędzie specjalizujące się w optymalizacji kampanii LinkedIn Ads. Oferuje ekspertyzę w zakresie tworzenia skutecznych kampanii reklamowych, optymalizacji ustawień targetingu i monitorowaniu wyników.
 5. AdEspresso: AdEspresso to narzędzie do zarządzania kampaniami reklamowymi na różnych platformach społecznościowych, w tym na LinkedIn Ads. Zapewnia funkcje testowania A/B, optymalizacji konwersji, automatycznego optymalizowania kampanii i raportowania.
 6. SocialPilot: SocialPilot to platforma do zarządzania mediów społecznościowych, która oferuje wsparcie dla kampanii reklamowych na LinkedIn. Umożliwia planowanie i harmonogramowanie treści reklamowych, monitorowanie wyników i analizę efektywności kampanii.
 7. Hootsuite: Hootsuite to popularne narzędzie do zarządzania mediów społecznościowych, które wspiera również kampanie reklamowe na LinkedIn. Zapewnia możliwość tworzenia, planowania i monitorowania reklam, a także raportowanie wyników.
 8. AdStage LinkedIn Ads Connector: AdStage LinkedIn Ads Connector to narzędzie umożliwiające integrację danych z kampanii LinkedIn Ads z innymi narzędziami analitycznymi, takimi jak Google Analytics czy Salesforce. Umożliwia to lepsze zrozumienie efektywności kampanii i podejmowanie bardziej świadomych decyzji o optymalizacji.
 9. Optmyzr: Optmyzr to platforma automatyzacji i optymalizacji kampanii reklamowych na różnych platformach, w tym na LinkedIn Ads. Oferuje zaawansowane narzędzia analizy, optymalizacji wydatków reklamowych i personalizacji kampanii.
 10. Google Analytics: Chociaż nie jest to specyficzne narzędzie dla LinkedIn Ads, Google Analytics może być używane do monitorowania i analizy ruchu z kampanii LinkedIn Ads na stronie internetowej. Daje to informacje na temat konwersji, zachowań użytkowników i efektywności kampanii.

FAQ

 1. Czym jest LinkedIn Ads?

  LinkedIn Ads to platforma reklamowa stworzona przez firmę LinkedIn, która pozwala użytkownikom na tworzenie i wdrażanie kampanii reklamowych w oparciu o ich potrzeby, cele i budżet. Platforma ta oferuje narzędzia do tworzenia treści reklamowych, zestaw szerokopasmowych i zindywidualizowanych opcji docelowej publiczności oraz przystępne środki monitorowania postępów i analiz statystycznych.

 2. Ile kosztuje promocja na LinkedIn?

  Koszty promocji na LinkedIn są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak typ kampanii reklamowej (np. reklama tekstowa, obrazowa lub wideo), budżet dostępny oraz docelowa grupa użytkowników. Ocenia się, że standardowa kampania reklamowa na LinkedIn może kosztować od 5 USD do 500 USD.

 3. Jak zrobić reklamę na LinkedIn?

  Aby zrobić reklamę na LinkedIn, należy najpierw przeanalizować budżet dostępny i określić cele kampanii. Następnie trzeba wybrać grupę docelową użytkowników i określić potencjalne szerokości geograficzne. Następnie trzeba wybrać rodzaj reklamy (tekstowej, obrazowej lub wideo) i przygotować treści promocyjne. Podczas tworzenia reklamy trzeba mieć na uwadze, że wiadomości powinny być koncentryczne i skupione na małym gronie osób. W końcu można uruchomić reklamę, monitorować jej postępy i analizować wszystkie dostarczone statystyki, aby maksymalnie wykorzystać inwestycje.

Podsumowanie

LinkedIn Ads to potężne narzędzie, które jeśli jest używane prawidłowo, może znacznie poprawić pozyskiwanie i jakość leadów. Chociaż na początku może wydawać się to zniechęcające, wykonując kilka prostych kroków, możesz stworzyć udaną kampanię LinkedIn Ads, która zwiększy Twój zasięg B2B. Na co więc czekasz? Zacznij już dziś i zobacz wyniki dla siebie!

Artykuł uaktualniony 11 miesięcy

Marcin Kordowski
Marcin Kordowski
17 lat doświadczenie w Digital Marketing i SEO, wykładowca PW, trener, bloger i praktyk. Projekty w ponad 30 krajach, specjalizuje się w branży finansowej, medycznej i e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *